چند راه برای بهبود طراحی تایپ شما

بیوه ها و یتیمان

همه قو،ن را می توان ش،ت. جبران ،، یافتن راه‌هایی برای متعادل ، چیزهایی که خوانایی را کاهش می‌دهند و چیزهایی که خوانایی را بهبود می‌بخشد، عاقلانه است.

اگر بتو،د کل تیتر را در یک خط دریافت کنید، عالی است (شاید در چندین ستون در یک رو،مه). یک فکر کامل، بدون وقفه. اگر نمی تو،د این کار را انجام دهید، بهترین گزینه بعدی چیست؟

ش،تن سرفصل ها به افکار کامل

چرا؟ زیرا وقتی چشم خواننده به انتهای یک خط می رسد، باید به ابتدای سطر بعدی بازگردد، در سمت چپ (معمولاً) صفحه. خطوط طول، از نوع می تواند چشم را برای بازگشت به سمت چپ و یافتن بلافاصله نقطه شروع خط بعدی دشوار کند. بنابراین اضافه ، فاصله کمی بین خطوط (یا پیشرو اضافی) می تواند این کار را آسان تر کند.

این می تواند یک مشکل باشد. با این حال، برخی از طراحان به ،وان مثال، به مقدار محدود (شاید برای چند خط نقل قول یا فراخو،) از کپی همسطح راست استفاده می کنند. و شاید آن طراح با اضافه ، چند امتیاز اضافی بین خطوط کپی، خوانایی را افزایش دهد.

تایپ مجموعه بدون خط جلوی اضافی «تنظیم جامد» است. اگر نوع 11 pt را انتخاب کنید و آن را بدون پیشروی اضافی تنظیم کنید، به ،وان نوع 11/11 ذکر می شود. در هر طول خط، خواندن این معمولا سخت‌تر است (اگرچه با افزایش عرض یا اندازه‌گیری خط، به تدریج سخت‌تر می‌شود). تراز خواننده پسندتر از نوع 11/13 (نوع 11 pt با دو نقطه سرب) خواهد بود.

گرافیک برای ارتباطات بصری بین حروفچینی “The Wisely Designed” در یک خط و “Display Head” در خط بعدی (در گزینه اول) و در گزینه دوم، حروفچینی “The Wisely” در خط اول و به دنبال آن “Designed Display” تفاوتی ایجاد می کند. در خط دوم و “سر” در خط سوم.

یادگیری نحوه کنترل هر دو فاصله حروف و هسته، ظاهر کلی و خوانایی کپی تایپ شده شما را بهبود می بخشد. و به ،وان یک نکته جانبی، هر دوی اینها در تایپ بزرگتر مشکل سازتر یا قابل مشاهده هستند تا در نوع کوچکتر (مثلاً تیترها در مقایسه با متن اصلی). من شخصاً جفت حروف را در متن کپی نمی کنم. خیلی طول می کشد و برای ا،ر خوانندگان کمتر از آستانه قابل مشاهده است. با این اوصاف، من معتقدم که کنترل‌های جه، در برنامه‌های طراحی پیشرفته وجود دارد که همچنان به شما امکان می‌دهد تا به طور خودکار تمام جفت‌های مشکل‌دار حروفی را که انتخاب می‌کنید، هسته کنید. (حداقل این همان کاری است که من در اواسط دهه 1980 انجام دادم، قبل از ظهور نشر رومیزی، زم، که تایپ خودم را روی یک ماشین حروفچینی Mergenthaler تنظیم می کردم.)

فاصله خطوط و پیشرو

دلیل مشکل ساز بودن اینها این است که خواننده را تحت تاثیر قرار می دهند. آنها مانند خطا به نظر می رسند. بنابراین آنها به یک عامل حواس پرتی تبدیل می شوند. هر قطعه کوتاهی از متن که در پایین پاراگراف پای، (یا بالای پاراگراف اولیه) در یک ستون باقی بماند، باعث حواس پرتی می شود.

درمان اول کلمات تیتر را به گروه های منطقی مرتبط از افکار ت،یم می کند. سادگی در فکر خواندن را آسان تر می کند. گزینه دوم، با توجه به گرافیک برای ارتباطات بصری، ممکن است بهتر با فضای موجود تن، داشته باشد، اما کلماتی که با هم گروه بندی شده اند به اندازه گزینه اول به صورت شهودی و منطقی به هم مرتبط نیستند. و این باعث کندی خواننده می شود.

