Solidscape توسط Prodways به سرمایه گذار فروخته شد – 3DPrint.com

این بدان م،است که علیرغم این واقعیت که قیمت سهام Prodways تقریباً به اندازه سایر شرکت های تولید کننده مواد افزودنی خالص در صنعت پایین است، به نظر می رسد از نظر مالی نسبتاً سالم باشد. اگرچه ممکن است ،ید Solidscape آنطور که Prodways امیدوار بود نتیجه نداده باشد، استراتژی مالی کلی شرکت فرانسوی ممکن است استراتژی محکمی باشد.

به روز رس، 24/4/24: امروز اعلام شد که Solidscape توسط یک سرمایه گذار جدید ،یداری شده است. این شرکت به ،وان یک شرکت مستقل به فعالیت خود ادامه خواهد داد. در مورد این خبر، مدیر عامل Solidscape، Alban d'Halluin، گفت: “همکاران Solidscape من و من خوشحالیم که به جامعه خود اطمینان می دهیم که به تجارت معمول بازگشته ایم. ما به تولید طیف منحصربفرد پرینترهای سه بعدی و مواد مصرفی خود، ارائه خدمات فنی و پشتیب، به مشتریان و توسعه محصولات جدید ادامه خواهیم داد.”

انتظار می‌رود این تغییرات استراتژیک، از جمله تمرکز مجدد بر بخش چاپگرهای صنعتی و تغییر در مدل ،ب‌وکار نرم‌افزار، چشم‌انداز گروه Prodways را برای ایجاد درآمد و فرصت‌های رشد مکرر افزایش دهد و بر سودآوری و تولید نقدینگی آن از نیمه دوم سال 2024 به بعد تأثیر مثبت بگذارد. . سود ناخالص نیز به طور پیوسته افزایش یافته است، در حالی که شرکت تقریباً سودآور شده و از رکود COVID-19 بهبود یافته است. همچنین سود هر سهم خود را از منفی 0.27 یورو در سال 2020 به مثبت 0.03 یورو در TTM و سود قبل از بهره، مالیات، استهلاک و استهلاک خود را از منفی 8.9 میلیون یورو در سال 2020 به 9.1 میلیون یورو در TTM ارتقا داده است.

این شرکت قرار است درآمد کل سال 2023 خود را در 14 فوریه منتشر کند، جایی که جزئیات بیشتری در مورد عملکرد بخش های مختلف تجاری خود و چشم انداز خود برای سال 2024 ارائه خواهد کرد. از هم اکنون، این شرکت معمولاً یک روند صعودی ثابت را نشان داده است. از نظر درآمد، هر چند دوره دوازده ماهه (TTM) تنها حدود 2 میلیون یورو رشد نسبت به سال قبل نشان می دهد.

Prodways در سال 2018 Solidscape را از Stratasys (نزدک: SSYS) با هدف گسترش سهم بازار خود در بخش‌های دندان‌پزشکی و جواهرات و همچنین افزایش دسترسی خود به آمریکای شمالی، جایی که شرکت تابعه آن مستقر است، ،یداری کرد. رزولوشن بسیار بالای Solidscape با سیستم‌های آسان برای استفاده برای مواد موم پرینت سه بعدی، برای ریخته‌گری موم گمشده جواهرات و قطعات ترمیم دندان مؤثر است. تحت مالکیت Prodways، جدیدترین پیشرفت گروه چاپ مومی، انتشار چاپگر مومی زیر 15000 دلاری Muse بود.

تصمیم برای ،وج از ساخت پرینترهای سه بعدی کوچک برای جواهرات نشان دهنده فروش Solidscape است، اما می تواند به م،ای تمرکز بر بخش دندانپزشکی باشد. شاید شرکتی با ذخایر نقدی کافی و ،ب و کارهای موجود جواهرات و دندانپزشکی خانه جدیدی به ،ب و کار بدهد. گروه Prodways اکنون روی بخش چاپگرهای صنعتی بزرگ، به ویژه محدوده ارزش افزوده MovingLight تمرکز خواهد کرد. به گفته این شرکت، این بخش پتانسیل بیشتری را برای فعال ، اهرم‌های رشد ارائه می‌دهد و سودآوری بیشتری را در بازارهای تثبیت‌شده‌تر Prodways، مانند بخش پزشکی، نوید می‌دهد و می‌تواند فرصت‌های جدیدی را در صنایعی مانند هوانوردی باز کند.

