MiniWAAM برای تقویت تحقیق و توسعه در چاپ سه بعدی فلزی قوس سیمی – 3DPrint.com

WAAM از نظر هزینه و سرعت یک فناوری بسیار کارآمد است، اما اغلب می تواند تا حدودی تصادفی باشد. به ،وان مثال، رسوب گذاری سریع است، اما پس از پردازش می تواند زمان زیادی طول بکشد. WAAM3D با ساختن تمام ابزارهای مورد نیاز برای توسعه پارامترهای فرآیند، تولید قطعات، نظارت بر آنها، تنظیم دقیق قطعات و حرکت به سمت فرآیندهای مشابه تولید، به این موضوع پرداخته است. در حالی که سایر شرکت‌های WAAM ممکن است بر رویکرد «اسپری و دعا» تکیه کنند، WAAM3D در حال توسعه ابزار لازم برای برداشتن گام بعدی است.

ما بسیار هیجان‌زده هستیم که MiniWAAM را راه‌اندازی می‌کنیم، زیرا معرفی آن مزایای پرینت سه بعدی ف،ی را برای مخاطبان گسترده‌تری به ارمغان می‌آورد. به لطف تطبیق پذیری، MiniWAAM برای ایجاد قطعات ف،ی کوچک تا متوسط ​​برای نمونه سازی و برای کاربردهای تولید و تحقیقات ایده آل است. استفاده از 2 سیم سیم نیز آن را برای ،، که به دنبال آزمایش توسعه ،یب و ایجاد ساختار چند ماده ای هستند، جالب می کند. به دلیل سطح نظارت بر فرآیند MiniWAAM، حتی در چنین قیمت رقابتی، MiniWAAM به بخش‌های تحقیقاتی اجازه می‌دهد تا تحقیق و توسعه را با سطح بینش بسیار بالاتری نسبت به کیت‌های «خانه‌سازی» کمتر توانمند انجام دهند. علاوه بر این، انتقال از MiniWAAM به RoboWAAM بسیار بزرگ‌تر یک فرآیند بدون درز است زیرا ،اصر اساسی فناوری دقیقاً ی،ان هستند.»

کار بر روی پروژه های مقدماتی WAAM دانشگاه کرانفیلد در سال 1994 آغاز شد. WAAM3D برای اولین بار در سال 2007 تانک های نیروی محرکه را به ،وان آزمایشی برای ایرباس ساخت و برای اولین بار در سال 2015 تنگستن را رسوب داد. اکنون، این شرکت 25 نفره مستقر در میلتون کینز یک مجموعه نرم افزاری کامل دارد تا سخت افزار آن را تکمیل کند. این مجموعه شامل WAAMPlanner برای برش، WAAMKeys برای مسیرهای ابزار خاص، WAAMSim برای شبیه‌سازی و WAAMctrl برای قابلیت ردیابی است که تمام ابزارهای مورد نیاز برای آزمایش و ساخت را فراهم می‌کند.

طراحی شده برای مقرون به صرفه بودن و جمع و جور بودن، به ،وان یک ابزار تحقیق و توسعه عمل می کند که می تواند تولید دسته ای کوچک را نیز انجام دهد. این دستگاه از یک فرآیند قوس انتقال پ،ما دو سیم (PTA) استفاده می کند. در اصل یک جعبه بزرگ با چرخ است که به راحتی قابل جابجایی است. در داخل، یک راه حل مدیریت دود، یک PLC زیمنس و یک هد مجهز به سنسورها از جمله دوربین وجود دارد. واحد حرکت از یک سیستم CNC چهار محوره تشکیل شده است که قادر به حمل بار 60 کیلوگرمی است. محفظه بی اثر دارای حجم ساخت 600 x 600 x 500 میلی متر است و دارای گاز آرگون، خنک کننده فعال و نظارت بر فرآیند در زمان واقعی است.

ما هنوز نمی د،م که آیا فناوری WAAM3D یا WAAM به طور کلی می تواند به طور کامل به وعده خود عمل کند. با این حال، با در نظر گرفتن بسیاری از کاربردهای بالقوه – از اجزای شاسی خودرو گرفته تا نفت و گاز – نویدهای واقعی در حال ظهور است. WAAM اغلب مورد انتقاد قرار می گیرد و نادیده گرفته می شود، اما شاید این دستگاه به افراد بیشتری دلیلی بدهد تا آن را در پیشنهادات خود بگنجانند.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

تولید افزودنی قوس سیمی (WAAM) یک فناوری کم هزینه است که قادر به ساخت سریع اجزای ف،ی است. در حالی که برای بسیاری از کاربردها به اندازه کافی دقیق نیست، اما در تولید اقلام بزرگ و ارزان که سایر فناوری ها قادر به آن نیستند، برتری دارد. اکنون، WAAM3Dیکی از دانشگاه کرانفیلد در بریت،ا، چاپگر سه بعدی MiniWAAM جدید خود را به بازار معرفی کرده است که مکمل نسل قبلی بزرگتر RoboWAAM است.

در حال حاضر، دسته کلی فن‌آوری‌های رسوب‌دهی انرژی هدایت‌شده (DED) و فناوری‌های پرینت سه‌بعدی ف،ی با فرمت بزرگ در حال تجربه رنسانس است، با علاقه‌ای دوباره از هوانوردی، خودروسازی، ساخت‌وساز، دفاع و غیره. در سال 2021، تحقیقات ساخت افزودنی انتظار داشت که چاپ سه بعدی ف،ی با فرمت بزرگ و DED تا سال 2026 به 739 میلیون دلار برسد.DED و بازارهای تولید افزودنی بزرگ: 2021-2030” این فناوری ها نسبتاً ساده و با هزینه های مصرفی کم، برای تعمیر و قطعات بزرگ جذاب هستند.

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/310326/miniwaam-to-boost-rd-into-wire-arc-metal-3d-printing/

MiniWAAM همراه با نرم افزار WAAMPlanner و WAAMCtrl این شرکت ارسال می شود. یک ویژگی قابل توجه این است که دستگاه کاملاً مستقل است و به دلیل قابلیت حمل و ویژگی های ایمنی داخلی آن را برای کالج ها یا مراکز تحقیق و توسعه سازم، ایده آل می کند. یکی از ویژگی های منحصر به فرد WAAM3D ShapeTech است که از یک سنسور تداخل سنجی برای نظارت بر رسوب لایه های جداگانه و ارتفاع آنها استفاده می کند. راه اندازی دو سیم اجازه می دهد تا با دو ماده مختلف به طور همزمان، در یک ،مت یا با همان ماده با نرخ رسوب بالاتر چاپ کنید. این دستگاه همچنین حوضچه مذاب را نظارت می کند. توانایی انتقال آسان قطعات از دستگاه کوچکتر به واحد بزرگ RoboWAAM برای آزمایشگاههایی که مایل به انتقال قطعات به تولید هستند، سودمند است.