3D Systems از پروتزهای چند ماده ای و کاملاً سه بعدی پرینت شده رونمایی کرد – 3DPrint.com

در همین حال، اتوماسیون قابل توجهی که توسط سایر شرکت‌های AM در بخش دندان‌پزشکی در رویداد امسال معرفی شد، انواع جریان‌های کاری را که ممکن است برای محصولات در صنایع دیگر به کار گرفته شود، نشان می‌دهد. اگر پیشگویی های روز اوراکل آف آزمایشگاه نشانه ای باشد، اکنون که بخش دندانپزشکی زمینه را فراهم کرده است، نتایج مشابهی در چاپ سه بعدی به طور گسترده تر و با سرعت بیشتری به دست می آید.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

به دلیل میز، که 4 میلیارد دلار بخش چاپ سه بعدی دندان توسعه یافته است، LMT Lab Day اغلب می تواند نگاهی اجمالی به آینده AM به طور کلی به ما بدهد. به ،وان مثال، پروتزهای یکپارچه نشان می دهد که ما با پرینت سه بعدی مستقیم قطعات چند ماده ای کاربردی در مناطق دیگر فاصله زیادی نداریم. در استراتژی های تولید افزودنی در سال 2024، Inkbit و Makelab این موضوع را با پرینت سه بعدی شارژرهای تلفن بی سیم دو ماده نشان دادند. اگرچه وسایل الکترونیکی به صورت دستی در دستگاه پای، گنجانده شده بودند، فناوری بینایی ماشین Inkbit می‌تواند این فرآیند را به طور خودکار انجام دهد.

در گذشته، پروتزهای دارای ،اصر پرینت سه بعدی از پایه و دندان ها به طور جداگانه تولید می شدند و با استفاده از فی،چرهای مبتنی بر پیچ به صورت مک،کی متصل می شدند. با این حال، پیشرفت‌ها در فضای جوهر افشان منجر به وضعیت فعلی هنر شده است، که در آن می‌توان کل پروتز را به‌صورت سه بعدی پرینت کرد و در نهایت زمان کلی تولید و کار را کاهش داد. این به ،ه خود باعث صرفه جویی در هزینه و تسریع در تحویل کالا به بیماران می شود.

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/307409/3d-systems-unveils-multi-material-completely-3d-printed-dentures/

چاک استاپلتون، معاون و مدیر کل، سیستم های سه بعدی دندانپزشکی، گفت: “با هر نوآوری در مجموعه دندانپزشکی دیجیتال ما، 3D Systems توانسته است به مشتریان خود کمک کند تا دستگاه هایی را که ارائه می دهند و نحوه ارائه مراقبت از بیمار توسط پزشکان تغییر دهند.” همانطور که ما امروز راه حل پروتز جت شده خود را اعلام می کنیم، مفت،م که یک بار دیگر یک پیشنهاد واقعا منحصر به فرد را به بازار ارائه می دهیم. ما نوآوری در مواد و پرینت سه بعدی، نرم افزار، پس پردازش و تخصص برنامه ها را در محلول دندان مصنوعی جت دار یکپارچه خود که برای تولید در حجم بالا با دقت بی نظیر، تکرارپذیری و هزینه کل عملیات کمتر طراحی شده است، ،یب کرده ایم. من مشتاقانه منتظر دیدن این راه حل هستم که مسیر تولید دندان مصنوعی را نه تنها در ماه های آینده بلکه در سال های بعد تغییر دهد.

به‌،وان بالغ‌ترین بخش بازار تولید افزودنی (AM)، صنعت دندانپزشکی به ما نشان می‌دهد که این فناوری چقدر پیشرفت در ایجاد اختلال در محصولات و جریان کار سنتی داشته است. آ،ین تظاهرات م،ب از سیستم های سه بعدی (NYSE: DDD)، که راه اندازی اولین نسخه خود را اعلام کرد پروتزهای یک تکه پرینت سه بعدی چند ماده ای در روز آزمایشگاه LMT، 22 تا 24 فوریه 2024 در Hyatt Regency Chicago.

مواد دندان مصنوعی و پایه پروتز NextDent Jet برای تولید پروتزهای دند، یکپارچه برای دندان ها و لثه ها طراحی شده اند که برای استفاده طول، مدت از دوام و زیبایی برخوردار هستند. در حالی که اولی به منظور تقلید از سفتی و ظاهر دندان است، فرمول پایه برای جذب ضربه طراحی شده است. در مجموع، پروتزهای ساخته شده با این مواد باید مقاومت بالایی در برابر ش،تگی داشته باشند.

استفنی گودارد، مدیر عامل گلای،، درباره این محصول گفت: «به ،وان یک مشتری قدیمی سیستم‌های سه بعدی، گلای، همچنان تحت تأثیر رهبری شرکت در دندانپزشکی دیجیتال قرار دارد. قابلیت های ارائه شده توسط محلول جدید دندان مصنوعی جت شده در صنعت بی نظیر است. ،یبی از فناوری چاپ پرسرعت 3D Systems و مواد منحصر به فرد آن، دندان مصنوعی را با دوام و زیبایی عالی ارائه می دهد. من مشتاقانه منتظر اجرای این راه حل در اوا، امسال هستم و مزایایی که نه تنها برای ،ب و کار ما، بلکه برای مشتریان و بیماران آنها به ارمغان خواهد آورد.”

Stratasys اولین بار محصول پروتز یکپارچه خود به نام TrueDent را در این زمان در سال گذشته رونمایی کرد. با این حال، 3D Systems راه حل NextDent خود را “اولین ورود به بازار” می نامد، که نشان می دهد همتای Stratasys هنوز به طور کامل پیاده سازی نشده است. در مورد سیستم های سه بعدی، پیشگام AM پیش نمایش محصول را برای انتخاب مشتریان از جمله گلای،. گلای،، بزرگترین سازنده دستگاه‌های دندانپزشکی ترمیمی و کاربر مهم پرینت سه‌بعدی، قصد دارد این راه‌حل را در سال جاری اجرا کند، پس از اینکه مجوز 510 (k) از سازمان غذا و داروی ایالات متحده در نیمه دوم سال 2024 به دست آمد.