بازنگری Agfa نتایج بزرگی دارد

ساده‌سازی و تجدید ساختار در DP&C منجر به انجام حدود 50 نقش معادل تمام وقت می‌شود.

برای سال تقویمی 2022، Offset Solutions فروش 4.2 درصدی را به 779 میلیون یورو نشان داد، با یک چرخش بزرگ در سودآوری علیرغم معاملات نرم و کاهش ذخیره، به ویژه در اروپا، در طول سه ماهه چهارم.

“دلیل این است که ما به دنبال راه حل کامل با اینکا هستیم.”

آگفا ،ید اینکا را در ژوئن 2022 تکمیل کرد.

جداسازی پیچیده بال Offset Solutions – در حال حاضر بزرگترین واحد تجاری آگفا – قرار بود در سه ماهه اول تکمیل شود. اکنون این به هفته اول آوریل منتقل شده است.

نتایج کلی آگفا تحت تأثیر قرنطینه طول، مدت در چین، تورم و هزینه های یکباره به دلیل تغییر شکل ،ب و کار قرار گرفت. فروش گروه با 5.% افزایش به نزدیک به 1.86 میلیارد یورو رسید. EBITDA تعدیل شده 9.2 درصد کاهش یافت و به 94 میلیون یورو رسید و زیان خالص به 223 میلیون یورو به دلیل «تلاش های سنگین تغییر» و هزینه های بازسازی (زیان خالص 2021: 14 میلیون یورو) افزایش یافت.

پاسکال ژوری، مدیر عامل آگفا، این چرخش را ستود و گفت که تیم Offset Solutions “در سیاست افزایش قیمت خود بسیار مصمم بوده است.”

“ما در حال حاضر در سه ماهه اول شاهد پیشرفت بسیار مهمی در DP&C از همه این اقدامات خواهیم بود.”

فروش 92 میلیون یورویی به اورلیوس کمی بیش از شش ماه پیش اعلام شد.

ما نتوانستیم به اندازه کافی سریع قیمت ها را افزایش دهیم تا با تورم هزینه بسیار شدید روبرو شویم. وی با اشاره به افزایش قیمت 10 تا 30 درصدی که در سه ماهه اول اجرا می‌شود، گفت: «تقریباً در تمامی طیف‌های محصول در DP&C» همه افزایش‌های قیمت در حال حاضر انجام شده است.

خبر خوب این است که به طور کلی، خود ،ب و کار و تقاضا به خوبی پیش می رود، به جز در برخی مناطق که در معرض چین و بازارهای خاص هستیم.

سودآوری در سه بخش اصلی تجاری باقی مانده آگفا: چاپ دیجیتال و مواد شیمیایی (DP&C)، راه حل های رادیولوژی، و بهداشت و درمان IT، به دلیل طیفی از عوامل تورمی و بازار به عقب رفت و DP&C بدترین تأثیر را داشت.

“بازیابی در سوددهی انتظار می رود. و من به استراتژی‌ای که دنبال می‌کنیم ایمان دارم و موتورهای رشدی که ما ترویج می‌کنیم، موتورهای درستی هستند – این حتی در این محیط تجاری دشوار نیز تأیید شده است.»

[ad_2]
منبع: https://www.printweek.com/articles/agfa-revamp-writ-large-in-results

قیمت سهام آگفا با اعلام نتایج به پایین‌ترین حد خود در 52 هفته اخیر ی،ی 2.62 یورو سقوط کرد (بالاترین قیمت 52 هفته: 4.16 یورو).

او گفت که “اثرات حسابداری بزرگ” این واگذاری شامل کاهش ارزش دارایی های غیرجاری در پایان سال به مبلغ 41 میلیون یورو (36.5 میلیون پوند)، کاهش ارزش دارایی های مالیات معوق 13 میلیون یورو و سپس در پایان سه ماهه اول کل باقی مانده است. کاهش ارزش 45 تا 60 میلیون یورو ایجاد خواهد شد، اگرچه برخی از آن با تعدیل موجودی نقدی زم، که معامله در نهایت به پایان رسید جبران می شود.


آگفا تکمیل فروش ،ب و کار Offset Solutions خود را یک هفته به تعویق انداخته است، زیرا این گروه از یک “سال متحول کننده” گزارش داده است که عواقب آن در حساب های آن بزرگ است.

ژوری گفت: «DP&C احتمالاً ،ب‌وکاری است که بیشترین آسیب را به‌ویژه در نیمه دوم سال داشته است.

آگفا همچنین در آینده به عرضه تعدادی از مواد مصرفی به تجارت افست ادامه خواهد داد.

مدیر مالی آگفا، دیرک دی من، گفت که این ،ب و کار هنوز معیار طبقه بندی به ،وان دارایی نگهداری شده برای فروش را برآورده نکرده است، به دلیل پیچیدگی هایی که در حول و حوش حصار در ایالات متحده و کانادا وجود دارد.

ژوری همچنین گفت که این بخش که شامل تجارت غشاهای زیرفون می شود، هزینه های بالاتری نسبت به انتظار داشت.

ما همچنین انتخاب آگاهانه ای داشتیم که فروش ماشین های اینکا را فقط با جوهرهای خود شروع کنیم، به این م،ی که هیچ ماشین اینکا را در طول Q4 نفروختیم و اولین آنها در Q1 اتفاق می افتد – با جوهرهای ما.

حدود 40 درصد از تعداد کارمندان جه، DP&C در بلژیک است، جایی که شاخص‌سازی حقوق و دستمزد از نظر هزینه‌های تورمی «بسیار بر ما تأثیر می‌گذارد».

با این حال، ژوری گفت که در مورد چشم انداز گروه تغییر شکل یافته مطمئن است.

ما یک برنامه بسیار روشن و دقیق داریم. 2022 در مورد تحویل استراتژی بود، 2023 در مورد اجرای برنامه ما است.

دی من گفت که جریان نقدی منفی 127 میلیون یورویی برای سال شامل «48 میلیون یورو نقدینگی» برای قیمت ،ید اینکاها و 10 میلیون یورو سود سهام به شریک سرمایه گذاری مش، چینی Lucky HuaGuang Graphics مربوط به فروش Offset Solutions است.

EBITDA تعدیل شده تقریباً سه برابر شد و از 12.4 میلیون یورو به 35.7 میلیون یورو افزایش یافت.

EBITDA با 83.1 درصد کاهش به 3.2 میلیون یورو رسید که با فروش تقریبا 13 درصدی به 372 میلیون یورو در واحد، که شامل محصولات جوهر افشان آگفا نیز می شود، رسید.