Markforged به پرداخت 17 میلیون دلار به Continuous Composites برای نقض پتنت دستور داد – 3DPrint.com

در مجموع، نبرد حقوقی برای Markforged که مانند بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده مواد افزودنی که به صورت عمومی معامله می‌شوند، در تلاش است تا از طوفان یک جو مالی ضعیف عبور کند، یک نبرد گران و زمان‌بر است. هر ضربه‌ای برای چنین ،ب‌وکار کوچکی می‌تواند دشوار باشد، به طوری که، در حالی که به طور کلی در میان شرکت‌های پرینت سه بعدی موفق‌تر است، اکنون بدترین زمان برای تجربه چیزی حدود 17 میلیون دلار است.

در مقابل، مارکفورگد به تصمیم دادگاه با طرح هایی برای به چالش کشیدن حکم واکنش نشان داد. این شرکت مستقر در ماساچوست در حال بررسی درخواست‌های پس از محاکمه و درخواست تجدیدنظر برای لغو این تصمیم است. در حالی که قابل توجه است، شایان ذکر است که هیئت منصفه ادعای ثبت اختراع دوم Continuous Composites را نامعتبر و نقض نکرده است. این پس از آن صورت می گیرد که سایر ادعاهای ثبت اختراع در این پرونده قبلاً در تصمیمات قبلی رد شده بودند.

ما از تلاش هیئت منصفه در تشخیص نقض Markforged و حقوق قبلی ما در مورد پتنت های بنیادی Continuous Composites سپاسگزاریم. استیو استارنر، که در ژانویه 2024 به ،وان مدیر عامل Continuous Composites انتخاب شد، اظهار داشت: این ارزش فناوری ما را تأیید می کند که تیم از سال 2012 به شدت روی آن کار کرده است و ما متعهد هستیم از پتنت های خود در برابر ،، که به اشتباه از آنها استفاده می کنند محافظت کنیم. استارنر پیش از این به مدت بیش از یک سال و نیم به ،وان معاون فروش آمریکای شمالی در شرکت چاپ سه بعدی ف، Velo3D فعالیت می کرد. قبل از آن، او بیش از 14 سال را در غول نرم افزاری Hexagon گذراند.

یک چاپگر سه بعدی Markforged مقاوم که برای کاربردهای نظامی مستقر شده است. تصویر از Markforged.

در تصمیمی در 15 آوریل 2024، دادگاه ناحیه دلاور به نفع شرکت چاپ سه بعدی فیبر کربن رای داد. کامپوزیت های پیوسته، در دعوای نقض حق اختراع خود علیه مارک فورجد (NYSE: MKFG). هیئت منصفه فدرال به اتفاق آرا به این نتیجه رسیدند که Markforged با چاپگرهای سه بعدی فیبر پیوسته خود، به ویژه پتنت 11،173،660، حق ثبت اختراع Continuous Composites را نقض کرده است. Markforged به پرداخت 17 میلیون دلار غرامت برای فروش قبلی این چاپگرها از نوامبر 2021 تا دسامبر 2023 محکوم شد.

هر دو شرکت به طرق مختلف با و، دفاع ایالات متحده همکاری می کنند، به ویژه Markforged برای پرینت سه بعدی در نزدیکی یا در زمینه جنگ بسیار حیاتی است. به همین دلیل، به نظر می رسد که مارکفورجد به نوعی به حیات خود ادامه می دهد، موضوع امنیت ملی است. این که دقیقاً چه شکلی می گیرد، موضوع دیگری است. اگر گرگ مارک، بنیانگذار Markforged، حرفی برای گفتن داشته باشد، این می تواند به م،ای ادغام با شرکت دیگری مانند Formlabs باشد.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

این خبر در زمان چالش برانگیزی برای شرکت منتشر می شود، زیرا طبق گزارش مالی سال 2023، کل سهام Markforged از 252 میلیون دلار به 161 میلیون دلار در سال گذشته کاهش یافته است. علاوه بر این، جریان نقدی عملیاتی آن برای دوازده ماه پس از آن منفی 48.9 میلیون دلار بود که بهتر از منفی 73.5 میلیون دلار در سال قبل بود. خسارات اعطایی به تنهایی تقریباً 6.9٪ از کل دارایی های شرکت را در پایان سال مالی گذشته نشان می دهد. حق امتیازهای بالقوه جاری از 2024 تا 2033 که Continuous Composites در رسیدگی های پس از محاکمه به دنبال آن خواهد بود به طور بالقوه می تواند این موضوع را تشدید کند.

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/308759/markforged-ordered-to-pay-17m-to-continuous-composites-for-patent-infringement/