Materialize جراحی های فک را با درمان پرینت سه بعدی پزشکی تمام به انتها گسترش می دهد – 3DPrint.com

در بیشتر موارد، دردهای TMJ به خودی خود کاهش می‌یابد، و مؤسسه ملی بهداشت (NIH) در واقع توصیه می‌کند که از جراحی خودداری کنید، و تأکید می‌کند که باید به ،وان آ،ین راه‌حل در نظر گرفته شود. یک سازمان حمایت از بیمار برجسته می کند TMJ یک وضعیت پیچیده چند سیستمی است که شامل گردش خون، گوارش، غدد درون ریز، برون ریز، ایمنی، عضل،، عصبی، تولید مثل، تنفسی و ،تی است. TMJ دیگر به ،وان یک وضعیت محدود به نواحی فک و دندان ها دیده نمی شود. این خانواده پیچیده از مسائل بهداشتی می‌تواند از راه‌حل‌های مدرن بهره‌مند شود، اما از سوی دیگر، پرداختن به آن نسبت به سایر روش‌های کاشت ساده‌تر چالش‌برانگیزتر است. برای درک پیچیدگی و همسویی حیاتی این مؤلفه، آن را شگفت‌انگیز در نظر بگیرید که ارزش کاوش بیشتر را دارد.

برای تسهیل افزایش این رویه ها، ماد شدن (Nasdaq: MTLS) یک سیستم آرتروپ،تی کامل مفصل گیجگاهی فکی (TMJ) کاملاً شخصی سازی شده از انتها به انتها را معرفی کرده است که برای دیجیتالی ، کل فرآیند طراحی شده است. این سیستم نوآورانه برای جراحی‌هایی طراحی شده است که در آن ایمپلنت‌ها جایگزین تمام یا بخشی از ،مت بالایی فک می‌شوند که خمیازه، جویدن و باز ، دهان را امکان‌پذیر می‌کند. TMJ هم به ،وان یک بالشتک و هم به ،وان راهنما عمل می کند و با کمک به سر خوردن و چرخش، حرکت ایمن و راحت فک را تسهیل می کند. اغلب اشاره کرد به ،وان “پیچیده ترین مفصل بدن”.

برای رسیدگی به این مسائل، Materialize سیستم TMJ خود را توسعه داده است. این رویکرد جامع شامل راهنماهای سفارشی، ایمپلنت‌ها، کمک کارکنان Materialize و یک راه‌حل برنامه‌ریزی دیجیتال است که پزشکان را در جریان کار راهنمایی می‌کند و به روشی که به طور خاص برای هر فرد طراحی شده است، با ایمپلنت‌های سفارشی کامل می‌شود. این فرآیند با سی تی اسکن از بیمار شروع می شود و پس از آن یک تماس ویدیویی بین جراح و Materialize برای برنامه ریزی روش انجام می شود. پس از آن، پیچ های سفارشی، راهنماها و ایمپلنت تولید می شود. گزارش‌هایی را که در یک کارآزمایی بالینی انجام می‌دهند، با این روش پس از 12 ماه به 100 درصد موفقیت دست یافته‌اند. این روش در حال حاضر در اروپا، بریت،ا و برزیل ارائه می شود.

در این مورد، هواپیمای ،یسی، یک شرکت تابعه در برزیل Materialize به ،وان سازنده قانونی ایمپلنت عمل می کند. بنابراین، شرکت صرفاً با دیگران همکاری نمی کند یا خدمات ارائه می دهد. این سازنده رکورد است. این پیشرفت هم هیجان انگیز و هم ،ره آور است. از یک طرف، این نشان دهنده گام جسورانه دیگری برای شرکت بلژیکی Materialise است که تجربه قابل توجه، عمیق و چندین دهه در فناوری Cranio Maxillo Facial (CMF) دارد. تخصص آن در نرم افزار CMF، همکاری با پزشکان و توسعه ایمپلنت ها همگی به این نقطه عطف کمک کرده اند. علاوه بر این، حرکت استراتژیک Materialise برای به دست آوردن یک تولید کننده ایمپلنت برزیلی نقش مهمی در رسیدن به این نقطه ایفا کرده است. در آن زمان، ما متوجه شدیم که این یک پیشرفت قابل توجه بود و نوشتیم:

ایمپلنت‌ها، ابزار، فناوری برنامه‌ریزی سه بعدی و پشتیب، بالینی ما، جراحان را در تلاش برای دستیابی به نتایج دقیق و قابل اعتماد توانمند می‌سازد. راه حل های شخصی سازی شده در حال تبدیل شدن به انتخاب اصلی برای موارد چالش برانگیزتر یا پیچیده تر مانند جایگزینی TMJ هستند. مارتین اوری، متخصص بازار CMF در Materialise، گفت: راه‌حل کامل ما فرآیند شخصی‌سازی کند را با سایر ارائه‌دهندگان ساده‌تر و سرعت می‌بخشد.

