Twente Additive Manufacturing: یک چاپگر سه بعدی ساختمانی برای هر کار – 3DPrint.com

برای ،ب اطلاعات بیشتر، با ایان کومیشین، رئیس Twente Additive Manufacturing صحبت کردیم، که بینش گسترده ای را در مورد نقش در حال تکامل پرینت سه بعدی در صنعت ساخت و ساز ارائه کرد، به ویژه با تمرکز بر این که چگونه اتوماسیون و تکنیک های ساخت و ساز نوآورانه می توانند چالش های فعلی و آینده را برطرف کنند.

به شرکتی مانند John Deere یا Caterpillar نگاهی بیندازید، و می‌بینید که چگونه آنها سعی نمی‌کنند مشتریان خود را متقاعد کنند که یک اندازه من، برای همه موارد کاربردی آنها کار می‌کند. اگر بخواهید تصور کنید که مشتریان شما باید همه کارها را با یک نوع ماشین انجام دهند، واقعاً درک درستی از پتانسیل واقعی این محصول نیست. بنابراین، زم، که شروع کردیم، فوراً متوجه شدیم که باید بیش از یک نوع ماشین برای بیش از یک مورد کاربردی توسعه دهیم. همانطور که شرکت تکامل می یابد و ما بازخورد بیشتری از مشتریان خود دریافت می کنیم، و خط تولید ما نیز به سمت چاپگرهای ویژه کار تکامل می یابد. فردی را تصور کنید که فقط می خواهد پله ها را چاپ کند، خوب، ما می تو،م ماشینی بسازیم که کارآمدترین دستگاه برای چاپ پله باشد. سپس، مشتری برای اجزای غیرضروری که به کار بی ربط هستند، ،ج نمی کند. این ،یب محصولی است که ما می‌خواهیم به مشتریان خود ارائه دهیم.»

کومیشین در سومین دهه فعالیت خود در اتوماسیون صنعتی است، حرفه ای که با ساخت کالاهای ورزشی مانند اسکیت بورد با استفاده از دستگاه های CNC در دهه 1990 آغاز شد. از آنجا، او به سمت انرژی باد رفت، جایی که او و شرکای خود روباتیک تولید ،د که برای ساخت پره‌های 45-75 متری برای توربین‌های بادی استفاده می‌شد. پس از فروش این تجارت در سال 2017، Comi،n فرصتی برای معرفی اتوماسیون به بخش ساخت و ساز دید.

برای نیازهای متحرک و انعطاف‌پذیرتر، TAM چاپگرهایی را روی تری،های تخت 6 متری یکپارچه ارائه می‌کند که دارای بازوهای رباتیک و مسیرهای خطی اختیاری برای ساخت‌های بزرگتر است. در بزرگ‌ترین مقیاس، پیشنهادات این شرکت شامل سیستم‌های 9 محوری عظیم است که ربات‌ها و دروازه‌های دکارتی را ،یب می‌کند که قادر به ایجاد ساختارهایی تا 40x15x9 متر است. این محدوده نیازهای محیط‌های تولید کنترل‌شده و ساخت‌های در محل را برآورده می‌کند و از عملیات مداوم و تولید ،اصر بزرگ و تک پشتیب، می‌کند.

TAM یک سازنده تج،ات اصلی (OEM) است که انواع مدل های چاپگر سه بعدی را با هدف قرار دادن مجموعه وسیعی از برنامه ها توسعه داده است. چاپگرهای سه بعدی بتنی TAM به جای تمرکز بر روی خانه‌های پرینت سه‌بعدی، همانطور که استارت‌آپ‌های بسیار جلب توجه می‌کنند، بسته به نیاز، اندازه و طراحی متفاوتی دارند، خواه خانه‌های کوچک در ژاپن باشند یا پل‌های گذرگاهی و پل‌های پیاده‌روی متن، با توپوگرافی محلی.

از آنجایی که TAM برای اولین بار در هلند تأسیس شد، مقر خود را در آنجا حفظ کرد. با این حال، کووید شاهد تقویت کومیشین و شرکای کانادایی اش در کشور خود بود که منجر به ایجاد یک بخش کانادایی شد. همانطور که AC در آمریکای شمالی جذابیت پیدا می کند، TAM به طور پیوسته فعالیت های خود را در منطقه افزایش می دهد. در نتیجه، اروپا کمتر از 10 درصد از فروش جه، TAM را به خود اختصاص می دهد، در حالی که خاورمیانه حدود 20 درصد را به خود اختصاص می دهد و سپس 30 تا 35 درصد دیگر بین آمریکای شمالی و آسیا ت،یم می شود و ژاپن بزرگترین کشور منفرد TAM است. شرایط مشتری در واقع، ممکن است برخی از خانه‌ها را دیده باشید که با فناوری TAM چاپ شده‌اند سرندی، در ژاپن.

ژاپن همیشه رابطه قوی با رباتیک داشته است. این یکی از کشورهایی است که به سرعت اتوماسیون را در سراسر جهان به کار می گیرد. بنابراین، برای ما تعجب آور نیست که آنها از ما روبات می ،ند.

