Stratasys از چاپگر سه بعدی دیجیتال آناتومی و PP جدید برای SAF پرده برداری کرد – 3DPrint.com

ارزان تر از سیستم های دیجیتال آناتومی موجود، Stratasys J5 می تواند دسترسی Stratasys را به طور قابل توجهی در بیمارستان ها گسترش دهد. این سیستم PolyJet قطعاتی با ظاهر و احساس زیباتر تولید می کند، اما هزینه مواد و چاپگر بسیار بالاتر از جایگزین ها است. برای اینکه Stratasys بتواند به این بازار نفوذ کند، باید بر کیفیت برتر و کیفیت رنگ مدل های خود تأکید کند. در زمینه های خاص مانند جراحی عروق، این می تواند یک عامل تعیین کننده باشد، در حالی که جراحان دیگر ممکن است ترجیح دهند مدل های ارزان تر را بیشتر تولید کنند.

هیچ رهبر مشخصی در بازار آناتومی دیجیتال وجود ندارد، زیرا بسیاری از مؤسسات از چاپگرهای Formlabs یا Ultimaker برای این منظور استفاده می کنند. Stratasys امیدوار است با ارائه رنگ های بیشتر، تراکم های مختلف و بافت های متنوع با سیستم های خود متمایز شود. علاوه بر این، این شرکت تحقیقاتی را برای تقلید احساس بافت و عروق واقعی انجام داده است که می تواند تفاوت قابل توجهی در برنامه های آموزشی ایجاد کند.

یکی از زمینه های مهم برای Stratasys، فناوری گداخت جذبی انتخابی (SAF) آن است. Stratasys H350 می‌تواند راه ارزان‌تری برای تولید قطعات پلیمری در مقیاس ارائه دهد که احتمالاً کارآمدتر، سریع‌تر و ارزان‌تر از جایگزین‌های همجوشی بستر پودری است. با این حال، معرفی یک فناوری جدید به صنعت چاپ سه بعدی اغلب وقت گیر است و نیاز به صبر دارد. این شرکت اکنون با BASF Forward AM برای معرفی پلی پروپیلن (PP) برای SAF شریک شده است. پلی پروپیلن، یکی از پرکاربردترین مواد در سطح جهان، می تواند کاربردهای زیادی در نمونه های اولیه، قطعات صنعتی، محصولات مصرفی و موارد دیگر پیدا کند. Stratasys امیدوار است که این ماده به ویژه برای اجزای خودرو مانند محفظه‌ها و کانال‌ها، دستگاه‌های ارتوتیک، و تج،ات ورزشی مصرفی مانند محافظ‌های ساق پا، و همچنین لوله‌های انعطاف‌پذیر و پایه‌های حسگر پیچیده مفید باشد.

Erez Ben Zvi، معاون پزشکی Stratasys، گفت: چاپگر J5 Di،al Anatomy به گونه‌ای طراحی شده است که کاربر پسند و آسان‌تر باشد و مدل‌سازی آناتومیک پیشرفته را برای طیف وسیع‌تری از موسسات پزشکی در دسترس قرار دهد.

کاهش هزینه قطعات برای Stratasys بسیار مهم است. اگر بتواند به وضوح به این امر دست یابد، باعث پذیرش SAF خواهد شد.

ایده استفاده از PP برای محافظ ساق پا جذاب است زیرا نشان دهنده یک برنامه با حجم بالا است که می تواند سودآور باشد. استفاده از PP برای لوله های منعطف یک انتخاب واضح است، اما برنامه ای است که اغلب نادیده گرفته می شود. با وزن سبک تر از بسیاری از TPU ها و به طور کلی نرم اما بادوام، PP می تواند به یک ماده پرکاربرد در صنایع مختلف تبدیل شود.

پرداخت سطح قطعات SAF PP بی نظیر است. فیلیپ گوتز، مدیر عامل مشتری بتا گفت: وضوح جزئیات دقیق و ظاهر یکنواخت بسیار برتر از سایر PP های چاپ شده PBF است که دیده ایم، و به طور قابل توجهی جذابیت بصری محصولات نهایی ما را افزایش می دهد. Götz Mas،enbau GmbH و شرکت KG.

به طور کلی، Stratasys چهار استراتژی کلیدی را به طور همزمان دنبال می کند. این شرکت در تلاش است تا با اجازه دادن به استفاده از مواد خارجی و توسعه ماشین‌های جدید مانند F3300، تج،ات موجود خود را برای تولید بازتر کند. این شرکت با مواد و سایر شرکت ها برای ایجاد پیشنهادات برنامه محور بیشتر همکاری می کند. این شرکت در حال توسعه ماشین‌های کاربردی بیشتری است، مانند چاپگرهای مد و آناتومی. در نهایت، این شرکت در حال گسترش قابلیت های سیستم های موجود و پایگاه نصب شده خود برای خدمات رس، بهتر به مشتریان خود است. این رویکرد متعادل می‌تواند استراتاسیس را قادر سازد تا درآمد بیشتری از مشتریان فعلی ایجاد کند، درآمد حاصل از تولید را افزایش دهد و از راه‌حل‌های خاص سود بیشتری ،ب کند. با این حال، این یک اقدام متعادل کننده است، و اگر به دقت مدیریت نشود، شرکت ممکن است خطر دست اندازی به درآمدهای موجود خود را داشته باشد و در عین حال نتواند به مناطق با حجم بالاتر حرکت کند.

