انواع پرینتر (چاپگر) – کاربرد و طرز کار انواع پرینتر

شرکت تعمیر باما با داشتن تکنسین های مجرب به شما در تعمیر پرینتر لیزری یاری می رساند. پرینتر های لیزری در اندازه های مختلفی به بازار عرضه شده اند. چرا پرینترهای خانگی ارزان تر از پرینتر های اداری هستند؟ گرچه انواع پرینتر از تنوع زیادی از نظر کاربرد برخوردارند، اما ما در این مقاله به معرفی پرکاربردترین چاپگرهای خانگی و اداری (محل کار)، اشاره می کنیم. سی سال پیش ، چاپگرهای سه بعدی بزرگ ، گران قیمت بودند و عمدتا برای نمونه سازی و مدل سازی قطعات صنعتی استفاده می شدند. شش مدل را می توان به عنوان نمونه از بهترین مدل های پرینتر لیزری ارائه داد. برای نمونه از بارکد پرینتر، میتوانید پرینتر لیبل زن بیکسولون مدل SLP-TX403-Network را مشاهده کنید. قطعات مختلف پرینتر، دستور مخصوص به خود را دریافت می نمایند. این پرینتر، از نوع منحصر به فرد فناوری جوهر استفاده میکنه که قبل از استفاده ذوب میشه. با این تفاوت که از جوهر جامد استفاده میکنند و قبل از استفاده در مایع ذوب می شوند. پرینترهای چاپ عکس غیرقابل حرکت به اندازه های بزرگ مورد استفاده در خانه هستند. عکس های با سیاز بزرگتر قابل چاپ هستند و چاپ این عکس ها حداکثر 3 دقیقه زمان می برد.

از فونتهای مورداستفاده در DP550 میتوان به Draft، Roman، Sans Serif، Courier، Prestige، OCR-A، OCR-B و Orator اشاره نمود. در نتیجه چاپ لیزری، دوام بالاتر و هزینهی چاپ کمتر نسبت به پرینتر جوهرافشان دارد. سفید تقسیم میشوند. اگر بخواهیم از نظر فناوری چاپ و کارایی، پرینترها را دسته بندی کنیم، شامل انواع مختلفی مانند: جوهر افشان، لیزری، ضربهای یا فشاری، حرارتی، بارکد، برچسب (لیبل)، نقطهای یا سوزنی و… برای اطلاعات بیشتر دربارهی پرینتر لیزری، مقالهی “پرینتر لیزری چیست؟ در راهنمای خرید پرینتر حتماً به شما توصیه میشود که به تنوع، دسترسی و قیمت مواد مصرفی پرینترهای سه بعدی توجه کنید. قابلیت و کارایی این پرینتر مناسب برای استفاده در دفاتر و ادارات میباشد. به طور خلاصه پرینتر لیزری مناسب برای مصارف اداری و دفاتر است. چاپ بدون سیستم: برخی از مدلهای پرینتر وجود دارند که میتوانند عکسها را به طور مستقیم از کارت حافظه دوربین چاپ کنند.

چرخه کار تعداد صفحاتی است که پرینتر می تواند در یک ماه چاپ کند بدون اینکه به آن آسیبی برسد. بعضی قصد دارند از تعداد زیادی صفحات متنی پرینت بگیرند در این صورت نیازمند یکچاپگرلیزری تک رنگ میباشند . به طور خلاصه پرینتر لیبل زن در صنعت و تولید استفاده میشود. انواع پرینتر سه بعدی قرار است از امروز تا سال های آتی در صنعت غوغایی ایجاد کنند و فرصت هایی را برای پرینترها فراهم می کند که نباید از دست داد. بعد از چندین دهه از ساخت دستگاه کپی، مهندسان این صنعت با ایده گرفتن از این محصول و نیز اضافه کردن ویژگی های جدیدی پرینتر را معرفی و به بازار ارائه کردند.