همانطور که از انبوه حروف متمایز نشده در بالا می بینید، یکی از اه، اصلی تایپوگرافی خوب سازماندهی تایپ برای خواننده است. او چگونه باید بروشور، امضا یا چاپ کتابی را که طراحی کرده اید بخواند؟ از طریق انتخاب نوع شما (همه چیز از نوع تایپ تا اندازه نقطه نوع، از طول خط تا ردیابی، هسته گذاری و رنگ) و همچنین قرار دادن نوع شما در شبکه ای که برای محتوای پروژه خود من، می د،د ) که چشم خواننده بداند اول و دوم و سوم کجا باید برود. این مسئولیت شماست که بیننده را در اطراف صفحه هدایت کنید.

دو گزینه دیگر حتی کمتر قابل خواندن هستند: متن همسطح راست و متن مرکزی. در مورد کپی همسطح راست (با یک حاشیه ثابت در سمت راست و یک حاشیه سمت چپ که بسته به طول کلمات متفاوت است، اما با فاصله مساوی بین کلمات)، چشم باید به موقعیت دیگری برگردد. برای شروع هر خط (در سمت چپ)، حتی اگر هر خط به همان حاشیه سمت راست ختم شود. در واقع همین امر برای کپی در مرکز صدق می کند، اما چشم نه تنها یک حاشیه متفاوت در سمت راست بلکه یک حاشیه سمت چپ متفاوت برای هر خط دارد.

(به ،وان یک کنار، زم، که در اوایل دهه 1980 شروع به طراحی گرافیک کردم، یک حروفچین بر اساس مشخصات اعلام شده من تایپ را روی یک ماشین حروفچینی تنظیم می کرد و من با استفاده از چاپ های کاغذی که چاپ شده بود، گالی های تایپ را می چینم و می ،باندم. اینها در واقع دو حرفه مجزا بودند. حروف‌سازها در نوع خود هنرمند، بودند و حروف را ماساژ می‌دادند تا نسخه‌ای را تا حد امکان از نظر فنی خوانا کنند، قبل از اینکه آن را برای طرح نهایی به طراحان گرافیک تحویل دهند.)

فراتر از این، که من آن را طراحی تایپوگرافی می نامم، حوزه دیگری از ترفندها وجود دارد، شاید موارد ظریف، که می تواند خواندن کلمه به کلمه، صفحه به صفحه را به تجربه لذت بخشی تبدیل کند و بنابراین منجر به درک بهتر و حفظ بیشتر محتوا شود. از این گذشته، خواننده معمولاً ،اصر داست، را که بروشور، پوستر یا کتاب چاپی شما تعریف می‌کند، در ذهن خود به تصویر می‌کشد. هر کاری که این کار را تسهیل کند ارزش انجام دادن دارد.

اگر طرحی با چندین نوع ستون دارید (در واقع حتی زم، که کتاب‌های چاپی را با یک ستون از صفحه به صفحه دیگر تنظیم می‌کنید)، مراقب ،ن بیوه و یتیم باشید. “بیوه یک خط کمتر از یک سوم عرض ستون در انتهای یک پاراگراف یا اولین خط یک پاراگراف بدون پیوست در پایین یک ستون است.” گرافیک برای ارتباطات بصری. بر اساس این موارد، “یتیم، بخشی از یک خط در بالای یک ستون، باید با بازنویسی نسخه یا تغییر فاصله خطوط یا عمق ستون حذف شود.” گرافیک برای ارتباطات بصری (ص 96).

غذای آماده

گرافیک برای ارتباطات بصری از ،وان زیر برای اشاره به یک نکته استفاده می کند: “سر نمایشگر با طراحی عاقلانه”.

همه اینها ممکن است جزئی به نظر برسد. و هست. اما تایپوگرافی خوب توجه را به خود جلب نمی کند. بلکه خواندن را آسان تر و لذت بخش تر می کند. در حروفچینی، جزئیات همه تفاوت را ایجاد می کنند.

در مقابل، نوع توجیه شده هم سطح با حاشیه سمت چپ و هم با حاشیه سمت راست تنظیم می شود. چیزی که این اثر را می سازد، فاصله متفاوت بین کلمات است. متأسفانه، اگر خطوط بسیار کوتاه باشند، یا اگر خط فاصله ایده‌آل نباشد، فضای بین برخی از کلمات می‌تواند به‌طور چشمگیری بزرگ‌تر از بین کلمات دیگر باشد، که منجر به «رودخانه‌های سفید»، نواحی سفید به دام افتاده‌ای می‌شود که به نظر می‌رسد در پایین صفحه قرار دارند. نوع

من در حال حاضر در حال خواندن هستم گرافیک برای ارتباطات بصری، که من آن را در یک فروشگاه دست دوم پیدا کردم. توسط کریگ دنتون نوشته شده است. حدود سی سال از عمر آن می گذرد، اما قو،ن طراحی در حال حاضر مانند آن زمان من، است. در اینجا یک نمونه تصادفی از قو،ن ذکر شده در کتاب دنتون آورده شده است که نوع شما را بالاتر از انتشار رومیزی و در قلمرو حروفچینی واقعی قرار می دهد. موارد زیر را دنبال کنید و نکات بسیار خوبی از این کتاب چاپی دریافت خواهید کرد.


