SSAB اولین پودر فولاد بدون انتشار در جهان را برای چاپ سه بعدی معرفی می کند – 3DPrint.com

این یک تغییر دهنده بازی در دنیای فولاد چاپ سه بعدی است. SSAB قبلاً ثابت کرده است که تولید فولاد بدون انتشار دی ا،ید کربن امکان پذیر است. ج، شوستروم، EVP و رئیس فولادهای ویژه SSAB می‌گوید اکنون ما فولاد بدون انتشار را با فناوری پودر ادغام می‌کنیم تا طراحی چاپ سه بعدی پایدار با تخیل نامحدود را ایجاد کنیم.

SSAB اکتشاف خود را برای تولید پودرهای ف،ی برای AM در سال 2020 آغاز کرد که منجر به عرضه اولین فولاد معمولی خود برای چاپ سه بعدی در سال 2023 به بازار شد که SSAB AM Engineering نام داشت. اکنون، با پودر ، فولاد بدون انتشار فوق با منابع انرژی بدون فسیل، این شرکت قادر به معرفی SSAB AM Tough Zero است. SSAB AM Tough Zero در مقادیر محدود تولید می شود، در حالی که فولاد بدون فسیل SSAB فقط برای تحویل آزمایشی در دسترس است.

این شرکت در حال حاضر شروع به ارائه پودر به مشتریان منتخب کرده است. چاپ سه بعدی لیزر HT “اولین” جزء فولادی بدون فسیل من، برای ماشین جنگل. شرکت معدن Epiroc از پودر فولاد معمولی استفاده کرد ايجاد كردن یک بلوک هیدرولیک برای مته سنگ، اما در حال بررسی استفاده از پودر بدون فسیل است. در سال 2022، Triwa از ساعتی رونمایی کرد که آن را “اولین” محصول مصرفی جهان ساخته شده با فولاد بدون فسیل نامید.

پرینت سه بعدی قطعات فولادی با استحکام بالا به کاهش مقدار مواد خام استفاده شده و کاهش وزن و افزایش عملکرد محصول نهایی کمک می کند. جسپر وانگ، رئیس فناوری پودر SSAB می‌گوید این به‌ویژه برای صنایعی مانند خودروسازی یا ماشین‌آلات سنگین، که در تلاش برای صرفه‌جویی در وزن، افزایش عملکرد و کاهش ردپای CO2 هستند، مهم است.

اکنون، SSAB را می توان به گروه اضافه کرد و با خود حمایت یک شرکت فولادی 9 میلیارد دلاری متعلق به ،ت های سوئد را از طریق LKAB (که 80 درصد سنگ آهن اروپا را تامین می کند) و فنلاند به همراه داشت. به طور طبیعی، این موقعیت شرکت را در اروپا به خوبی قرار می دهد، اما با توجه به این واقعیت که این شرکت یک شرکت جه، است و ایالات متحده بزرگترین بازار AM است، تعجب آور نیست. SSAB آمریکا آمریکای شمالی را نیز هدف قرار دهد، جایی که این کشور بزرگترین تولیدکننده صفحات سنگین است.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

“اولین قطعه فولادی بدون فسیل در جهان” من، برای ماشین جنگل. تصویر از HT Laser.

AM به ،وان یک فناوری برای تولید پایدار معرفی شده است. تنها مشکل این است که تعدادی از ورودی‌های آن بسته به فرآیند چاپ سه بعدی دقیق و مواد اولیه مورد استفاده همچنان انرژی یا منابع زیادی دارند. در مورد فولاد، تولید پودر حدود هفت درصد از انتشار جه، CO2 را نشان می دهد. SSAB وارد صحنه شده است تا فولادی را معرفی کند که انتشار دی‌ا،ید کربن در فرآیند تولید آن تقریباً صفر است.

فولاد بدون فسیل SSAB با استفاده از تکنیکی به نام HYBRIT که با شرکت ،تی معدن سوئدی LKAB و شرکت انرژی Vattenfall توسعه یافته است، از ضایعات ف،ی ساخته شده است. این فناوری به گاز هیدروژن که با انرژی بدون فسیل ساخته شده است، به جای زغال سنگ، برای حذف ا،یژن از سنگ آهن برای تولید آهن اسفنجی متکی است. به ،ه خود، انتشار CO2 حذف می شود و در عوض آب به ،وان یک محصول جانبی تبدیل می شود.

غول فولاد سوئدی SSAB (نزدک استکهلم: SSAB A) چیزی را که “اولین پودر فولاد بدون آلایندگی” در جهان می نامد برای استفاده تجاری که از فولاد بازیافتی SSAB Zero ساخته شده است، رونمایی کرده است. این ماده که به طور خاص برای تولید افزودنی (AM) مهندسی شده است، نشان دهنده یک تغییر دریایی است که در بازار پودرهای ف،ی برای چاپ سه بعدی رخ می دهد.

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/308214/ssab-introduces-worlds-first-emission-free-steel-powder-for-3d-printing/

معرفی پودر فولاد با انتشار صفر برای AM بخشی از یک روند بزرگتر است که در آن تولید کنندگان ف،ات تخصصی – ی،ی IperionX، 6K و پودرهای Continuum – شروع به معرفی مواد “پایدار” برای چاپ سه بعدی کرده اند. این معمولاً به م،ای کاهش انرژی ورودی برای تولید پودر و تکیه بر ف، بازیافتی برای مواد اولیه است.