نوشتن مطالب آموزشی به زبان ساده و قابل فهم برای همه ، کار بسیار سختیه . برای چاپ از سیستم به سیم پیچ انتهای هر سوزن مورد نظر سیگنالی ارسال میشود که پس از تقویت به سولنویید سوزنها ارسال میشود که به دلیل میدان مغناطیسی حاصل از سولنویید، سوزن به سمت کاغذ پرتاب میشود. استفاده از این نوع چاپگرها به دلیل داشتن دکمه های کمتر از جمله استفاده از نرم افزار آسان است. این گونه چاپگرها علاوهبر کاراییهای چاپگرهای سیاه و سفید، دارای رنگهای بیشتری هستند و همچنین برای چاپ عکس در هر اندازهای مناسب میباشند. همچنین کارایی و کیفیت از دیگر مزیت های پرینترهای این شرکت است؛ سرعت بالا، بدنه مقاوم و رزولوشن بالا در تمام چاپگرهای این شرکت به کار رفته تا کاربران در سریع ترین زمان، نتیجه دلخواه خود را به دست آورند. آنها در درجه اول به کاغذ حرارتی برای تولید تصاویر وابسته هستند. در نگاه اول که قیمتها را مشاهده میکنید، هزینه خرید یک پرینتر لیزری بیشتر از پرینتر جوهر افشان به نظر میرسد. اولین چاپگر سه بعدی در سال ۱۹۸۷ توسط چاک هال بنیانگذار سیستمهای سه بعدی توسعه داده شد. چاپگر ایرانی جی اند بی اولین پرینتر با پشتیبانی برند ایرانی در دو نوع تک کاره و سه کاره است.

این پرینتر سوزنی با ریبون پرظرفیت خود با توان چاپ 6 میلیون کاراکتر و مصرف برق پایین در کاهش هزینههای کاربر تأثیر بسزایی دارد. متاسفانه دستگاه های پرینتر ، کپی و اسکنر برق زیادی مصرف میکنن سرویس پرینت و اسکن شاید به لحاظ اقتصادی خیلی به صرفه نباشه اما واسه جذب مشتری کاملا ضروریه . چاپگر از طریق درگاه USB به کامپیوتر متصل شده با برق شهری تغذیه میشود. به عنوان مثال در اکثر پرینترهای جوهرافشان اچ پی هد پرینتربه همراه کارتریج است و با هر بار عوض کردن کارتریج هد پرینتر نیز تعویض می شود به همین دلیل قیمت کارتریج های اچ پی بسیار گران می باشد ولی در عوض به دلیل تعویض هد چاپگر، کیفیت آن همواره مطلوب است. مورد بعد بر طرف کردن مشکلات مربوط به مخزن تونر زاید و تعمیر آن همچنین آموزش طریقه تست پرینتر بدونه اتصال به کامپیوتر و آموزش بررسی وتعمیر مشکلات مربوط به پنل نحوه عیب یابی به واسطه چراغهای آلارم در پرینتر وآموزش تعمیر آن آموزش رفع مشکلات مربوط به چیپ ست اموزش تعمیر و رفع اشکالاتی که پرینتر های وایر لس در نصب دارند و همچنین آموزش تعمیر پرینتر های چند کاره و تفا وتهای آن با پرینتر های تک کاره.

برای چاپ کتابهای درسی در مقاطع مختلف تحصیلی، کتابهای دانشگاهی، چاپ تصاویر و عکسها و هر سندی که رنگی باشد از پرینتر رنگی استفاده میشود. از دیگر ویژگیهای بارزی که در این مدل عرضه شده، چاپ دورو به صورت اتوماتیک میباشد که در زمان و مصرف کاغذ صرفه جویی مینماید . در صورتی که این قابلیت به شکل اتوماتیک در پرینتر موجود نباشد، کاربر میبایست بهصورت دستی اقدام به چاپ بر هر دو روی برگه کند که این امر فرآیندی است که علاوه بر امکان خطا ، باعث اتلاف وقت خواهد شد . از جدیدترین محصولاتی که در زمینه لوازم جانبی کامپیوتر از انواع پرینتر معرفی و ارائه شد پرینترهای چند کاره بود . پرینترجزء لوازم جانبی کامپیوتر است که دارای اهمیت خاصی است . استاندارهای ساخت این دو برند بسیار بالا بوده و نسبت به فناوریها و کاراییهایی که دارند، با قیمتهای مناسبتری هم عرضه میشوند. امروزه صدها برند پرینتر لیزری وجود دارد. پرینتر جوهر افشان و لیزری مناسب برای چاپ در خانه و محل کار هستند. برای چاپ ۱۶۰۰ برگکارتریج موجود در بسته بهصورت Starter بوده و میزان کمتری را چاپ میکند. در صورتی که این قابلیت به شکل اتوماتیک در پرینتر موجود نباشد، کاربر میبایست به صورت دستی اقدام به چاپ بر هر دو روی برگه کند که این امر فرآیندی است که علاوه بر امکان خطا ، باعث اتلاف وقت خواهد شد .

