امور مالی پرینت سه بعدی: کاهش درآمد سه ماهه اول سال 2024 Prodways و تعمیرات اساسی حسابداری – 3DPrint.com

با وجود چالش‌های اولیه ناشی از پذیرش IFRS 15، که بر نحوه شناسایی و گزارش درآمد تأثیر گذاشته است، Prodways گفت که بخش نرم‌افزاری بخش Systems رشد قوی نشان داده است. این افزایش تا حد زیادی به دلیل ساختار فروش جدید و انتقال به مدل تجاری SaaS (نرم افزار به ،وان سرویس) است که به نظر می رسد قراردادهای جدیدی را به دست می آورد.

Prodways (EPA: PWG) گزارش درآمد خود را برای سه ماهه اول سال 2024 منتشر کرده و درآمد کمی را اعلام کرده است. این نتیجه نسبت به سال گذشته پایین‌تر است و منع،‌کننده تعدیل‌های مداوم شرکت در عملیات و استراتژی‌اش، از جمله اتخاذ استانداردهای جدید حسابداری و تغییر شکل تمرکز تجاری آن است. Prodways تمرکز خود را از چاپگرهای کوچکتر و کم سودتر، به ویژه توقف فعالیت های چاپگرهای کوچک، به تمرکز بر چاپگرهای سه بعدی صنعتی بزرگتر و گسترش تجارت نرم افزاری خود تغییر داده است. این تغییرات استراتژیک هنوز در مراحل اولیه هستند و ممکن است هنوز به طور کامل کاهش درآمد حاصل از محصولات متوقف شده را جبران نکرده باشند.

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/308949/3d-printing-financials-،ways-q1-2024-revenue-drop-and-accounting-overhaul/

سهام Prodways طی سه ماه گذشته نوساناتی را نشان داده است و در 19 آوریل به پایین ترین حد خود ی،ی 0.71 یورو (0.76 دلار) رسید، تنها یک روز پس از انتشار درآمد سه ماهه اول آن برای سال 2024. قابل ذکر است که سهام از آگوست 2023 با روند نزولی زیر 2 یورو (2.13 دلار) باقی مانده است.

از سوی دیگر، بخش محصولات، که شامل فعالیت‌های تولید دیجیتال این شرکت است، درآمدی معادل 8.4 میلیون یورو (9 میلیون دلار) گزارش کرده است. این بخش در ژانویه شروع دشواری را تجربه کرد، اما در ماه مارس با افزایش 11 درصدی درآمد و افزایش مستمر سفارش، شاهد بهبود قابل توجهی بود. با وجود این روند مثبت، بخش شنوایی شناسی با کاهش چند صد هزار یورویی درآمد به دلیل کاهش تولید دستگاه های محافظ شنوایی در ماه گذشته، دچار افت شد. این تا حدودی به دلیل تغییرات در عملیات تجاری و فنی و برنامه ریزی تورهای برداشت صحرایی بود. Prodways پیش بینی می کند که این سازمان جدید باید در سه ماهه دوم سال 2024 نتایج قابل توجهی به دست آورد.

همانطور که Prodways رو به جلو حرکت می کند، این شرکت پیامدهای این تغییرات مهم را مدیریت می کند. این شرکت توضیح داد که اگرچه سه ماهه اول سال به دلیل این تغییرات “بهم خورده است”، اما آنها با انتظارات اولیه مطابقت دارند. اگرچه هیچ راهنمایی در این دوره گزارش نشده است، Prodways می گوید که “به هدف گذاری رشد درآمد بر مبنای قابل مقایسه در سال جاری، و همچنین بهبود در نرخ حاشیه EBITDA فعلی خود ادامه می دهد.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

با بازتاب این استانداردهای حسابداری، درآمد منتشر شده توسط IFRS برای سه ماهه اول سال 2024، 16 میلیون یورو (17 میلیون دلار) بود. این نشان دهنده کاهش 26 درصدی نسبت به رقم 21.6 میلیون یورویی (23 میلیون دلار) گزارش شده IFRS در سال گذشته است. بخش سیستم‌های آن، که متخصص راه‌حل‌های چاپ سه‌بعدی در مقیاس صنعتی است، درآمدی معادل 7.6 میلیون یورو (8.1 میلیون دلار) برای سه‌ماهه به ثبت رساند که نسبت به 11.9 میلیون یورو (12.7 میلیون دلار) در مدت مشابه سال گذشته 36 درصد کاهش داشت. این کاهش عمدتاً به دلیل تغییر شرکت از چاپگرهای کوچکتر و کم سود به تمرکز بر بخش صنعتی است.

Prodways مشتاقانه در گزارش درآمد خود اظهار می کند که “در حالی که این سطح فروش ناکافی است، خط لوله فرصت های تجاری جدی در حال پر شدن است.”

سود سه ماهه اول 2024 Prodways طبق اصلاحات حسابداری جدید IFRS. تصویر با حسن نیت ارائه شده از Prodways.

در این سال، Prodways تغییرات حسابداری قابل توجهی را با پذیرش IFRS (استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی) استاندارد 15، که بر نحوه شناسایی درآمد تأثیر می گذارد. این استاندارد جدید منجر به اصلاحاتی در گزارش درآمد حاصل از قراردادهای مشتری شده است که بر زمان بندی و میزان درآمد گزارش شده در سه ماهه اول تأثیر می گذارد. این تغییرات بخشی از تلاش‌ها برای همسو ، گزارش‌گری مالی با قو،ن حسابداری بین‌المللی است که بر نحوه گزارش درآمد حاصل از قرارداد با مشتریان تأثیر می‌گذارد و شفافیت و ثبات بیشتر در امور مالی شرکت را تضمین می‌کند.

به گفته این شرکت، با این حال، این تمرکز جدید نشانه هایی از موفقیت از جمله فروش دو صنعتی جدید را نشان می دهد MovingLight چاپگرهای پردازش نور دیجیتال (DLP) – یکی برای یک شرکت جه، ارتودنسی و دیگری برای یک آزمایشگاه پروتز دندان. این فروش نشان می دهد که علیرغم کاهش اولیه درآمد سه ماهه اول، این تغییر می تواند به بازسازی شتاب تجاری کمک کند.

با نگاهی به گذشته، گزارش درآمد سال گذشته برای سال 2023 تغییرات قابل توجهی را نشان می‌دهد، از جمله توقف بخش‌های کمتر سودآور مانند چاپگرهای سه بعدی کوچک برای بازار جواهرات و فروش آزمایشگاه دندانپزشکی کریستال. این تصمیمات به دنبال ورود به بازارهای سودآورتر بود و انتظار می رفت که در بلندمدت وضعیت مالی کلی شرکت را بهبود بخشد.