این مطلب در تاریخ چهارشنبه 18 ژانویه 2023 ساعت 5:47 بعد از ظهر ارسال شده است و در زیر تایپوگرافی ثبت شده است. شما می تو،د هر پاسخی را که به این ورودی داده می شود از طریق فید RSS 2.0 دنبال کنید. تو می تو، یک پاسخ بگذارید، یا پیگیری از سایت خودتان.


منبع: https://www.printindustry.com/blog/2023/01/custom-printing-a-handful-of-ways-to-improve-your-type-design/

Alignment را تایپ کنید

چند نمونه

ع، ،یداری شده از … www.depositp،tos.com

قبلاً اشاره کردم که هدف از حروفچینی تسهیل خواندن و تبدیل آن به تجربه ای لذت بخش است. در همه موارد، چشم خواننده پس از پایان خواندن سطر قبل باید به ابتدای یک سطر برگردد. تراز تایپ می تواند این کار را آسان تر یا سخت تر کند.

تابعی که در برنامه چیدمان خود برای کنترل فاصله حروف به دنبال آن هستید (امیدوارم یک ابزار طراحی مانند InDesign به جای پردازشگر کلمه) اغلب “ردیابی” نامیده می شود. با “کرنینگ” که فضای بین جفت حروف مانند “A” بزرگ و “V” بزرگ را کنترل می کند، متفاوت است. به ،وان مثال، اگر ،و، را تنظیم می کنید، جفت حروفی مانند “AV” اغلب خیلی از هم فاصله دارند. Kerning به شما این امکان را می دهد که آنها را محکم کنید (همانطور که یک خط کامل از نوع را با دستور ردیابی سفت می کنید). هنگامی که این کار را انجام می دهید، خواننده از نظر بصری در جفت حرف “AV” گیر نمی کند. خواننده را از تجربه تخیلی خود از خواندن خارج نمی کند تا بر آنچه در تایپوگرافی اشتباه به نظر می رسد تمرکز کند (همانطور که دیدن یک اشتباه تایپی ممکن است رشته افکار شما را از مسیر خارج کند).

هر خط از نوع از تعدادی حرف تشکیل شده است. این که چقدر به یکدیگر نزدیک هستند می تواند خوانایی را تقویت کند یا مانع آن شود. هنگامی که نوع را تنظیم می کنید، مطمئن شوید که حروف نه خیلی به هم نزدیک هستند و نه خیلی دور از هم. اگر فاصله حروف زیاد باشد، کلمات دیگر به ،وان آیتم های کامل و مجزا خوانده نمی شوند. (خواننده به دنبال شکل یک کلمه قابل تشخیص است. او یا او هر حرف را نمی خواند.) اگر حروف خیلی نزدیک به هم باشند (با فاصله حروف خیلی کم)، کلمات همه با هم اجرا می شوند. فاصله بین کلمات ناپدید می شود و متن ناخوانا می شود.

قبلاً این بود که حروف‌نویس‌ها در موارد خاص «سرب» (ف،) اضافی را بین خطوط تایپ اضافه می‌،د. این قبل از تنظیم ع، بود. در آن زمان خطوط تایپ با ف، مذاب (سرب) حروفچینی می شد و به جای لیتوگرافی افست، از طریق لترپرس چاپ می شد. اضافه ، لید یا لید فضای بین خطوط را باز می کند و این امر باعث می شود که بلوک های بزرگ از نوع خواناتر شوند.

بنابراین کپی توجیه شده به اندازه کپی چپ چپ خوانا یا جذاب نیست.

فاصله حروف و خوانایی

گرافیک برای ارتباطات بصری اشاره می کند که خواناترین گزینه ها عبارتند از نوع چپ چپ و نوع توجیه شده (به ترتیب). نوع چپ فلاش دارای یک حاشیه چپ ثابت است، اما حاشیه سمت راست بر اساس طول خطوط متفاوت است، که بر اساس طول کلمات (و هر گونه خط فاصله از کلمات) تغییر می کند. در همه موارد، فاصله بین کلمات ثابت است.