BigRep پرینترهای سه بعدی با دمای بالا را از طریق HAGE3D Acquisition راه اندازی می کند – 3DPrint.com


در پاییز 2023، رهبر چاپ سه بعدی با فرمت بزرگ BigRep اعلام کرد که مستقر در اتریش را ،یداری می کند HAGE3Dکه همچنین سیستم های ساخت فیلامنت ذوب شده (FFF) را با پلتفرم بزرگ می سازد. این امر BigRep را قادر می سازد تا طیف کاملی از راه حل های دمای پایین تا بالا را در یک پلتفرم جه، ارائه دهد و حضور خود در بازار را درست قبل از اعلام معامله SPAC برای معامله عمومی در بورس آلمان تقویت کند، حرکتی که قرار بود تکمیل شود. تا سه ماهه اول سال 2024.

اکنون، BigRep در اولین اعلامیه مهم خود از زمان ،ید، دو چاپگر سه بعدی با دمای بالا – ALTRA 280 و IPSO 105 – را راه‌اندازی کرده است که برای کاربردهای صنعتی در بخش‌هایی مانند خودرو، هوافضا و دفاع کاملاً خودکار هستند. این چاپگرهای به روز شده، که از ،ید HAGE3D توسط BigRep سرچشمه می گیرند، قبلاً با نام های PRECISE و MEX در سراسر بازار اروپا شناخته می شدند و در آفریقا، اروپا و خاورمیانه عرضه شده اند.

دکتر-اینگ اظهار داشت: “ما مفت،یم که با رویکرد سیستم باز، مجموعه خود را به سمت ا،تروژن فیلامنت با کارایی بالا گسترش دهیم، در نتیجه با هدف دو برابر ، بازار آدرس پذیر راه حل های خود با فناوری HAGE3D، ،ید برنامه ریزی شده اخیراً اعلام شده ما.” Sven Thate، مدیر عامل BigRep GmbH. برای مشتریان اروپایی ما، ALTRA 280 و IPSO 105 هر دو راه‌حل‌های AM صنعتی متحول کننده بازی در مقیاس‌های مختلف هستند که با تمام قابلیت‌های دما همراه هستند و گزینه‌های مواد گسترده را باز می‌کنند. با حمایت ا،یستم پرینت سه بعدی مجموعه نرم افزاری بصری، خدمات مشتری جه، و پلتفرم آموزش الکترونیکی، با گسترش پیشنهادات خود به برنامه های کاربردی با کارایی بالا، بر موفقیت مشتری تمرکز می کنیم.

ALTRA 280 و IPSO 105 دارای سیستم‌های مواد باز هستند و می‌توانند طیف کاملی از مواد پلیمری استاندارد تا با کارایی بالا را چاپ کنند. هر دو چاپگر به گونه‌ای طراحی شده‌اند که سریع، دقیق و قابل اعتماد باشند و به دلیل دمای بالا، به BigRep اجازه می‌دهند تا به برنامه‌های جدید منتقل شود.

توماس ج،،، مدیر عامل HAGE3D GmbH گفت: “ما معتقدیم که هر دو ماشین روشی را که سازندگان به تولید افزودنی می‌بینند، به ویژه در بخش‌های هوافضا، نظامی و خودروسازی که قطعات با عملکرد بالا بسیار مهم هستند، تغییر خواهند داد.” آنها ،یبی از قابلیت اطمینان، دقت، حجم زیاد و قابلیت‌های دمای بالا هستند و طوری طراحی شده‌اند که مرزهای امکان‌پذیر با AM را جابجا کنند.

BigRep ALTRA 280

در مقیاس بزرگ 280 دیگر دارای یک محفظه ساخت 500 x 700 x 800 میلی‌متر با حجم 280 لیتر است و می‌تواند تا دمای 180 درجه سانتی‌گراد برسد. این امکان چاپ مواد با کارایی بالا مانند ULTEM 9085، TPU 98A و PEEK (AM200) را فراهم می کند. این چاپگر که برای بهره وری بالا طراحی شده است، ا،تروژن دوگانه را نیز ارائه می دهد، با دو ا،ترودر DSX که تا 450 درجه سانتی گراد می رسد. دو ا،ترودر پشتیبان مربوطه تضمین می کنند که ALTRA 280 تا زم، که نیاز دارد به طور قابل اعتماد کار می کند. برای کارکرد آسان، دارای یک شروع سریع با کالیبراسیون کاملاً خودکار و فرآیندهای پیش گرمایش است—کاربران برای شروع چاپ فقط باید یک دکمه فشار دهند. همه این ویژگی‌ها امکان چاپ مداوم نمونه‌های اولیه پیچیده و همچنین تولید عملکردی و قطعات مصرفی نهایی را فراهم می‌کنند.

ویژگی های دیگر عبارتند از:

 • قاب جوش داده شده، بال اسکروها و سروو موتورها
 • سنسورهای داخلی و دوربین با زاویه باز HD برای نظارت از راه دور در زمان واقعی
 • ضخامت لایه از 0.05 میلی متر
 • هاتندهای دقیق، قدرتمند یا با جریان بالا
 • حدا،ر سرعت چاپ تا 350 میلی متر بر ث،ه
 • فناوری کنترل جریان هوا برای حفظ توزیع یکنواخت گرما و تعدیل چاپ روی تخت
 • سیستم فیلتراسیون با فیلتر کربن فعال و فیلتر HEPA
 • صفحه نمایش لمسی LED
 • حسگر خارج از رشته با عملکرد هوشمند «stop and go».

BigRep IPSO 105

صنعتی IPSO 105 از نظر اندازه کوچکتر از ALTRA 280 است، اما همچنان دستگاهی در مقیاس بزرگ با محفظه ساخت 400 x 600 x 44 0 میلی متر با حجم 105 لیتر در نظر گرفته می شود. BigRep آن را یک “صنعت همه جانبه” با “قابلیت های دمایی چشمگیر” و نسبت قیمت به عملکرد خوب برای ماشین های با دمای بالا می نامد. این یکی همچنین دارای یک محفظه ساخت گرمایشی است که تا 100 درجه سانتیگراد می رسد و یک تخت چاپی که تا 80 درجه سانتیگراد گرم می شود. این چاپگر برای ابزارهای کاربردی که به مواد با کارایی بالا و مهندسی نیاز دارند، از جمله PEKK، PC FR، و PEKK-CF طراحی شده است.

درست مانند ALTRA 280، IPSO 105 همچنین شامل یک شروع سریع کاملاً خودکار، سنسورهای خارج از رشته و ا،ترودرهای دوگانه DSX است که می تواند مواد را تا دمای 450 درجه سانتی گراد مدیریت کند. در صورت بی‌نظمی، این دستگاه‌ها به‌طور خودکار به یک ا،ترودر پشتیبان سوئیچ می‌شوند تا چاپ بدون وقفه با قطعات چند ماده یا چند رنگ ادامه یابد.

ویژگی های دیگر عبارتند از:

 • هاتندهای دقیق یا قدرتمند
 • ضخامت لایه از 0.05 میلی متر
 • حدا،ر سرعت چاپ تا 200 میلی متر بر ث،ه
 • موتورهای پله ای با رمزگذار
 • سیستم فیلتراسیون با فیلتر کربن فعال و فیلتر HEPA
 • صفحه نمایش لمسی LED
 • دوربین HD رنگی با زاویه باز برای نظارت از راه دور در زمان واقعی

هم اکنون ALTRA 280 و IPSO 105 برای ،ید در دسترس هستند.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/309995/bigrep-launches-two-updated-high-temperature-3d-printers-from-hage3d/