استراتژی پشت این راه حل برنامه ریزی در واقع برای مدت قابل توجهی در حال کار بوده است. Materialize با هدف قرار دادن بخش پر حاشیه و با اعتماد بالا در تولید ایمپلنت های پزشکی شخصی سازی شده، به دنبال رشد بلندمدت در زمینه ای است که می تواند برتر باشد. با این حال، مخاطرات در تولید ایمپلنت های پزشکی به طور قابل توجهی بالا است. خطاها می توانند بسیار پرهزینه باشند و مشکلات حتی با یک دستگاه ممکن است شرکت را به خطر بیندازند. به ،وان یک بازیگر نسبتا کوچک در صنعت ایمپلنت، تخصص Materialise در CMF سوالاتی را در مورد آینده آن ایجاد می کند. آیا کار تخصصی آن در CMF منجر به ،ید توسط شرکت های بزرگتر مانند Zimmer Biomet، DePuy Synthes یا Stryker خواهد شد؟ یا آیا این شرکت بلژیکی مسیر خود را به سمت رشد پایدار و سودآور در خدمات پرینت سه بعدی، ایمپلنت ها و نرم افزارهای چاپ سه بعدی ترسیم خواهد کرد؟

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/307385/materialise-expands-jaw-surgeries-with-end-to-end-medical-3d-printing-treatment/

“سیستم آرتروپ،تی TMJ Total ما یک راه حل کاملا شخصی ارائه می دهد. این امکان انتقال بدون درز طرح جراحی مجازی قبل از عمل را به اتاق عمل می‌دهد و بازسازی عملکردی مفصل گیجگاهی فکی را ممکن می‌سازد. این راه حل جامع به پزشکان پشتیب، کامل از این روش پیچیده را ارائه می دهد. مارتن زاندبرگن، مدیر بازار CMF در Materialise گفت: این واقعاً با ارائه یک سیستم کامل شامل نرم افزار برنامه ریزی مجازی و پشتیب، مهندسی بالینی، و همچنین راهنماهای جراحی، پیچ ها و خود ایمپلنت، درمان شخصی را تسهیل می کند.

بریژیت دو ویت-ویتن، هنگام ،ید، بخش تج،ات پزشکی Materialise را رهبری می کرد. اکنون او به سمت مدیرعاملی Materialise رسیده است. او سپس به ما گفت: «ایمپلنت‌های مخصوص بیمار همچنین منجر به برنامه‌ریزی بهتری می‌شود که با نرم‌افزار و اسکن‌های بیمار ادغام می‌شود که منجر به روش‌های بهتر می‌شود.¨

احساس ناراحتی ناشی از درد هر بار که غذا می خورید، یا درد تابشی مداوم در سر خود به دلیل این وضعیت را تصور کنید – این فوق العاده ناراحت کننده خواهد بود. یکی از دلایلی که ترمیم مفصل (آرتروپ،تی) در این ناحیه یک روش بسیار رایج نیست، با حدود 500 عمل سالانه در ایالات متحده، این است که معمولاً برای افراد مبتلا به تومور و تروما به ناحیه ای اختصاص داده می شود. قابل رسیدگی نیست از طریق درمان های دیگر دلایل این روش ها، همراه با اختلالات گیجگاهی فکی (TMD)، متنوع است و به طور بالقوه از 30 علت مختلف ناشی می شود. این شرایط می تواند منجر شود طیف وسیعی از علائماز جمله سردرد، درد مفاصل، صدای زنگ در گوش و مشکلات جویدن. اگرچه جراحی‌هایی از این دست غیرمعمول هستند و معمولاً برای شدیدترین موارد اختصاص داده می‌شوند، اما چنین است ،ن زده حدود 11 میلیون نفر در ایالات متحده ممکن است در برخی مفاصل درد را در این مفاصل تجربه کنند.