پرینتر ها با توجه به کاربرد شان معمولا عضو اصلی تجهیزات اداری در شرکت ها و سازمان ها محسوب می شوند. پرینتر چندکاره سیاه و سفید کانن مدل «i-SENSYS MF3010»، یکی از محصولات حرفهای و خوش ساخت این شرکت قدیمی و محبوب میباشد. دستگاه LQ-350 ساخت شرکت اپسون یکی از پرینترهای مقرونبهصرفه است. یکی از انواع چاپگرهایی که مورد استفاده قرار میگیرد نوع سوزنی یا ضربهای است که آن را با نام چاپگر ماتریس سوزنی نیز میشناسیم. فرایند چاپ در چاپگر لیرزی با قرار دادن بار الکتریکی بر روی درام چرخان صورت میگیرد. در استفاده از پرینتر لیزری، نوع تونر و دسترسی به تونر رو هم مد نظر داشته باشید. قابلیت چاپ دوبلکس اتوماتیک در این پرینتر خانگی وجود نداشته و برای چاپ 2 رو باید بهصورت دستی اقدام کنید. داشتن پنل SMS برای راه اندازی کافی نت اجباری نیست اما اگر داشته باشید می تونید باهاش پول بیشتری در بیارید و به همین خاطر من پنل پیامک رو در فهرست هزینه های راه اندازی کافی نت قرار دادم . در این دستگاه ها اسکن، کپی و چاپ به صورت چند منطوره در یک دستگاه قرار گرفته است. بعد از این که یک لایه سفت شد،پلتفرم یک ضخامت لایه را پایین می آورد و این روند برای ایجاد یک شیء سه بعدی تکرار می شود.

چاپگر اچ پی مدل LaserJet Pro MFP M225dw ، پرینتری چندکاره از نوع لیزری با قابلیت چاپ سیاه و سفید است. این نوع از پرینترها دارای رنگهای بیشتری نسبت به پرینترهای سیاه و سفید میباشند و همچنین برای چاپ عکس در هراندازهای مناسب هستند. آموزش در این دوره همراه با فتوکپی و پرینترهای روز و جدید می باشد. ■ آموزش گرامر انگلیسی از صفر تا صد! قطعات نیز معمولاً پس از پرینت،در حالی که هنوز به صفحه ساخت متصل هستند،حرارت داده می شوند تا هرگونه تنش در قطعات پس از پرینت برطرف شود. این پرینتر در قیمت ها و مدل های متفاوتی در بازار عرضه شده است و در حال حاضر از برندهای موجود در بازار که به تولید و عرضه پرینترهای لیزری پرداخته اند می توان به کانن، اچ پی، ریکو، برادر، لکسمارک و در نهایت برند محبوب سامسونگ اشاره نمود.

برخی از این پرینترها، علاوه بر داشتن قابلیت پرینت، دارای امکانات دیگری مانند کپی، اسکن و فکس نیز هستند که با نام چاپگرهای چندکاره در بازار ماشین های اداری به فروش می رسند. چاپگرهای لیزری نیز خود به دو دسته رنگی و سیاه سفید تقسیم میشوند. سفید با مونوکروم چاپ کند. این مدل چاپگر خیلی زود توانست جای خود را در بین انواع چاپگر ها باز کند. بسیاری از پرینترهای امروزی دارای فیدر کاغذ مخصوص به خود هستند که انواع معمول و غیر معمول اندازه کاغذ و وزنهای مختلف را در خود جای میدهند. ۷- حال در این مرحله، با نگه داشتن دکمه X روی پرینتر به مدت چند ثانیه، دستگاه شروع به کار کرده و دو برگه برای شما پرینت میگیرد که در اولین برگه، اطلاعات سختافزاری دستگاه وجود دارد. به عنوان مثال، اگر باید یک گزارش پروژه دانشگاه خود ارسال کنید، باید یک نسخه نرم افزاری از گزارش خود ایجاد کرده و با کمک چاپگر آن را چاپ کنید. این وسیله All-in-One نامیده میشود که قادر است فکس ارسال یا دریافت کند، پرینت بگیرد، تصاویر یا متون را اسکن کند و یا از یک برگه کپی بگیرد. با توجه به قیمت مناسب دستگاههای چندکاره، حتی اگر کاربر نیاز چندانی به قابلیتهایی مانند فکس و اسکن نداشته باشد، همواره خرید دستگاهی چندکاره بهجای تککاره بهصرفهتر است.

