جفت ارز چیست؟ معرفی انواع و نحوه استفاده از آنها در بازارهای مالی سیبنال | حسینی فایننس

این عدد ثابت نخواهد بود و با تغییر ارزش جهانی این ارز‌ها، نسبت تغییر خواهد کرد. با پیش‌بینی این تغییرات می‌توان وارد معاملات این جفت ارز شد. اسم سایت دلیل بر این نمیشود که فقط در باینری فعالیت داریم بلکه بازار اصلی ما فارکس و ارز های دیجیتال میباشد . پیشنهاد میشود حتما عضو کانال تحلیل های روزانه شوید چرا که دیدگاه شما را به کلی نسبت به تحلیل کردن بازار تغییر میدهد . حالا شاید فهم این مطلب آسونتر بشه که چرا در بازار فارکس هم میتواند در ابتدای کار پوزیشن فروش باز کرد و هم پوزیشن خرید، جواب مشخص است.

اینترنت اشیا INTERNET OF THINGS چیست؟ کوین های اینترنت اشیا

جفت ارز چیست؟ معرفی انواع و نحوه استفاده از آنها در بازارهای مالی سیبنال | حسینی فایننس

هدف از معامله در فارکس، تبدیل یک ارز به ارز دیگر با این پیش‌بینی که قیمتِ آن تغییر خواهد کرد، می‌باشد. یعنی فرض بر این است که قیمت ارز خریداری شده نسبت به ارز فروخته شده افزایش پیدا خواهد کرد. این نصیحت خیلی از حرفه ای ها و کارکشته های باینری آپشن و فارکس است. همچنین در صورت نیاز می توانید از سرویس های مجموعه امیر تریدر مانند سیگنال فارکس و آموزش فارکس در راستای افزایش سرمایه خود در بازار فارکس نیز استفاده کنید. دو جفت ارز آخر به عنوان ارزهای کالایی شناخته می‌شوند؛ زیرا کانادا و استرالیا دارای کالاهای غنی هستند و هر دو کشور تحت تأثیر قیمت‌های آنها قرار دارند. لیست ارزهای مهم و پرکاربرد که به صورت جفت ارز با دلار یا یورو، مرتبا استفاده میشوند.

  • به‌عنوان‌مثال، انتخاب بهترین جفت ارز دیجیتال برای ترید و معامله آن، فقط برای تریدرهای حرفه‌ای و با‌سابقه مناسب است.
  • برای رسم نمودار بالا، قیمت کوین SOL به قیمت کوین BTC تقسیم شده و نسب این دو ارز به صورت جفت ارز SOL/BTC نشان داده شده است.
  • موارد اشاره شده در فوق نمونه‌هایی از جفت ارزهای اصلی و فرعی در بازار فارکس هستند.
  • به‌همین جهت در هنگام ترید کردن باید هم به قیمت ارز پایه دقت داشته باشید و هم به قیمت رمز ارزی که تمایل به خرید آن را دارید.

دلیل اصلی تخصیص سرمایه به معامله جفت ارز توسط معامله گران، صندوق های سرمایه گذاری و سایر فعالان بازار، این است که این یک استراتژی معاملاتی خنثی در نظر گرفته می شود. یا اینکه توجه تان مدام به تقویم خبری باشد و قبل از معامله چک کنید که خبری حداقل نیم ساعت قبل و بعد از معامله شما منتشر نشود. هر جفت ارز در بازار معاملات فارکس برای نشان دادن دو ارز نسبت به یکدیگر است که به عبارتی می توان گفت هر ارز یک ارزش لحظه ای در مقابل ارزهای دیگر دارد. باید بدانیم تبادل رمز ارزها و دیگر ارزها به طور کلی در بازار فارکس صورت می گیرد. در راستای جفت ارزها و فهم آن باید اذعان داشت که برای سرمایه گذاری در این بازارها و همچنین بازار ارزهای دیجیتال، در هر مقیاسی باید با کاربرد و ویژگی این جفت ارزها آشنایی داشته باشیم.

جفت ارزهای ایگزاتیک

این جفت ارز از یک واحد پولی ماژور در کنار یک ارز با هر ارزی قابل معامله است. جفت ارز اگزاتیک فاقد نوسان‌های شدید است و این یکی از مزایای قابل توجه به حساب می‌آید. این امر باعث کاهش نقدینگی در بازار شده و موجب به وجود آمدن فرصت‌های آربیتراژی می‌شود. به هر حال توجه به این نکته بسیار مهم است که استفاده از استراتژی یافتن موقیت‌های آربیتراژی یک روش‌ پیشرفته بوده و به تریدرهای تازه کار hoseinifinance.com/ پیشنهاد نمی‌شود. یکی از ارزهای تشکیل دهنده‌ی این جفت ارزها، دلار آمریکاست که بیشترین معامله بر روی آن صورت می‌گیرد. جفت ارزهای اصلی، نقدترین جفت ارزها و دارای بیشترین حجم معامله در دنیا هستند.

پس ارز اولی پایه است و ارز دوم ارزی است که خریده و یا فروخته میشود. جفت ارزهای زیادی در بازار وجود دارند که کابران ترجیح می‌دهند از طریق آنها خرید و فروش انجام دهند. در حال حاضر لیست زیر به عنوان جفت ارزهای برتر بازار شناخته می‌شوند.