PP برای SAF

این چاپگر دارای مواد BoneMatrix است که استخوان متخلخل را تقلید می کند، TissueMatrix برای بافت، یک ماده پشتیب، و یک ماده مات رادیویی. این سیستم دارای 510K پا،ازی است و دارای گواهینامه های ISO 10993-1:2018 و ISO 18562-1:2017 است که به کاربران امکان می دهد مدل هایی با تماس محدود بافت و استخوان، تماس دائمی با پوست و مدل های مسیر گاز بسازند. علاوه بر این، مواد و فرآیندهای ساخت دارای گواهی ISO 13485 هستند که باید اطمینان خاطر را در مورد کیفیت و ایمنی به کاربران ارائه دهد.

نرم افزار GrabCAD Print Di،al Anatomy برای ساده سازی چاپ سه بعدی و مدیریت فایل طراحی شده است. مواد پشتیبان محلول در جت آب هستند. حدا،ر اندازه قطعه 140 x 200 x 190 میلی متر است، در حالی که ابعاد خود سیستم 651 x 661 x 1511 میلی متر و وزن آن 253 کیلوگرم است.

Stratasys در حال نمایش پیشرفت در چندین حوزه است RAPID + TCT 2024. علاوه بر همکاری با AM Craft برای تولید قطعات هوانوردی، این شرکت همچنین با BASF در SAF همکاری کرده و چاپگر آناتومی دیجیتال جدید را منتشر کرده است. پیش از این، شرکت OpenAM را فعال کرده بود تا در F900 گنجانده شود و امکان استفاده از مواد از فروشندگان خارجی در دستگاه بزرگ FDM را فراهم کند. به ،وان مثال VICTREX AM 200، یک ،یب PEAK توسط یک شرکت پیشرو PEEK، اکنون پشتیب، می شود. را سوموس بعدی مواد برای سیستم‌های پلیمریزاسیون NPS Vat نیز در دسترس است و F770 اکنون رنگ‌های ABS بیشتری ارائه می‌دهد.

Stratasys J5 یک دستگاه مدل‌سازی پزشکی جدید است که به طور خاص برای آناتومی دیجیتال طراحی شده است. این شبیه تج،ات موجود Stratasys است اما برای این کاربرد خاص طراحی شده است. در حال حاضر، بیش از 200 بیمارستان در سراسر جهان دارای آزمایشگاه چاپ سه بعدی هستند. در برنامه ریزی جراحی، آموزش و مشاوره بیماران، مدل های پزشکی بسیار ارزشمند هستند. آنها اجازه می دهند آسیب شناسی های نادر را به نمایش بگذارند و به راهنمایی بیماران در تصمیم گیری های پیچیده در مورد روش های آینده کمک می کنند.

این در واقع خبر بسیار خوبی خواهد بود، زیرا نگر، هایی در مورد پرداخت سطح و اپتیک قطعات در مورد SAF مطرح شده است. اگر این ترس‌ها بی‌اساس باشند، احتمالاً افراد بیشتری SAF را به ،وان جایگزینی برای سایر فناوری‌های بستر پودری در نظر می‌گیرند.

ماشین پزشکی J5

به طور کلی، می‌تو،م برنامه‌ای منسجم توسط Stratasys برای ایجاد ،یب‌های مواد و چاپگر مخصوص برنامه‌ای که به خوبی با نرم‌افزار یکپارچه می‌شوند، ببینیم. به طور همزمان، این شرکت قصد دارد امکان تولید با هزینه کمتر برای هر قطعه و تولید در مقیاس بزرگتر را فراهم کند. به نظر می رسد این استراتژی درست است، اما باید منتظر بم،م و ببینیم که آیا پلی پروپیلن (PP) در مقیاس برای تولید استفاده می شود و آیا بیمارستان ها به تعداد زیاد به J5 روی می آورند یا خیر.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/310832/stratasys-unveils-new-di،al-anatomy-3d-printer-and-pp-for-saf/

SAF PP با قابلیت تودرتوی برتر و زمان کلی کمتر از 36 ساعت، به مشتریان اجازه می دهد صدها قطعه را در یک ساخت واحد تولید کنند. نیل هاپکینسون، معاون فناوری ساخت افزودنی در Stratasys گفت: این کار باعث افزایش بهره وری و کارایی هزینه می شود و قطعات با کیفیت بالا را با هزینه کمتر ارائه می دهد.