UltiMaker با چاپگر سه بعدی Factor 4 وارد بازار صنعتی می شود – 3DPrint.com

یکی از ویژگی های جالب این چاپگر توقف اضطراری است که به سختی نمی توان آن را از دست داد: دکمه قرمز بزرگ در جلوی دستگاه. با فشار دادن آن دکمه، تمام برق DC دستگاه قطع می شود و چاپ فعلی خاموش می شود. این اضافه شدن به Factor 4 اجازه می دهد تا با طراحی سایر تج،ات صنعتی هماهنگی بیشتری داشته باشد و آن را از واحدهای دسکتاپ در نسل خود توسعه دهد. Factor 4 همچنین دارای یک ویژگی قفل است که از دسترسی کاربران بدون پین به آنها جلوگیری می کند.

علاوه بر این، Ultimaker (پیش از ادغام) همیشه یک نام تجاری مورد استفاده برای نمونه سازی، جگ، وسایل و سایر قطعات غیر حیاتی برای سازندگان بزرگ مانند فول، واگن بوده است. با این حال، توسعه شرکت به طور کلی از رقبا عقب مانده است. بنابراین، در حالی که Ultimaker تقریباً همیشه می‌توانست ماشین‌های بسیار خوش‌ساخت و با کاربری آسان را ارائه دهد، سایر شرکت‌ها محصولات جدید را با سرعت بسیار بیشتری عرضه ،د. فاکتور 4 اساساً خط تولید این شرکت را احیا می کند، با چاپگرهای MakerBot که اکنون به بازار آموزشی و Ultimaker اکنون کاملاً به مهندسی و تولید اختصاص داده شده است. به عبارت دیگر، UltiMaker به جای اینکه آزمایشگاه Bambu را با سرعت و قیمت خود بپذیرد، در حال افزایش است. هنوز این احتمال وجود دارد که دستگاهی به سبک Bambu عرضه شود، اما در حال حاضر، UltiMaker به دنبال حذف رقبای بالاتر خود است.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

بازار

مهندسان Ultimaker به منظور ارائه خدمات سریع به مشتریان و حداقل ضرر در خطوط تولید آنها، Factor 4 را به گونه ای طراحی ،د که تعمیر آن آسان باشد. ماژولار بودن یک ویژگی کلیدی طراحی بود. تقریباً تمام اجزای داخلی دستگاه به راحتی در زیر پنل پشتی آن قابل دسترسی هستند. اجزای جایگزین به ،وان “ماژول” در دسترس خواهند بود که می توانند به سرعت در سراسر جهان ارسال شوند.

فاکتور 4 به دنبال گسترش قابلیت های کاربران نهایی، تکامل فناوری هسته چاپ Ultimaker را دارد که چاپ را تا 340 درجه سانتی گراد تسهیل می کند. 60 درجه گرمتر از S7، این امر تعداد مواد در دسترس کاربران فاکتور 4 را تا حد زیادی افزایش می دهد.

“کنترل کیفیت و فناوری حسگر اضافی مطابق با استانداردهای صنعتی دقیق است. یوهانس کارل، رئیس بخش راه حل های سه بعدی مشتری در کرونز، گفت: فاکتور 4 امکانات ما را برای کاربردهای جدید با گسترده ترین طیف مواد با کارایی بالا افزایش می دهد.

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/308656/ultimaker-takes-on-industrial-market-with-factor-4-3d-printer/

در حالی که Factor 4 با سازگاری ورزشی با یکی از بزرگترین مجموعه مواد موجود وارد بازار خواهد شد، انتشار آن با یک ماده کاملاً جدید که توسط Ultimaker توسعه یافته است: PPS CF نیز همراه است. فیبر کربن سولفید پلی فنیلن برای تولید جایگزین های مقرون به صرفه برای قطعات ف،ی و PEEK مهندسی شده است. PPS CF با داشتن ،یب مقاوم در برابر شعله و گرما، همراه با مقاومت شیمیایی، برای کاربردهای نمونه سازی و ابزارسازی در صنایع خودروسازی، راه آهن و هوافضا طراحی شده است.

UltiMaker جدیدترین چاپگر سه بعدی صنعتی خود را معرفی کرد: The Factor 4. به طور رسمی در نمایشگاه رونمایی شد نمایشگاه تجاری HANNOVER MESSE امروز، فاکتور 4 به ،وان یک راه حل پرچمدار جدید برای کاربردهای صنعتی سبک معرفی شده است. مدیر عامل Ultimaker، Michiel Alting von Geusau، گفت: “پتانسیل استفاده نشده در بازار صنایع سبک وجود دارد و ما معتقدیم که فاکتور 4 به مشتریان امکان می دهد تا امکانات کاربردی در این فضا را بیشتر بررسی کنند.”

Factor 4 که با توجه به برآورده ، نیازهای مبرم مشتریان UltiMaker طراحی شده است، برای پشتیب، از کاربران صنعتی در چاپ قطعات و لوازم حیاتی فرآیند طراحی شده است تا خطوط تولید خود را روان نگه دارند.

علاوه بر این، دارای یک فیلتر HEPA است که برای پردازش دود و ذرات در پرینت سه بعدی ا،تروژن مواد ضروری است، و همچنین یک سیستم جابجایی مواد با رطوبت کم که تا شش قرقره فیلامنت را پشتیب، می کند، آنها را در شرایط بهینه با سطوح رطوبت زیر 15 نگه می دارد. درصد

https://www.youtube.com/watch?v=ltG5wV8TAy8

مجموعه ای پیشرفته از حسگرهای روی برد نظارت بر چاپ و جمع آوری داده ها را در زمان واقعی ارائه می دهد. فاکتور 4 پس از هر چاپ یک گزارش تولید می کند و به دستگاه اجازه می دهد تا به طور یکپارچه در جریان کار به ،وان ابزاری برای اطمینان از کیفیت و سازگاری قطعه جمع شود.

PEEK، PEKK، و PEI (ULTEM)، برای پرینت سه بعدی قطعات حیاتی هوافضا، دفاع، نفت و گاز و در برخی موارد بخش های پزشکی کلیدی هستند. شایان ذکر است که این اولین چاپگر از MakerBot یا Ultimaker (که در سال 2022 ادغام شدند) است که می تواند به چنین درجه حرارت صنعتی دست یابد و آن را در راستای ماشین های ا،تروژن مواد صنعتی Stratasys قرار دهد. Stratasys با رقابت سنگین دیگر ماشین‌های ا،تروژن مواد با دمای بالا مانند Roboze، AON3D، 3DGence، INTAMSYS، 3DXTECH و غیره روبرو بوده است. بنابراین، این اولین چاپگری است که ت، از سوی Stratasys، که 45.6 درصد از UltiMaker را در اختیار دارد، برای مق، با این دشمنان با هزینه کمتر و دستگاه دمای بالا نشان می دهد.