Immensa و DNV دستورالعمل جهانی برای دیجیتالی کردن قطعات یدکی بخش انرژی را راه اندازی کردند – 3DPrint.com


عظیمپلتفرم موجودی دیجیتال پایگاه ،ستان سعودی/امارات متحده ،ی که متخصص در تولید مواد افزودنی (AM) برای بخش انرژی است، با Det Norske Veritas (DNV) همکاری کرده است تا آنچه را که این مشارکت به آن اشاره می کند، فرموله کند.اولین دستورالعمل جهاندرباره دیجیتالی ، قطعات یدکی برای بخش انرژی. مستقر در نروژ، DNV مهم ترین انجمن طبقه بندی نفت و گاز و دریانوردی در جهان است که بیش از 60 درصد خطوط لوله دریایی جهان را دارد. [] طبقه بندی شده بر اساس استانداردهای DNV».

در دسامبر 2023، Immensa تبدیل شد اولین شرکت در منطقه خاورمیانه شمال آفریقا (MENA) برای دستیابی به استاندارد DNV-ST-B203 برای قطعات ف،ی AM، که آن را قادر می سازد تا قطعات کاربردی نهایی را برای مشتریان بخش انرژی چاپ کند. با توجه به Immensa و DNV، محرک اصلی افزایش موجودی دیجیتال، پرداختن به زیان سالانه 30 میلیارد دلاری مربوط به مدیریت موجودی است که شرکت های انرژی در حال حاضر متحمل می شوند.

هسته اصلی دستورالعمل جدید ساختار سه گانه ای است که نحوه انتقال فایل ها از مجازی به فیزیکی را مشخص می کند: ارزیابی قطعات برای زنده ماندن موجودی دیجیتال آنها، انتقال قطعات قابل دوام به پلت فرم دیجیتال، و ساخت فایل های پارت قابل اجرا بر اساس تقاضا. با AM مدیر عامل Immensa، Fahmi Al Shawwa، ادعا می کند که نرم افزار اختصاصی Immensa مبتنی بر هوش مصنوعی می تواند 500000 قطعه را در 24 ساعت ارزیابی کند.

الشووا در یک بی،ه مطبوعاتی در مورد دستورالعمل Immensa و DNV برای دیجیتالی ، قطعات یدکی در بخش انرژی گفت: “ما از ایجاد معیار جدیدی در تحول دیجیتال صنعت در کنار شرکای خود در سطح جه، در DNV هیجان زده هستیم – و اخبار امروز این است. یک تغییر دهنده بازی برای زنجیره های تامین جه، و امنیت دارایی. شرکت‌های انرژی خواستار جدیدترین نوآوری‌های پیشرفته برای تولید قطعات به صورت محلی هستند و استراتژی‌های صنعتی ملی بر همین هدف برای بخش‌های تولیدی گسترده‌تر خود متمرکز شده‌اند. ما خوشحالیم که از رشد سریع خاورمیانه حمایت می‌کنیم و نقش مهمی در بازار 91 میلیارد دلاری جه، قطعات یدکی انرژی داریم.»

دکتر ساستری کاندوکوری، مسئول و مسئول فنی جه، AM سیستم های انرژی DNV برای صدور گواهینامه AM، گفت: “ما در تیم DNV AM، خوشحالیم که در مورد همکاری موفق خود با Immensa در این پروژه پیشگامانه فکر می کنیم. رونمایی از اولین دستورالعمل صنعت در مورد سطوح آمادگی موجودی دیجیتال، نقطه عطف مهمی در [AM]، تعیین یک معیار جدید و هموار ، راه برای نوآوری ها و همکاری های آینده است.”

این یک گام اساسی در کمک به Immensa است که از همکاری اخیراً اعلام شده این شرکت با شرکت تولید دیجیتال سنگاپور سرمایه گذاری کند. Pelagus 3Dکه خدمات دریایی را هدف قرار داده است. این دو شرکت در سه ماهه دوم سال 2024 از یک شراکت استراتژیک رونمایی ،د که به دنبال بهره برداری از آنچه به ،وان یک فرصت بالقوه 2 میلیارد دلاری در سال می باشد.

در حالی که آشکارا تقاضای زیادی برای خدمات AM در صنعت نفت وجود دارد، بزرگترین چشم انداز رشد بلندمدت Immensa ممکن است در گاز طبیعی مایع (LNG) باشد که ،یبی ایده آل از بازارهای هدف Immensa در انرژی و دریایی است. شرکت ملی نفت ابوظبی (ADNOC) اخیرا اولین قرارداد LNG خارج از کشور خود را امضا کرد. با توسعه دهنده LNG ایالات متحده NextDecade.

در همین حال، ،ستان سعودی آرامکو، شرکت نفت ،تی ،ستان سعودی نیز دو معامله LNG در آمریکا منعقد کرده است. در ماه گذشته، نشان می دهد که زنجیره های تامین LNG در بلندمدت به کجا می روند. انعطاف پذیری موجودی های دیجیتال و امکان پایداری تولید بر اساس تقاضا، هر دو از نظر استراتژیک با همان عواملی که باعث افزایش تقاضای LNG می شوند، همسو هستند.

تصاویر از DNV و Immensa

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/311158/immensa-dnv-launch-global-guideline-for-di،ization-of-energy-sector-spares/