Finnair کرافت AM را برای پرینت سه بعدی قطعات پلاستیکی برای فضای داخلی هواپیما استخدام می کند – 3DPrint.com

از زمان شروع کمپین نصب پانل های چاپی به ،وان یک راه حل در سطح ناوگان در سه ماهه چهارم سال 2023، به لطف پشتیب، AM Craft، کار به آرامی و طبق برنامه پیش می رود. قطعاتی که از AM Craft دریافت کردیم کیفیت بالایی داشتند و به موقع تحویل داده شدند. اگرچه آنها یک تامین کننده جدید برای ما در پروژه PSU بودند، اما ما تحت تاثیر تخصص و حرفه ای بودن آنها قرار گرفتیم و مشتاقانه منتظر ادامه همکاری با آنها هستیم.”

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/309540/finnair-hires-am-craft-to-3d-print-plastic-parts-for-aircraft-interiors/

فناوری مدل‌سازی رسوب ذوب شده، همراه با گریدهای ULTEM که مدت‌ها مورد تایید قرار گرفته‌اند، در حال حاضر برای پروژه‌های مختلف MRO و بازسازی در بسیاری از انواع هواپیما استفاده می‌شوند. همجوشی بستر پودری به طور بالقوه می تواند در کاربردهای مشابه نیز استفاده شود. تجارت رقابتی و گسترده داخلی هواپیما می تواند از افزایش استفاده از قطعات پرینت سه بعدی، نه تنها در هوانوردی تجاری، بلکه در هوانوردی عمومی، که در حال حاضر در بسیاری از کاربردهای داخلی استفاده می شود، بسیار سود ببرد. جت های شرکتی و وسایل نقلیه تخصصی مانند آمبولانس های هوایی اغلب به قطعات کم حجم یا سفارشی نیاز دارند که برای پرینت سه بعدی ایده آل هستند.

فینیر AM Craft را برای چاپ سه بعدی واحدهای خدمات مسافری (PSUs) برای ناوگان ایرباس A320 خود راه اندازی کرده است. PSU ها پنل های بالای سر هستند که می توانند دارای ویژگی هایی مانند نازل های تهویه مطبوع و لامپ ها باشند. برای این پروژه، پنل‌ها قبلاً مجهز به صفحه‌نمایش‌های تلویزیون بالای سر که منسوخ شده بودند، بودند. پانل های جدید به گونه ای طراحی شده اند که به طور یکپارچه جایگزین پنل های موجود شوند. AM Craft 300 قطعه از این قطعات را برای مجموع 17 هواپیما عرضه خواهد کرد. این پنل که توسط AM Craft در خانه طراحی و ساخته شده است، سبک وزن است و AM Craft همچنین قادر به تایید و ارائه گواهینامه قابلیت پرواز است.

«این پروژه یک نمونه عالی از این است که چگونه تولید مواد افزودنی در بخش هوانوردی متن، است. از آنجایی که میانگین سنی ناوگان تجاری همچنان در حال رشد است، فرصت‌های زیادی وجود دارد که در آنها منطقی است که یک قطعه را دوباره طراحی کنیم و فقط مقدار مورد نیاز را تولید کنیم، نه اینکه سعی کنیم از زمان طول، منبع اصلی استفاده کنیم. با تولید افزودنی، می‌تو،م به اقتصاد کم حجم و مخلوط بالا پی ببریم و اغلب می‌تو،م تعداد قطعات و وزن را در این فرآیند کاهش دهیم. بدون ساخت افزودنی، این می‌توانست پروژه بسیار کندتر و گران‌تری داشته باشد، اما از آنجایی که AM Craft می‌تواند کل پروژه را برای طراحی و تایید یک راه‌حل قابل چاپ مدیریت کند، Finnair در زمان و هزینه صرفه‌جویی کرد و همچنین وزن این قطعات را به میزان قابل توجهی کاهش داد. اکنون که این بخش توسعه یافته، گواهی شده و به کاتالوگ دیجیتال ما اضافه شده است، در هر زم، در آینده برای Finnair یا هر شرکت هواپیمایی دیگری که به این راه حل برای A320 نیاز دارد، در دسترس خواهد بود. افسر ی،س جاتنی،

مستقر در ریگا AM Craftیک تامین کننده متخصص در قطعات پرینت سه بعدی هوانوردی و دارای گواهینامه EASA Part 21G، امروز یک دستاورد مهم را اعلام کرد. این شرکت به ارتقای ناوگان A320 Finnair با ساخت افزودنی (AM) کمک خواهد کرد. در حالی که بسیاری از هیجانات پرینت سه بعدی در حمل و نقل هوایی بر روی اجزای ف،ی متمرکز است، قطعات پلیمری نیز نقش مهمی دارند، به ویژه در تولید اجزای داخلی، جایی که می توانند تفاوت اساسی ایجاد کنند.

AM Craft که از شرکای تولیدی تایید شده در خارج از کشور استفاده می کند، توانایی تولید قطعات خارج از مرکز اصلی خود را دارد و همچنین می تواند اندازه این قطعات را در صورت نیاز تنظیم کند. این شرکت هر دو 450 و 900 را استخدام می کند استراتاسیس پرینترهای سه بعدی Fortus و از فیلامنت ULTEM 9085 برای تولید پانل ها استفاده می کند. در حالی که بیشتر تمرکز در پرینت سه بعدی بر روی ف،ات بوده است، به ویژه برای هواپیماهای جدید، استفاده از پرینت سه بعدی برای قطعات پلیمری در تعمیر و نگهداری، تعمیر و عملیات (MRO)، و همچنین ارتقاء و بازسازی برای هواپیماهای موجود، نشان دهنده اهمیت قابل توجهی است. فرصت

بخش اعظم تجارت داخلی هواپیما شامل قطعات سفارشی، کم حجم و کار دستی قابل توجه است. چاپ سه‌بعدی می‌تواند زمان و هزینه‌های مربوط به تولید جگ‌ها و وسایل را به شدت کاهش دهد و با اجازه دادن به تولید قطعات سریع‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر، به شرکت‌ها کمک کند تا قراردادها را ایمن کنند. مورد AM Craft بر پتانسیل قابل توجهی برای شرکت ها برای جذب مشتری و ایمن ، پروژه های م،ادار با استفاده از چاپ سه بعدی در پلیمرها برای MRO هواپیمایی، تعمیرات و تولید قطعات سفارشی تاکید می کند.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید