3DPrint.com بررسی می کند: دستگیری اسلحه چاپی سه بعدی در سال 2024 ثابت، اما کمتر از سال 2023 – 3DPrint.com

بینش های خاص کشور

جالب اینجاست که در سال 2023، ما تا ژوئیه رکورد 108 دستگیری را گزارش کردیم، اما مجموع این سال 142 مورد بود که نشان دهنده تنها 34 دستگیری در نیمه دوم سال است. این کاهش سوالاتی را در مورد دلایل احتمالی کاهش دستگیری ها در نیمه دوم سال 2023 ایجاد می کند که می تواند ناشی از عوامل مختلفی مانند افزایش آگاهی، تغییر در استراتژی های اجرایی یا تغییر در فعالیت های مجرمانه باشد.

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/310848/3dprint-com-investigates-3d-printed-gun-arrests-in-2024-steady-yet-lower-than-2023/

در اروپا، بریت،ا نیز شاهد افزایش تعداد بازداشت‌ها بود. در سال 2023، ما مجموعاً 24 مورد دستگیری را گزارش کردیم، اما تا اواسط سال 2024، این تعداد به 30 مورد افزایش یافت که نشان دهنده افزایش 25 درصدی دستگیری‌ها در تنها یک سال است و تقریباً 9 درصد از کل دستگیری‌هایی که ثبت کرده‌ایم را شامل می‌شود. . در همین حال، فرانسه از عدم دستگیری در گزارش داده‌های سال 2023 ما به 14 مورد در سال 2024 رسید، که به دلیل حمله پلیس در مارسی برای از بین بردن یک شبکه قاچاق اسلحه از مدیترانه تا بلژیک بود که متهم به فروش اسلحه‌های چاپ سه‌بعدی بود. ماموران 14 نفر را دستگیر ،د و 8 پرینتر سه بعدی، 7 اسلحه کامل سه بعدی و 24 سلاح معمولی را کشف ،د. دادستان ها می گویند تجارت چنین سلاح هایی که ردیابی آن عملا غیرممکن است، مایه نگر، است.

توزیع جه، و تأثیر نظارتی

توزیع دستگیری ها بر یک مسئله پایدار در آمریکای شمالی و افزایش قابل توجه در مناطق دیگر تاکید می کند. ایالات متحده و کانادا با هم بیش از دو سوم از مجموع دستگیری ها را تشکیل می دهند که بر تأثیر قابل توجه در این زمینه ها تأکید می کند. کشورهای دارای مقررات سختگیرانه مانند بریت،ا و استرالیا نیز افزایش دستگیری ها را نشان می دهند که به طور بالقوه نشان دهنده اجرای مؤثر آن است.

فنلاند یک گام فراتر رفت و سه نئونازی را در یک توطئه تروریستی “جنگ نژادی” با استفاده از اسلحه های چاپ سه بعدی در اوا، سال 2023 محکوم کرد. دادستان ها در دادگاه نشان دادند که چگونه این افراد قصد داشتند از اسلحه های چاپی نیمه اتوماتیک سه بعدی برای انجام حملات به قومیت ها و قومیت ها استفاده کنند. اقلیت های مذهبی، زیرساخت های کلیدی و مخالفان سیاسی.

یک مورد قابل توجه در ژوئن 2024، سرکوب اسلحه های گرم پرینت سه بعدی در کانادا را پس از دستگیری 13 نفر از سوی پلیس در کبک به دلیل قاچاق و چاپ اسلحه های سه بعدی نشان می دهد. این اولین باری است که مظنونین در کبک در ارتباط با یک عملیات پانکانادایی با هدف قرار دادن سلاح های چاپ سه بعدی دستگیر می شوند. به گفته Sûreté du Québec (SQ)، نیروهای پلیس در سراسر کانادا از زمان آغاز عملیات یک سال پیش، 440 اسلحه دست ساز غیرقانونی را کشف و ضبط کرده اند. به رهبری RCMP، افسران بسیاری از پرینترهای سه بعدی، اسلحه های گرم دست ساز و داده های رایانه ای را برای ساخت سلاح گرم توقیف ،د.

با بررسی دقیق‌تر داده‌ها، شاهد تضادهایی در تعداد بازداشت‌ها در کشورهای مختلف هستیم. ایالات متحده، به ویژه، کانونی برای دستگیری های مرتبط با اسلحه چاپ سه بعدی است. در گزارش سال 2023 خود، خاطرنشان کردیم که ایالات متحده از سال 2013 در مجموع 86 نفر را در ارتباط با اسلحه های گرم چاپ سه بعدی دستگیر کرده است. تا اواسط سال 2024، این تعداد به 126 افزایش یافت، که نشان می دهد تنها در یک سال 40 دستگیری دیگر انجام شده است. این افزایش شدید می تواند نشان دهنده تلاش مستمر مجریان قانون برای مبارزه با این موضوع باشد. علاوه بر این، در ژوئیه 2024، 126 دستگیری در ایالات متحده تقریباً 37.5٪ از کل 342 دستگیری ثبت شده در سراسر جهان از سال 2013 را تشکیل می دهند.