اما به لطف تکنولوژی وایرلس، بدون اتصال کابل هم میتوانید یک سند را از موبایل یا کامپیوتر خود سایت 10printer پرینت بگیرید. هر زمان که برای چاپ هر سندی ورودی دریافت می کند، یک پرتو لیزر سند را با کمک بارهای الکتریکی روی درام پوشش داده شده با سلنیوم می کشد. ابتدا یک طرف سند مورد نظر توسط اسکنر دستگاه اسکن گرفته میشود و سپس دستگاه به صورت خودکار کاغذ را پشت و رو کرده و طرف دیگر سند را نیز اسکن میکند، که این قابلیتی درخور و بسیار مفید است چرا که گرفتن اسکن دورو به صورت خودکار باعث صرفه جویی بالایی در وقت و زمان شما میشود، اصطلاحاً به این قابلیت در پرینترهای چندکاره ADF دوطرفه گفته میشود.

تولید کنندگان بعضی اوقات به پرینترهای جوهرافشان یا لیزری، اسکنر و فکس اضافه می کنند. انواع بارکدخوان ها عبارتند از: بارکد خوان رومیزی، بارکد خوان موبایلی، بارکد خوان معمولی، بارکد خوان لیزری، تصویر ساز خطی و بارکد خوان تصویر ساز دو بعدی. دو سه سالی هست که نصب دوربین امنیتی ( مثه دوربین های مدار بسته ) برای اغلب اصناف از جمله کافی نت ها اجباری شده . توجه داشته باشید که میزان حجم چاپ شما باید از این مقدار پایین تر باشد تا بتواند نیازهای شما را پاسخ دهد مقدار چرخه وظیفه نشانگر دوام بالاتر پرینتر نیز هست و نشان می دهد که احیانا پرینتر دارای ساخت بهتری خواهد بود. به همین ترتیب هم پرینتر کارت PVC یک کارت پی وی سی سفید را به داخل می کشد، طرح شما را چاپ میکند و سپس کارت را بیرون میاندازد تا بتوانید بلافاصله از آن استفاده کنید.

Material Jetting یکی دیگر از انواع پرینتر سه بعدی است که در آن قطرات مواد به صورت انتخابی بر روی یک صفحه ساخته شده قرار داده و سفت می شوند. در قسمت بالای پرینتر کلید های ضروری تعبیه شده اند که امکان کنترل و تنیم را فراهم می کنند و کارکرد با دستگاه را به مراتب آسان تر می کند که به خودی خود به کیفیت و کارایی این پرینتر همه فن حریف می افزاید. در این دستگاه، سختافزار متوسطی تعبیه شده. به طور خلاصه در این مقاله به معرفی انواع پرینتر و ویژگی هریک پرداختیم. بنابراین در خرید پرینتر لیزری باید به ویژگی ها و کیفیت آن توجه کرد. در خرید انواع پرینتر عوامل مختلفی وجود دارند که باید به آنها توجه داشته باشید و مهمترین چیزی که باید بفهمید این است که میخواهید از چاپگر برای چه کاری استفاده کنید. ثبت نام در سایت ها چه ضرورتی دارد ؟ یکی از نکات بسیار مهم که در زمان خرید چاپگر که باید به آن توجه کرد و معمولا فروشندگان مشتری را از آن آگاه نمیکنند هزینه مواد مصرفی است. یکی دیگر از ویژگی های پرینترهای لیزری این است که تعداد صفحات بیشتر از پرینترهای سوزنی و پرینترهای جوهرافشان چاپ می کند.