چاپ سه بعدی مالی: Shapeways با وجود افزایش درآمد با چالش هایی روبرو است – 3DPrint.com

شکل گیری ها (BCBA: SHPW) در سال 2023 با یک سال چالش برانگیز روبرو شد که نتایج مالی ،یبی از رشد و عقب‌نشینی را نشان می‌دهد. در حالی که شرکت شاهد افزایش درآمد و سود ناخالص بود، زیان خالص بیشتری را نسبت به سال قبل تجربه کرد. محیط سخت اقتصادی باعث شد Shapeways نیروی کار خود را تا 15 درصد کاهش دهد و اقدامات کاهش هزینه‌ها از جمله کاهش استخدام‌های جدید و هزینه‌های غیر بحر، را اجرا کند. این مراحل نشان می دهد که چگونه شرکت جایگزین های استراتژیک را برای به حدا،ر رساندن ارزش سهامداران بررسی می کند. پس از یک فصل درآمد دشوار که شاهد آن بودیم که بسیاری از شرکت‌ها در صنعت چاپ سه‌بعدی تنظیمات، تنظیم مجدد و ابتکارات بازسازی هزینه را اعلام ،د، Shapeways به فهرست مشاغل عمومی که با چالش‌های مشابهی روبرو هستند اضافه کرد.

گرگ کرس، مدیر عامل Shapeways در طی فهرست عمومی این شرکت در NYSE. تصویر از Shapeways.

گرگ کرس، مدیرعامل Shapeways گفت: «در طول سال 2023، ما بر اجرای اه، استراتژیک کلیدی خود برای گسترش ،ب و کارهای شرکتی و نرم افزاری خود تمرکز کردیم. ما همچنان به پاسخگویی به نیازهای در حال تحول مشتری و تغییر مداوم به سمت راه حل های تولید دیجیتال اختصاص داده ایم. حتی زم، که ما شاهد این پیشرفت‌ها هستیم و در طول زمان نسبت به فرصت‌هایمان دلگرم می‌شویم، محیط کنونی همچنان چالش‌برانگیز است، چرخه‌های فروش طول،‌تر شده‌اند و ،ب‌وکار ما به آن سرعتی که پیش‌بینی می‌شد گسترش پیدا نکرده است.»

علی‌رغم این دستاوردها، Shapeways می‌گوید که با «چرخه‌های فروش طول، و مشکل در مقیاس‌بندی سریع عملیات‌های خود» مواجه شده است. در پاسخ، شرکت اقدامات قابل توجهی را برای کاهش هزینه ها، به ویژه ا،اج کارکنان در سه ماهه چهارم سال 2023، اجرا کرد. این ا،اج ها، بخشی از یک استراتژی گسترده تر که در سه ماهه سوم برای کاهش هزینه های عملیاتی آغاز شد، منجر به کاهش 15 درصدی نیروی کار جه، Shapeways شد. . علاوه بر این، شرکت استخدام های جدید را کاهش داد و سرمایه های غیر بحر، و مخارج اختیاری را کاهش داد. این اقدامات ساختار هزینه Shapeways را با شرایط حاکم بر بازار و عدم قطعیت های کلان اقتصادی هماهنگ کرد.

در آگوست 2023، Shapeways فهرست سهام خود را از این فهرست منتقل کرد بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) به نزدک، با حفظ نماد تیک تیک “SHPW.” این تغییر پس از آن اتفاق افتاد که شرکت یک ت،یم مع، سهام 1 به 8 را انجام داد تا قیمت سهام خود را به بالای 1 دلار افزایش دهد، با هدف جلوگیری از ،وج از بورس نیویورک، ریسکی که اولین بار در آگوست 2022 شناسایی شد. با وجود این مراحل، قیمت سهام Shapeways از آن زمان تاکنون از 4.5 دلار به زیر 2 دلار کاهش یافت.

