BellaSeno به مراقبت از تروما با داربست استخوانی پرینت شده سه بعدی می رود – 3DPrint.com

تیمی در کلینیک جراحی تروما دانشکده پزشکی هانوفر یک داربست سفارشی برای کمک به بهبودی بازوی بیمار ایجاد ،د. این بیمار قبلاً بیش از شش عمل جراحی برای ترمیم تروما و بهبود زخم انجام داده بود. در این مثال، پروفسور فیلیپ مامسن و تیمش یک پیوند استخوان از استخوان ران بیمار برداشت و آن را با یک پیوند ،یب ،د. ایونیک رزومر داربست از این کامپوزیت برای ترمیم بخش 14 سانتی‌متری استخوان استفاده شد. داربست، بهینه سازی شده برای عروق، به طور خودکار از پلی کاپرولاکتون ساخته شده است.

شک و تردید در مورد پزشکی شخصی و سفارشی قابل درک است، به ویژه هنگامی که نگر، های لجستیکی و ایمنی مرتبط با تولید تقریباً بی نهایت تغییرات در درمان های پزشکی یا ایمپلنت ها را در نظر بگیریم. استانداردسازی در محدوده مجموعه ای از اندازه ها می تواند در بسیاری از زمینه های پزشکی ایمن تر و کاربردی تر به نظر برسد. با این حال، در زمینه های تخصصی مانند تروما، مراقبت از زخم، و جراحی انکولوژی، ماهیت منحصر به فرد شرایط هر بیمار می تواند راه حل های استاندارد شده را ناکافی کند. در این موارد، اجزای سفارشی‌شده می‌توانند راه‌حل‌های متن،ی را ارائه دهند که به‌طور قابل توجهی نتایج را بهبود می‌بخشد.

همانطور که نمونه بیماران 46 ساله نشان می دهد، راه حل های پیچیده برای درمان نقایص بزرگ استخوان کمیاب است. داربست BellaSeno ما را قادر ساخت تا با تعبیه یک آرکید ماهیچه ای عروقی مستقیماً در داربست قابل جذب زیستی پرینت سه بعدی مخصوص بیمار، یک روش جراحی جدید را برای عروق پیوندی انجام دهیم. این روش جراحی یک رویکرد نوآورانه و امیدوارکننده برای ترمیم نقایص استخو، گسترده است. پروفسور فیلیپ مومسن از کلینیک جراحی تروما در دانشکده پزشکی هانوفر گفت: از آنجایی که ما شاهد تعداد فزاینده ای از چنین نقص های فاجعه بار و بسیار دشواری هستیم، با نیاز پزشکی به سرعت رو به رشد برای بازسازی چنین آسیب هایی روبرو هستیم.

دکتر Mohit Chhaya، مدیر عامل BellaSeno گفت:

BellaBreast، که در حال حاضر فرصت های قابل توجهی را با ایمپلنت های سینه قابل جذب سفارشی خود که وارد آزمایشات بالینی می شوند بررسی می کند، دامنه خود را گسترش می دهد. این شرکت تأییدیه بازار را برای محصول داربست استخو، خود دریافت کرده است و فراتر از تمرکز اولیه خود قدم می گذارد. این موردی را برجسته می‌کند که در آن داربست‌های قابل جذب آن در یک موقعیت تروما، به‌ویژه برای یک بیمار با شفت شعاعی عفونی ناشی از زخم گلوله استفاده شده است. این مورد در مستند شده است مجله پزشکی شخصی، نشان دهنده تعهد این شرکت به تنوع بخشیدن به کاربردهای آن در درمان های پزشکی است.

بزرگی چنین نقایصی و فقدان عروقی، درمان بهینه نقایص استخو، با حجم زیاد را محدود کرده است. با استفاده از یکی از داربست های ما، تیم برجسته در دانشکده پزشکی هانوفر توانستند چنین استخوان شافت شعاعی گسترده ای را بازسازی کنند و در عین حال از عروق سازی فوری اطمینان حاصل کنند. این نشان دهنده قدرت فناوری ما برای بهبود درمان جراحی نقایص استخو، بزرگ است که به صورت جداگانه بر اساس آناتومی خاص بیمار و ترجیحات طراحی جراح تنظیم شده است.

پلی کاپرولاکتون به ویژه به دلیل انعطاف پذیری، ایمنی و سازگاری با بدن انسان قابل توجه است و آن را به یک ماده عالی برای کاربردهای پزشکی تبدیل می کند. اشتیاق شما برای پیشرفت در ایمپلنت های پلی کاپرولاکتون و دستگاه های پزشکی سفارشی شده است. این نوآوری‌ها که توسط شرکت‌هایی مانند BellaSeno رهبری می‌شوند، حوزه قابل توجهی را برای درمان آینده پزشکی نشان می‌دهند و پتانسیل تغییر مراقبت از بیمار را دارند، به ویژه در مناطقی که راه‌حل‌های سنتی کوتاهی می‌کنند.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

¨ساختار باز داربست باعث ایجاد عروق می شود که نه تنها برای ترمیم من، استخوان ضروری است، بلکه امکان دسترسی به سلول های ایمنی و داروهای ضد میکروبی برای جلوگیری از عفونت محل جراحی را نیز فراهم می کند. ما در حال حاضر روی داربست های استخو، نسل بعدی کار می کنیم که از کامپوزیت PCL و شیشه فعال زیستی با خواص ضد عفونی ساخته شده است.

نگر، در مورد حضور طول، مدت پلیمرها یا ف،ات در بدن، با توجه به خطرات و عوارض جانبی بالقوه، که ممکن است بسیاری از آنها به طور کامل شناخته نشده باشند، معتبر است. ایمپلنت‌های قابل جذب، مانند آن‌هایی که از مواد Evonik ساخته شده‌اند، جایگزین مطمئن‌تری را ارائه می‌دهند، زیرا برای حل شدن در بدن در طول زمان طراحی شده‌اند و خطر عوارض طول،‌مدت را کاهش می‌دهند.

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/307752/bellaseno-moves-into-trauma-care-with-3d-printed-patient-specific-،-scaffold/