One Win همه چیز را تغییر می دهد: Sidus Space در پرتاب موفقیت آمیز ماهواره چاپ سه بعدی آنها – 3DPrint.com

بوشی گفت: «ما اساساً این را پس از اولین پرتاب یاد گرفتیم. ما می‌تو،م قطعات را انبوه تولید کنیم، اما خود ماهواره‌ها را نه.»

از منظر مع،، شما همچنین باید بد،د که پس از انجام یک ماموریت دقیقاً چگونه واکنش نشان دهید. این موقعیت اکنون برای تیم است Sidus Space، یک شرکت مستقر در کیپ کاناورال، فلوریدا. سیدوس اخیراً اولین ماهواره خود، LizzieSat-1 را پس از پرتاب بر روی SpaceX Transporter-10 به مدار خود دید. از پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ در کالیفرنیا.

«ماشین‌فروشی ما درجه یک است، بهترین کارخانه‌ای است که تا به حال با آن کار کرده‌ام. با این حال، هزینه ایجاد تغییرات طراحی با AM بسیار ارزان‌تر است و این روند بسیار سریع‌تر است. بنابراین هر کاری که خودم می توانستم با چاپ آن انجام دهم، انجام دادم. و ما از آن به روش‌های مختلف استفاده می‌کنیم: من برخی از وسایلی را ساختم که به ما امکان ساخت قطعات ماهواره را می‌داد. ما در حال ساخت ابزاری هستیم که به ما امکان می‌دهد علاوه بر خود قطعات، قطعات بسازیم.»

همه چیز برای یک شرکت فضایی پس از اولین پیروزی در دنیای واقعی تغییر می کند. تأیید اینکه آنچه که برای آن تلاش کرده اید واقعاً ممکن است، تنها نیمی از نبرد است. این شرکت بسیاری از عدم قطعیت‌ها را که سال‌ها وجود داشته است را برطرف می‌کند و هر ،ی که درگیر آن است، در نهایت می‌تواند واقعاً به آنچه در آینده می‌آید فکر کند.

Waitt می گوید: «به دلیل مشتریان مختلف درگیر، انواع مختلفی از محموله ها در هر ماهواره وجود دارد، که به این م،ی است که هر یک منحصر به فرد است. واضح است که اجزای مش،ی برای همه آنها وجود دارد – ساختار کلی واقعاً تغییر نخواهد کرد. اما مکان‌های نصب تغییر می‌کنند، محموله‌ها تغییر می‌کنند و غیره.»

او گفت: «خیلی احساسی بود. “این یکی از بهترین تیم هایی است که من تا به حال با آنها کار کرده ام و همه ما روح خود را در LizzieSat-1 گذاشته ایم. همه در سیدوس شور و انگیزه ی،، دارند و همه ما ساعت های بی پای، کار می کردیم. این یک فداکاری بود – زندگی ما در آن ماهواره است. بنابراین وقتی بالا،ه پرتاب را دیدیم و دیدیم کارمان به کار گرفته شد، گریه کردم.»

LizzieSat 1 آماده راه اندازی است. تصویر توسط SpaceX

“قبل از راه اندازی، ما هنوز در موقعیتی بودیم که باید به این فکر می کردیم که آیا همه چیز درست می شود؟ اولین نمونه اولیه ماهواره سریع ما فقط یک ایده بود که بسیاری از مردم می گفتند کار نمی کند.» اسپیس ای، از ما خواست تا آن را پنج بار با آزمایش‌های مختلف در تمام طول مسیر آزمایش کنیم. ما باید همه چیز را در طول فرآیند تولید تغییر می‌دادیم – همانطور که می‌رفتیم یاد می‌گرفتیم. و همه اینها به یک ماهواره بهتر تبدیل شد، و من فکر می کنم که کل صنعت از مزایای کاری که ما تاکنون انجام داده ایم بهره خواهد برد.

تصویر برجسته از Sidus Space

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/308264/one-win-changes-everything-sidus-،e-on-their-3d-printed-satellites-successful-launch/

LizzieSat-1 (سمت چپ)، آماده استقرار است. تصویر توسط SpaceX

علاوه بر همه اینها، چاپ سه بعدی در دراز مدت ضروری است زیرا عملکرد مورد نظر LizzieSat به قابلیت شخصی سازی ذاتی زیادی نیاز دارد. همانطور که ویت به من گفت، برنامه این است که هر ماهواره به تعداد زیادی مشتری به طور همزمان خدمت کند:

برای ویت، آن لحظه فقط یک تسکین نبود، بلکه یک کاتارسیس واقعی بود:

مهندس خاطرنشان کرد: «چیزی حدود 80 درصد از ماهواره چاپ شده است، بنابراین ساخت آن بدون AM یک گزینه نیست. یکی از بزرگترین مزایایی که همه بلافاصله می بینند طراحی ریل است. شکل ریل عمودی در ماهواره ما تقریباً غیرممکن است که ماشین کاری شود. اما به طور کلی، هر بار که آن را آزمایش می کردیم، چیزهایی در مورد نحوه عملکرد آن یاد می گرفتیم که ما را قادر می ساخت دفعه بعد آن را بهبود ببخشیم.