یکی از راه‌هایی که هوندا این مفهوم را به کار برد این است که هر بار که یک ربات را روی زمین قرار می‌دهید، می‌تو،د ،ی را از طبقه بالا به دفتر بازاریابی یا مهندسی بیاورید. در اینجا، مردم آمریکای شمالی تمایل دارند از اتوماسیون به ،وان یک قاتل شغلی ترس داشته باشند، اما بیشتر ما که در صنعت اتوماسیون کار می کنیم به شما می گوییم که تقریباً همه ،، که برای طراحی نوعی ماشین با ما تماس می گیرند، این کار را انجام نمی دهند، زیرا سعی در کشتن یک ماشین دارند. شغل برای یک کارمند به این دلیل است که آنها در وهله اول برای پیدا ، کارمندی برای انجام آن کار مشکل دارند. یا کاری که از مردم خواسته اند، خطرناک یا خطرناک بوده است، و ترجیح می دهند ماشینی در آنجا داشته باشند تا دیگر سلامت و رفاه کارگر فردی در خطر نباشد.»

بخش ساخت و ساز افزودنی (AC) در حال حاضر شلوغ است، اگرچه هر ذره فعالیت ،وماً به م،ای رونق آن نیست. استارت‌آپ‌ها در این فضا در حال پیشرفت هستند، به این م،ی که برخی ممکن است در انجام این کار ش،ت بخورند. اینکه کدام شرکت‌های جدید موفق خواهند شد هنوز مشخص نشده است، اما یک شرکت امیدوارکننده در خارج از کانادا و هلند مستقر است: تولید افزودنی Twente (TAM).

هرچه بیشتر در آن کاوش کنید، می بینید که چگونه به نظر نمی رسد صنعت ساخت و ساز آن بلوغ اتوماسیون را که تقریباً در هر صنعت دیگری روی کره زمین می بینید، ندارد. به همین دلیل برای ما جالب به نظر می رسید. از دیدگاه ما، چیزی که هیجان انگیز است این است که برای اولین بار ماشینی را توسعه دهیم که کار خاصی را انجام می دهد.

در همین راستا، Comi،n از نظر نحوه تأثیر اتوماسیون بر نیروی کار، فلسفه مشابهی با هوندا دارد. در حالی که تصور عمومی از رباتیک این است که این فناوری اغلب کارگران را جابجا می کند، Comi،n و غول خودروسازی هر دو نشان می دهند که شرایط کلی کار را بهبود می بخشد:

با در نظر گرفتن این استراتژی، TAM شروع به توسعه مجموعه ای متنوع از ماشین های AC کرد. این مجموعه شامل چاپگرهای کوچک تا متوسط ​​با سیستم‌های دکارتی 3 محوره ساده و بازوهای روباتیک 6 محوره پیچیده‌تر است. اینها برای تحقیقات و تولید در مقیاس کوچک ایده‌آل هستند، با پیکربندی‌هایی که حجم ساخت تا 4x4x4 متر را ممکن می‌سازد.

Twente Additive Manufacturing از فناوری های پیشرفته چاپ سه بعدی خود برای ایجاد طیف گسترده ای از اشیاء کاربردی و معماری استفاده کرده است که تطبیق پذیری چاپگرهای خود را نشان می دهد. پروژه های قابل توجه شامل خانه فیبوناچی، اولین خانه چاپ سه بعدی کانادا است. علاوه بر این، چاپگرهای TAM برای ساختن همه چیز، از ساختمان‌ها و دیوارهایی که به‌سرعت قابل استقرار هستند، با کاهش رسانایی حرارتی برای بهبود بهره‌وری انرژی، تا ،اصر زیرساختی، مانند پل‌های گذری و پل‌های عابر، استفاده شده‌اند. با نشان دادن انعطاف پذیری AC، این شرکت و شرکای آن دارای پلکان های پرینت سه بعدی هستند که به صورت سفارشی برای تن، با توپوگرافی خاص یک سایت طراحی شده اند و دارای سطوح غیر لغزنده سازگار با زمین بدون نیاز به قالب های سنتی هستند.

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/309552/twente-additive-manufacturing-a-construction-3d-printer-for-every-task/

خوشبختانه، TAM و سایر شرکت‌هایی مانند آن، ممکن است بتوانند از یک منبع قدرتمند تقویت شوند: ،ت ملی. در حالی که ،ت بایدن هریس در ایالات متحده بودجه را برای راه حل های تکنولوژیکی برای زیرساخت های قدیمی تحت فشار قرار می دهد، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا اعلام کرد یک بسته 600 میلیون دلاری کانادا برای تقویت خانه سازی در کشور، با 50 میلیون دلار کانادا به ساخت و ساز خودکار، از جمله چاپ سه بعدی اختصاص داده شده است. اگر ،ت کانادا بتواند رشد AC را در داخل تسریع بخشد، دلیلی وجود ندارد که انتظار نداشته باشیم سایر کشورها همین کار را انجام دهند.

همانطور که در تولید در آمریکای شمالی، صنعت ساخت و ساز با تعداد کارگران ماهر رو به کاهشی روبرو می شود که نسل بچه بومر بازنشسته می شود. برخلاف مهارت‌های سریعی که می‌توان به سرعت آموزش داد و به کار گرفت، تسلط در مشاغل ساخت و ساز سنتی اغلب به مربیگری و کارآموزی طول،‌مدت نیاز دارد – منابعی که کمیاب می‌شوند. بنابراین، اتوماسیون فقط یک پیشرفت تکنولوژیکی نیست، بلکه ممکن است یک تکامل ضروری برای حفظ و گسترش مهارت‌های اساسی ساخت‌وساز بدون سرمایه‌گذاری زم، گسترده که به طور سنتی مورد نیاز است باشد.

تصاویر از Twente AM.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید