Farsoon راه حل های جامع پرینت سه بعدی، اتوماسیون و موارد دیگر را در TCT Asia به نمایش می گذارد – 3DPrint.com

رویداد TCT آسیا امسال نشان داد که بازار تولید مواد افزودنی آسیایی (AM) چقدر رشد کرده است، با چاپگر سه بعدی ف،ی 64 لیزری Eplus3D که به تنهایی به ،وان یک سینکدوچ برای بخش چین عمل می کند. رقیب Farsoon نیز بلوغ این صنعت را نه با رونمایی از لیزرهای بی‌شماری، بلکه با نمایش مجموعه‌ای از محصولات تکمیلی پرینت سه بعدی نشان داد. این شرکت در کنار یک سیستم همجوشی بستر پودر لیزری (LPBF) با 12 منبع انرژی، نرم افزار جدید، مدیریت پودر و کارت کنترل مسیر اسکن لیزری خود را معرفی کرد.

پرینتر سه بعدی ف،ی 12 لیزری FS811M

اخبار فرسون حاکی از آن است که بخش LPBF چین به سطح بالایی از بلوغ و پیچیدگی تکنولوژیک دست یافته است که به نوعی از شرکت های AM در ایالات متحده و اروپا پیشی می گیرد.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

علاوه بر این، Farsoon از سیستم اجرای تولید خود (MES) رونمایی کرد که به منظور بهینه سازی ف، و پلیمر AM از طریق یک سیستم عامل منفرد و خود توسعه یافته است. این سیستم برای بهبود مدیریت تولید، جابجایی مواد، کنترل کیفیت و نگهداری تج،ات طراحی شده است، که شامل جمع آوری داده ها، تجسم و تجزیه و تحلیل برای به حدا،ر رساندن استفاده از منابع و بهبود کارایی عملیاتی می شود.

به طور فزاینده ای برای تولید کنندگان LPBF و فراتر از آن، کاهش وابستگی به تامین کنندگان خارجی ضروری است. همانطور که شرکت‌های آمریکایی مانند Velo3D تلاش می‌کنند تا جایی که ممکن است قطعات را از داخل ایالات متحده ایمن کنند، شرکت‌های چینی نیز با فشار فزاینده‌ای برای انجام همین کار برای قطعات داخل چین مواجه هستند. این امر به ویژه در مورد لوازم الکترونیکی پیشرفته و قطعات مرتبط مانند لیزر صادق است.

این شرکت همچنین نرم افزاری را برای طراحی قالب کفش منتشر کرد که به ادعای Farsoon به طور قابل توجهی راندمان حفاری را تا 25 درصد در مقایسه با روش های سنتی افزایش می دهد. این نرم‌افزار به‌طور هوشمندانه جای سوراخ‌ها را روی قالب‌های کفش مح،ه و سفارشی می‌کند که منجر به تولید سریع‌تر، زیبایی‌شناسی الگوی پیشرفته‌تر و رویکرد تولید پایدارتر می‌شود.

یکی دیگر از پیشرفت های مهم این شرکت، بهبود در چاپ سه بعدی ف، با پشتیب، کمتر، به دنبال الگوی EOS، Velo3D، AddUp و سایر تولیدکنندگان LPBF است. این برای ا،یستم AM چین مهم است، جایی که دیگر تولیدکنندگان داخلی هنوز چنین ویژگی را به صورت عمومی ارائه نکرده اند. به گفته این شرکت، این بهبود نیاز به پشتیب، را تا 99.8 درصد کاهش می دهد و راندمان پس از پردازش را تا 125 درصد افزایش می دهد. برای به نمایش گذاشتن این فناوری، این شرکت با موفقیت قطعاتی را با شکل گیری ارتفاع بی نهایت ساختارهای م،وطی مع، با زاویه شیب بین 20 تا 25 درجه و سوراخ های دایره ای افقی بدون پشتیب، تا قطر 50 میلی متر پرینت سه بعدی کرد.

توسعه کارت کنترل داخلی

در حالی که Farsoon هنوز دستگاهی با بیش از 20 لیزر منتشر نکرده است، اما همچنان به بهبود توان کلی خود ادامه می دهد که هدف این ماشین ها همین است. نسخه قبلی این شرکت شاهد معرفی سیستم نوار نقاله فوق بود که اکنون برای چاپگرهای بزرگتر با 12 لیزر اعمال می شود و تنها ظرفیت تولید کلی را برای کاربران بهبود می بخشد.

نرم افزار پردازش پودر، MES و قالب کفش

Farsoon همچنین FS-PHS-400P را معرفی کرد، یک پلت فرم پس از پردازش پودر پلیمری کاملاً محصور و هوشمند با عملکرد یک مرحله ای، سازگاری با سیستم دوگانه و محیطی تمیز و عاری از گرد و غبار. طراحی جمع و جور آن به منظور ادغام یکپارچه با سیستم تامین پودر یک چاپگر سه بعدی مشخص است و به دو دستگاه SLS سایز 400 Farsoon به طور همزمان سرویس می دهد. این شامل یک ایستگاه تمیز ، پودر کاملاً بسته است که در آن تمام گرد و غبار بازیافت می شود و تمیز ، تحت فشار منفی رخ می دهد و اپراتورها را از گرد و غبار جدا می کند و محیط تولید ایمن را تضمین می کند. علاوه بر این، مخلوط ، پودر خودکار و دقیق با نسبت های قابل تنظیم را ارائه می دهد که تولید کارآمد و مقرون به صرفه را تسهیل می کند.

بنابراین، این یک پیشرفت قابل توجه است که Farsoon کارت کنترل خود را برای اسکن لیزری توسعه داده است. به گفته این شرکت، فناوری انحصاری آن ثبات بالایی را در خطوط اسکن تضمین می کند و پنجره توسعه فرآیند را تا حد زیادی گسترش می دهد. از فناوری کنترل چند کاناله استفاده می‌کند و به یک کارت اجازه می‌دهد تا چهار مجموعه گالوانومتر و لیزر را که وظایف مختلف اسکن را انجام می‌دهند، کنترل کند. این فناوری با لیزرهای فیبر پیوسته، لیزرهای پالسی و لیزرهای CO2 سازگار است و از حالت های کنترل لیزری چند نقطه ای پشتیب، می کند.

برای بهبود سهولت کار، درهای جلو و عقب این امکان را فراهم می‌کنند تا با استفاده از یک سیستم نوار نقاله یکپارچه، ،مت ساخت را حذف کنید. یک ایستگاه ش،تگی کاملاً محصور به چندین اپراتور اجازه می دهد تا پودر را حذف کرده و ،مت چاپ شده را به طور همزمان تمیز کنند. یک محفظه پودر م،ار رایج در سیستم جابجایی پودر چاپگر، بارگیری، بازیافت و الک ، را برای عرضه مداوم پودر به خود چاپگر امکان پذیر می کند.

این سیستم از روند اخیر افزایش ارتفاع ساخت در ماشین های LPBF با فرمت بزرگ پیروی می کند که در ابتدا توسط Velo3D پیشگام بود. این امر آن را برای کاربرد در فضا، هوافضا، نفت و گاز و سایر صنایع ایده آل می کند. ،یبی از 12 لیزر و سیستم گالوانومتر پرسرعت، سرعت چاپ تا 300 سانتی متر را امکان پذیر می کند.3/h، با یک استراتژی اسکن چند لیزری برای توزیع راندمان بالا و دقت کالیبراسیون در مناطق همپوش،.

جنگ های لیزری ادامه دارد. با این حال، در این مرحله، بیشتر نبردها در چین در حال وقوع است، جایی که چندین تولید کننده سیستم LPBF نه تنها اندازه ساخت و تعداد منابع انرژی دستگاه های خود را افزایش می دهند، بلکه قابلیت های کلی این چاپگرها را نیز افزایش می دهند. آ،ین است فرسونکه از چاپگر سه بعدی FS811M LPBF جدید خود با لیزرهای فیبر 6، 8، 10 یا 12 x 500 وات و مساحت ساخت 840 x 840 میلی‌متر مربع با ارتفاع Z 960 میلی‌متر پرده برداری کرده است.

فرسون همچنین یک جریان گاز چند لایه جدید با طراحی پیشرفته دیواره باد را معرفی کرده است که برای حذف ذرات بلادرنگ طراحی شده است. این شرکت پیشنهاد می‌کند که محفظه هوابند چاپگر اجازه می‌دهد تا محتوای ا،یژن شدید و مصرف گاز بی‌اثر کم را داشته باشد، در حالی که یک فیلتراسیون دائمی قدرتمند برای اطمینان از کیفیت ثابت است.

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/309411/farsoon-unveils-12-laser-metal-3d-printer/

Wenyu Guo، معاون مدیر خط تولید محصولات ف،ی Farsoon، می‌گوید: «FS811M به ،وان جدیدترین نسخه اضافه به مجموعه پرینترهای ف،ی 3 بعدی Farsoon، از یک پروژه نوآوری مش، با مشتریان کلیدی صنعت ما که چندین سیستم FS621M را کار می‌کنند، رشد کرد. 2 سال گذشته را صرف توسعه و بهینه سازی پلت فرم FS811M برای پروژه های کاربردی خاص کرده است. از 1 سال پیش، ما شاهد گسترش سریع برنامه پرینت سه بعدی ف،ی با فرمت بزرگ در بخش های هوافضا، نفت و گاز، انرژی و خودرو هستیم، مشتریان این صنعت نیازهای بیشتری را برای کارایی تولید، قابلیت اطمینان و اندازه ساخت بزرگتر از FS621M ترسیم می کنند. این زم، است که تصمیم می گیریم پلت فرم FS811M را به طور کامل تجاری کنیم تا تولید سری ف،ی را افزایش دهیم.