زم، که راه اندازی شد، برای اولین بار از زم، که کار روی آن را شروع کردیم، یک شب کامل خوابیدم. بالا،ه بالا رفته بود، و ما ویدیوی استقرار آن را دیدیم، و زم، که آن را روی صفحه‌ای که به Transporter-10 وصل شده بود، دقیقاً در واندنبرگ به نظر می‌رسید. LizzieSat 2، 3، و 4 همگی سریعتر از چیزی که فکرش را می کنید در حال آمدن هستند، اما حداقل برای آن لحظه، یک نفس راحت در شرکت وجود داشت، زیرا همه متوجه شدند که کاری که ما انجام می دهیم واقعاً شدنی است.

البته، در همان زمان، سیدوس قبلاً به چیزهای بعدی فکر می کرد، و زمان زیادی برای تیم LizzieSat وجود نداشت تا قبل از بازگشت به کار، برنامه ریزی برای LizzieSat-2، 3 و 4 به خود تبریک بگویند. مدیر برنامه لیزی ست، لیندزی ویت، و مهندس تولید ارشد آن، تونی بوشی، با من در مورد حال و هوای داخل Sidus Space پس از رسیدن شرکت به نقطه عطف بزرگ خود صحبت ،د:

بوشی تاکید کرد که این کار بدون AM غیر ممکن بود:

چند هفته پس از آن، Sidus اعلام کرد که ارتباط دو طرفه‌ای با LizzieSat-1 برقرار کرده است – ماهواره‌ای که عمدتاً از طریق ا،یستم تولید افزودنی Markforged (AM) تولید می‌شود – که پرتاب را به‌،وان موفقیت‌آمیز تایید می‌کند.

بنابراین، Sidus نه تنها توسعه یک محصول جدید، بلکه یک رویکرد کاملاً جدید برای توسعه محصولات را آغاز کرده است. این درس مهمی است که می‌توان با مشاهده پیشرفت‌های روزانه صنعت فضایی آموخت: چیزهایی وجود دارند که فقط در زمان واقعی قابل درک هستند. می تو،د تا جایی که می تو،د امیدوار باشید که نتیجه همان چیزی باشد که انتظارش را داشتید. با این حال، تا زم، که ایده به طور کامل وارد واقعیت نشود، نمی‌تو،د بد،د که برنده شده‌اید یا باخته‌اید و هم‌زمان با دیگران متوجه می‌شوید. موثرترین راه برای مق، با آن این است که مایل باشید طرح خود را در لحظه تغییر دهید.

برای کار در صنعت فضایی باید خلق و خوی خاصی داشته باشید. به ،وان مثال، فقط این نیست که نمی تو،د از ش،ت بترسید. شما اساساً باید مشتاق ش،ت باشید، تا بد،د که خودتان هستید باید اگر قرار است موفق شوید، مکرراً ش،ت بخورید.

در این راستا، اینها احتمالاً هرگز به تولید انبوه نخواهند رسید، که باعث می شود AM برای مقیاس ،وجی من، باشد:

شرکت‌ها می‌خواهند فناوری خود را با وارد ، آن به فضا آزمایش کنند، و ما این کار را در یک ج، زم، سریع انجام می‌دهیم تا مجبور نباشند منتظر بمانند. ممکن است فقط یکی باشد، اما معمولاً دو یا سه مورد وجود دارد. مثل ،یدن یک صندلی در هواپیما است.» او به من گفت. بنابراین، یکی از مشتریان ممکن است بخواهد دوربین خود را روی آن برد. شرکت دیگری ممکن است بخواهد یک ردیاب ستاره روی آن قرار دهد که هنوز در مرحله توسعه است و به آنها کمک می کند تا [Technology Readiness Level] 9، که به آنها کمک می کند محصول خود را بفروشند. در حال حاضر افراد زیادی به دنبال صنعت فضایی هستند تا هوش مصنوعی را با پردازش خودکار درون هواپیما آزمایش کنند. موارد استفاده بسیار متنوع است.»

ویت افزود: «و این به نتیجه نرسید تا زم، که ما در واقع روی دومی کار کنیم.