سال گذشته، 3DPrint.com افزایش قابل توجهی در دستگیری‌های مربوط به اسلحه‌های پرینت سه‌بعدی گزارش کرد و این روند هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت نشان نمی‌دهد. تا اواسط سال 2024، 64 دستگیری قبلاً در سراسر جهان ثبت شده است، که به افزایش یک دهه اخیر افزوده شده است که در حال حاضر مجموعاً 342 دستگیر از سال 2013 به این سو رسیده است.

در استرالیا، تعداد کل دستگیری‌های مربوط به اسلحه‌های گرم پرینت سه بعدی از 19 دستگیری بین سال‌های 2013 و 2023 به 26 مورد تا اواسط سال 2024 افزایش یافت. این حدود 8 درصد از کل دستگیری های گزارش شده را نشان می دهد و نشان دهنده افزایش 36.8 درصدی در تنها یک سال است.

کشورهای دیگر مانند بلژیک، ترینیداد و توباگو و سوئیس نیز اولین دستگیری های خود را در رابطه با اسلحه های پرینت سه بعدی در سال 2024 ثبت ،د. در بلژیک، پلیس یک کارگاه غیرقانونی سلاح را که در آن سلاح های آماده با استفاده از چاپگر سه بعدی ساخته می شد، منهدم کرد. برای فروش در وب تاریک ارائه شود. در سوئیس، یک نفر برای اولین بار به دلیل ساخت سلاح با استفاده از چاپگر سه بعدی دستگیر شد، حتی اگر تولید تپانچه، چاقو یا بند برنجی با چاپگر سه بعدی در این کشور غیرقانونی است.

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط 3DPrint.com، روند طی دهه گذشته افزایش مداوم دستگیری‌ها را نشان می‌دهد. در حالی که در سال 2013، تنها یک مورد دستگیری مربوط به اسلحه های گرم چاپ سه بعدی ثبت شد، تا سال 2023، این تعداد به 142 افزایش یافت. حتی در نیمه اول سال 2024، تعداد دستگیری ها (64) نشان می دهد که مجموع دستگیری ها در سال می تواند از بسیاری از موارد قبلی فراتر رود. سال‌ها، اگرچه ممکن است کمتر از اوج سال 2023 باشد.

نیمه اول سال 2024 شاهد 64 دستگیری بود که کمی بیش از نیمی از 108 دستگیری ثبت شده در نیمه اول سال 2023 بود. این کاهش قابل توجه ممکن است نشان دهد که اقدامات انجام شده در نیمه دوم سال 2023 تأثیر پایداری داشته است و به طور بالقوه تولید و استفاده را دلسرد می کند. اسلحه های گرم پرینت سه بعدی با این حال، هنوز برای تعیین اینکه آیا این یک روند بلندمدت است، خیلی زود است. داده های بیشتری از نیمه دوم سال 2024 و پس از آن برای نتیجه گیری قاطع مورد نیاز است.

در هر صورت، این افزایش مداوم در دستگیری ها نشان دهنده علاقه رو به رشد در بازار سیاه برای سلاح گرم چاپ سه بعدی است. این سلاح ها، اغلب غیرقابل ردیابی و غیرقابل کشف، برای ،، که به دنبال فرار از مقامات هستند جذاب است. سازمان های مجری قانون پیشنهاد می کنند که این روند نیازمند چارچوب های نظارتی به روز و قوی است. با این حال، کشورهای سراسر جهان با چالش ایجاد توازن بین آزادی فناوری با مقررات مؤثر مواجه هستند.

همه نمودارها توسط 3DPrint.com

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

در حالی که توجه به این نکته مهم است که کشورها همیشه اطلاعات کاملی را درباره همه مجرم، که دستگیر می‌شوند به اشتراک نمی‌گذارند، و برخی از دستگیری‌ها ممکن است به دلیل تفاوت در استانداردهای گزارش‌دهی یا قو،ن حفظ حریم خصوصی تحت رادار قرار گیرند، این وضعیت در حال توسعه نیاز به نظارت دقیق و مطالعه بیشتر در این زمینه دارد. ماه ها و سال های آینده

کانادا اکنون از نظر تعداد بازداشت‌ها به ایالات متحده نزدیک شده است که نشان‌دهنده افزایش چشمگیر فعالیت‌های مرتبط با اسلحه چاپ سه‌بعدی است. این کشور یکی از چشمگیرترین افزایش ها را شاهد بود که از مجموع 82 دستگیری بی سابقه از 2013 تا 2023 به 107 دستگیری تا اواسط سال 2024 رسید. این نشان دهنده افزایش 30.5 درصدی دستگیری ها در یک سال و حدود 32 درصد از کل دستگیری ها در سال 2024 است.