6 گام برای راه اندازی مجدد استراتژی رسانه های اجتماعی کسب و کار چاپ


بازاریابی چاپی و رسانه های اجتماعی

آیا ،ب و کار چاپی شما استراتژی رسانه اجتماعی دارد؟ شاید شما هر چند وقت یک بار پستی را منتشر می کنید یا ممکن است پست های فیس بوک دیگران را بخو،د، لایک کنید و نظر بدهید. اگر چنین است، می توان گفت که «نداشتن استراتژی رسانه اجتماعی» استراتژی شماست. از این گذشته، ردیابی و اندازه گیری ROI مثبت در رسانه های اجتماعی چالش برانگیز است. آ،ین باری که از غریبه‌ای سفارش چاپ دریافت کردید که پست شما را دید و الهام گرفت که فوراً با شما تماس بگیرد؟

رسانه‌های اجتماعی به‌،وان یک استراتژی مستقل معمولاً ،ب‌وکار جدیدی را هدایت نمی‌کنند. اما این بدان م،ا نیست که شما باید آن را به طور کامل رها کنید. استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را به ،وان یک چرخ در نظر بگیرید. وب سایت شما (یا محل ،ده فروشی شما) هاب است. رسانه های اجتماعی یکی از این سخنان است. خبرنامه های ایمیل، فیلم ها، بی،ه های مطبوعاتی، مطالعات موردی، اینفوگرافیک ها و مقالات ممکن است سایر موارد باشند. آنها با همکاری یکدیگر انرژی را به هاب هدایت می کنند و باعث می شوند چرخ بچرخد.

بنابراین بیایید به شش قدمی که می‌تو،د برای قرار دادن برند چاپی خود در مسیر موفقیت در رسانه‌های اجتماعی بردارید، نگاهی بیاندازیم. سه مرحله اول را در اینجا و سه مرحله دوم را ماه آینده پوشش خواهیم داد.

1. تحقیق

حضور اجتماعی خود را حسابرسی کنید – تحقیقات شما با بررسی حضور شما در رسانه های اجتماعی در مقایسه با سه رقیب برتر شما آغاز می شود. به هفت پلتفرم اجتماعی بزرگ نگاه کنید: لینکدین، فیسبوک، اینستاگرام، توییتر، یوتیوب، پینترست و تیک تاک. شما و رقبایتان کجا حساب دارید؟

درباره استراتژی های رقبای خود تحقیق کنید – برای هر رقیب و هر پلتفرم، تعداد فالوورها، بازدیدها و لایک ها را یادداشت کنید. بنویسید که شما و آنها چند پست و در مورد چه موضوعاتی منتشر می کنید. ممکن است فکر کنید، “به هیچ وجه TikTok برای ما کار نخواهد کرد.” شاید حق با شما باشد، اما نگاه کنید تا ببینید کدام چاپگرهای دیگر آن را امتحان می کنند و چگونه کار می کند.

در مورد رفتار و ترجیحات مخاطب هدف خود تحقیق کنید – اگر ،ب و کار چاپ شما بر B2B متمرکز است، لینکدین احتمالا پلتفرم اصلی شما است. به برخی از شخصیت های هدف خود نگاهی بیندازید و ببینید فعالیت آنها چگونه است. اگر آنها را در فیس بوک یا توییتر دنبال می کنید، ببینید با چه نوع محتوایی درگیر هستند. این به تعیین مکان و نحوه تمرکز کمک می کند.

2. استراتژی

محتوا و پیام – آیا می خواهید نکات و ترفندهای آموزشی، اخبار مربوط به زیرلایه ها و تزیینات، یا فقط تبلیغات فروش را به اشتراک بگذارید؟ با صدای برند و سبک خود سازگار باشید. آیا لحن آن سرگرم کننده و دمدمی است، فنی یا جدی تر؟

نقشه راه محتوا و زمان‌بندی تقویم – تعیین کنید که می خواهید چه چیزی، چند وقت یکبار و چه زم، پست کنید. یک تقویم محتوا ایجاد کنید و پست های خود را از قبل برنامه ریزی کنید. با تمرکز، احتمالاً متوجه خواهید شد که می تو،د محتوای ماه خود را در زمان کمتری نسبت به شروع و توقف چندین بار در هفته، ایجاد و برنامه ریزی کنید.

3. بهینه سازی نمایه شما

ثبات نام تجاری در تمام پلتفرم ها – مطمئن شوید که لوگو، ع،، بیو، اطلاعات تماس و تصاویر بنر شما همگی از فیس بوک گرفته تا لینکدین و فراتر از آن سازگار هستند. هنگامی که آنها را در کنار هم مشاهده کنید، باید همه آنها به طور همزمان از یک برند به نظر برسند. تصاویر خود را برای ارتباط و سازگاری تازه کنید. بنرهای خود را به اندازه هر پلتفرم به درستی اندازه بگیرید. بیو/نمایه خود را در طول های مختلف بنویسید تا مطمئن شوید پیام های کلیدی شما تحویل داده شده است. توییتر اجازه می دهد تا یک بیوگرافی از 160 کاراکتر داشته باشد. یوتیوب اجازه 1500 کاراکتر را می دهد. لینکدین 2600 کاراکتر یا حدود 370 کلمه را امکان پذیر می کند.

پروفایل های خود را تنظیم کنید (در صورت ،وم) – اگر برای هر پلتفرم حساب (یا دسته) ندارید، به هر حال آنها را رزرو کنید. اگر بخواهید بعداً شروع کنید، این کار را برای شما حفظ می کند و از تجاوز دیگران به برند شما جلوگیری می کند.

بنابراین این سه مرحله شما را شروع می کند. در ،مت 2 از این مجموعه، به ایجاد محتوا، ارسال و تعامل و نظارت و بهینه سازی خواهیم پرداخت. چه در حال حاضر در رسانه های اجتماعی فعال هستید یا نه، شاید اکنون باید تصمیم بگیرید که این کار را به درستی انجام دهید و پتانسیل ارائه شده را به حدا،ر برس،د.

##

پست ماه گذشته دیوید را بخو،د:

تمام پست های دیوید را اینجا بخو،د.


دیوید مورفی Nvent نویسنده بازاریابی در Print Media Centrدیوید مورفی بنیانگذار و مدیر عامل شرکت است Nvent Marketing، یک آژانس بازاریابی متخصص در بازاریابی دیجیتال برای صنعت چاپ. دیوید بیش از 30 سال تجربه در صنعت گرافیک و چاپ اسناد دارد. او به‌،وان عضو هیئت‌مدیره و مشاور سازمان‌ها و انجمن‌های چاپی از جمله مشارکت چاپ سبز پایدار (SGP)، صنایع چاپ آمریکا (PIA)، انجمن فناوری‌های چاپ (APTECH)، و بنیاد بورسیه اسناد الکترونیکی (EDSF) خدمت کرده است. دیوید نیز جایزه دریافت کرد جایزه Idealliance Soderstrom Society برای رهبری صنعت چاپ می توان با دیوید در [email protected] تماس گرفت.

مثل این:

پسندیدن بارگذاری…
منبع: https://printmediacentr.com/6-steps-to-rebooting-print-business-social-media-strategy/