“Bundled Light” چاپ سه بعدی پلاستیکی با کیفیت بالا را از LEAM – 3DPrint.com فعال می کند

تصاویر از LEAM و TUM.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

به طور طبیعی، ما انتظار داریم که روش های چاپ سه بعدی فعلی به طور مداوم بهبود یابد، اما این کار به شگفت انگیزترین روش ها ادامه می دهد. آ،ین توسعه از LEAM، یک استارتاپ از آن خارج شد دانشگاه فنی مونیخ (TUM)، جایی که بنیانگذاران شرکت شکل منحصر به فردی از تولید افزودنی پلیمری (AM) را توسعه دادند که بر یکی از معایب کلیدی اشکال موجود ا،تروژن پ،تیک غلبه می کند: استحکام ناهمسانگرد.

LEAM ادعا می‌کند که DEMEX چاپ سه بعدی مواد اثبات شده و کم‌هزینه را با چاپ با درجه‌های قالب‌گیری تزریقی امکان‌پذیر می‌سازد، و حتی چندین ماده را در یک چاپ واحد ،یب می‌کند – و علیرغم محدود بودن به یک ا،ترودر، مواد من، را در نقطه‌ای که لازم است قرار می‌دهد. . علاوه بر این، این سیستم ساخت قطعات را از طریق ،یب‌های فرآیندی جدید تسهیل می‌کند و امکان عملکرد و فردی ، اجزای پلیمرهای تقویت‌شده با فیبر کربن یا قطعات قالب‌گیری تزریقی را فراهم می‌کند.

در توسعه فرآیند DEMEX، تیم همچنین یک سیستم نظارت بر دما جدید ایجاد کرد که ردیابی و تنظیم دما را در زمان واقعی ارائه می دهد. این دستگاه به طور فعال گرمای بیش از حد را شناسایی می کند، تنظیماتی مانند خنک کننده فعال یا کاهش سرعت را برای محافظت از کار چاپ ممکن می کند، بنابراین با اجازه دادن به چاپگر برای کار با سریع ترین سرعت ممکن بدون نیاز به شبیه سازی دمای پیش از چاپ، کارایی را به حدا،ر می رساند. LEAM این فناوری را به ،وان راه حل خود ارائه می دهد که می تواند در هر چاپگر سه بعدی ا،تروژن در مقیاس بزرگ موجود باشد. به گفته این شرکت، افزودنی نظارت بر دما می تواند سرعت چاپ را تا 50 درصد افزایش دهد.

در عین حال، این راه حل نظارتی امکان ایجاد دوقلوهای دیجیتالی از هر کار و ،مت چاپ را فراهم می کند. تمام پارامترهای مربوطه دستگاه و دمای اتصال در هر نقطه از قطعه، و همچنین دمای بستر و سرعت چاپ ثبت می‌شود. با جمع آوری این داده ها، ممکن است استانداردسازی و صدور گواهینامه برای کاربردهای حیاتی در زمینه هایی مانند نفت و گاز و دفاع سریعتر تسهیل شود.

با ا،تروژن مواد انرژی مستقیم (DEMEX) این شرکت، مجموعه ای از چراغ های LED در اطراف یک ا،ترودر پ،تیکی، مواد را قبل از اینکه از هد چاپ رسوب کنند تا دمای مطلوب گرم می کنند. این به آن اجازه می دهد تا به طور یکپارچه با لایه قبلی پیوند بخورد و به ،بندگی بین لایه ای دست یابد که در فناوری های ا،تروژن مواد سنتی یافت نمی شود. این بدان م،ی است که محور Z قطعات به اندازه محورهای X و Y است که پاشنه آشیل سیستم‌های رایج ساخت رشته‌های ذوب شده است.

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/308367/bundled-light-enables-high-quality-plastic-3d-printing-from-leam/

در حالی که DEMEX خود هیجان انگیز است، دیدن اینکه چگونه نظارت بر فرآیند فراتر از فناوری LEAM گسترش می یابد، جالب خواهد بود. همانطور که توسط چندین مهمان در استراتژی های تولید افزودنی سال 2024، صدور گواهینامه و استانداردسازی یکی از زمینه هایی است که مانع پذیرش فناوری در کاربردها و صنایع حیاتی می شود. نوع داده‌هایی که مدلی مانند LEAM ارائه می‌کند، ممکن است اولین قدم برای ایجاد چنین استانداردهایی باشد و اطمینان حاصل شود که عملیات‌های تولیدی مطابق با آنها هستند.