روند توقف ،ب و کار چاپگرهای جواهرات در حال انجام است و انتظار می رود تا پایان تابستان 2024 تکمیل شود. تأثیر مالی این تصمیم بر صورت های سال 2023 حدود 15 میلیون یورو استهلاک ،ن زده می شود، با هزینه های اضافی بیش از 1 میلیون یورو. در سال 2024، عمدتاً در نیمه اول سال پیش بینی می شود.

به روز رس، در انتهای این مقاله را ببینید که در ابتدا در 26 ژانویه 2024 منتشر شد.

هنوز اطلاعاتی در مورد اینکه سرمایه گذار کیست یا چه اتفاقی در پنج یا شش سال گذشته تحت پرودویز رخ داده است، وجود ندارد، اما 3DPrint.com برای ،ب اطلاعات بیشتر با Solidscape تماس گرفته است.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

توقف ،ب و کار چاپگرهای کوچک، تحت ،وان Solidscape برند، بخشی از استراتژی گسترده تر “رشد و سودآوری” گروه Prodways است. هدف شرکت بهبود سریع و ساختاری نتایج با تخصیص منابع به بخش‌های سودآورتر است. علیرغم ایجاد گردش مالی در حدود 5 میلیون یورو در سال 2023، ،ب و کار چاپگرهای کوچک برای جواهرات نیز منجر به زیان عملیاتی قابل توجهی شد که باعث این تغییر مسیر استراتژیک شد.

همه چیز کوچک

علاوه بر این، Prodways Group در حال دستخوش تغییرات قابل توجهی در تجارت نرم افزاری خود است. یک تغییر قابل توجه، انتقال از فروش سنتی “در محل” به مدل SaaS (نرم افزار به ،وان سرویس) است که در نیمه دوم سال 2023 مورد توجه قرار گرفت. انتظار می رود این تغییر که توسط داسو سیستمز پشتیب، می شود، عملکرد نرم تری ایجاد کند. با وجود کاهش اولیه درآمدها در طول دوره انتقال، جریان درآمد مکرر بیشتری وجود دارد. علاوه بر این، تغییر در شناسایی درآمد تحت استاندارد IFRS 15، گروه Prodways را به ،وان یک «نماینده» از جولای 2023 مجدداً طبقه‌بندی کرد و نحوه گزارش درآمدها را تغییر داد.

امور مالی Prodways

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/306731/،ways-to-discontinue-solidscape-wax-3d-printers-for-jewelry/

ترا،مه و جریان نقدی Prodways به طور مشابه بهبود کلی شرکت را با افزایش دارایی ها در کنار بدهی های با رشد آهسته تر نشان می دهد. از آنجایی که این شرکت بین سال‌های 2020 تا 2022 مقداری سرمایه در گردش را از دست داده است و در این مدت وضعیت نقدینگی پای، افت کرده است، فروش ،ب‌وکار Solidscape آن می‌تواند به جبران آن کمک کند. در همین حال، جریان نقد عملیاتی و آزاد آن به غیر از سال 2020 به طور کلی مثبت بوده است.

پرینتر سه بعدی مومی Muse. تصویر از Solidscape.

سازنده چاپگر سه بعدی فرانسوی گروه Prodways (PWG.PA) اعلام کرده است که ،ب و کار چاپگرهای کوچک خود را برای بازار جواهرات متوقف می کند، اقدامی با هدف تمرکز مجدد تلاش های خود بر بخش صنعتی. این تصمیم به دنبال یک دوره عملکرد ناامید کننده در سال 2023 است که عمدتاً به فروش ضعیف ماشین آلات در بخش جواهرات نسبت داده می شود.