Shapeways همچنان بر روی رشد تولیدات سازم، خود، به ویژه در صنعت خودرو تمرکز می کند. این شرکت ادعا می کند که قراردادهای چند ساله منعقد می کند و فروش را با مشتریان برتر خود افزایش می دهد. همچنین در حال گسترش به بازار جه، CNC است. ابزارهای نرم افزاری جدیدی را برای ارتقای قابلیت های دسترسی مشتری و تولید و رسیدگی به چالش های زنجیره تامین این بخش راه اندازی کرده است. این توسعه شامل راه اندازی کنترل عددی کامپیوتری جدید Shapeways (CNC) است. نقل قول فوری ویژگی، یک پورتال نقل قول آنلاین است که دسترسی به مشتریان CNC را ارائه می دهد، اما مجموعه راه حل های تولید سازم، Shapeways را نیز ارتقا می دهد و به آن اجازه می دهد تا به یک شرکت پیشرو برای فرآیندهای تولید افزودنی و سنتی تبدیل شود.

در سه ماهه چهارم سال 2023، Shapeways تا حدودی ثبات مالی را نشان داد و درآمد آن از 8.7 میلیون دلار در سال به 9.5 میلیون دلار افزایش یافت. سود ناخالص این سه ماهه نسبت به مدت مشابه سال قبل با 23 درصد افزایش به 4.4 میلیون دلار رسید و حاشیه ناخالص به 46 درصد افزایش یافت. این بهبود به «سهم بیشتر» از فروش نرم‌افزار و سازم،، به‌ویژه در بخش خودرو، که Shapeways قابلیت‌های تولید خود را بهبود بخشیده است، نسبت داد.

در همین حال، Shapeways در حال عبور از شرایط سخت اقتصادی کلان است، مانند سایر شرکت‌ها در عرصه چاپ سه بعدی. این شرکت به طور فعال با مشاوران برای بررسی گزینه های استراتژیک مختلف برای افزایش ارزش سهامداران کار می کند. این گزینه‌ها شامل فروش بالقوه بخش قابل توجهی از دارایی‌های آن، ادغام یا مشارکت در سایر ،یب‌های تجاری است. در طی مذاکرات اولیه و ارزیابی های بازار، این شرکت می گوید که ،یداران بالقوه به ،ید بخش های خاصی از Shapeways علاقه نشان داده اند. به ویژه بخش های تولید یا نرم افزار آن، اما نه هر دو به طور همزمان. Shapeways به “ارزیابی این گزینه های استراتژیک” و “درگیر شدن در بحث با ،یداران احتمالی” ادامه می دهد، اگرچه هنوز هیچ توافق فروش قطعی برای هر یک از بخش های تجاری حاصل نشده است.

با نگاهی به آینده، Shapeways انتظار دارد درآمدی بین 8.3 تا 8.6 میلیون دلار برای سه ماهه اول سال 2024 داشته باشد. آینده این شرکت به توانایی آن در انطباق با تقاضاهای در حال تغییر بازار، بهینه سازی ساختار هزینه و هدایت موفقیت آمیز گزینه های استراتژیک خود برای افزایش ارزش سهامداران بستگی دارد. این گزارش درآمد عملکرد مالی دشواری را در سال 2023 برای Shapeways و یک شرکت در یک مقطع بحر، نشان داد که علیرغم رشد درآمد و تلاش‌های توسعه استراتژیک، با زیان‌های فزاینده‌ای مواجه بود. تصمیم این شرکت برای کاهش نیروی کار و کشف جایگزین های استراتژیک، واقعیت های سخت محیط اقتصادی فعلی و نیاز به انطباق استراتژی ها در چشم انداز چاپ سه بعدی را نشان می دهد.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/308230/3d-printing-financials-shapeways-faces-challenges-despite-revenue-uptick/

درآمد سال اندکی افزایش یافت و به 34.5 میلیون دلار رسید، در مقایسه با 33.2 میلیون دلار در سال 2022. سود ناخالص نیز با افزایش جزئی به 14.5 میلیون دلار رسید. با این حال، این رشد تحت الشعاع کاهش حاشیه ناخالص قرار گرفت که از 43 درصد به 42 درصد کاهش یافت و افزایش قابل توجه زیان خالص که نسبت به 20.2 میلیون دلار سال قبل به 43.9 میلیون دلار دو برابر شد.