چاپ سفارشی: مشکلات چاپ، مشکلات، مشکلات

زم، که من یک مدیر هنری بودم، یک فروشنده چاپ تجاری ع،ی را «فلکه» کرد. این بدان م،است که وقتی او نگاتیو ع، را به نگاتیو مرکب که صفحات از آن ساخته شده اند زد، به جای «خواندن درست»، «خواندن اشتباه» بود. به دلیل زیر درخواست تجدید چاپ کردم. این تصویر شامل لوگوی سازمان بود که به طور برجسته نمایش داده شده بود (روی تابلوی تریبون، بنابراین بسیار قابل مشاهده بود). و به عقب بود. از آنجایی که روی پروف خط آبی درست بود و سپس (به اشتباه) بین این مرحله اثبات و قطعه نهایی چاپ شده تغییر کرده بود، تقصیر چاپگر بود. او مجبور شد هزینه چاپ مجدد را بپردازد.

اگر من مجبور بودم این کار را انجام دهم، چاپگر را مجبور می کردم کاغذ را ب،د تا اینکه برای او ب،د. او دقیقاً می دانست که چه چیزی و چقدر ب،د. خوشبختانه، این مشکلی بود که کاملاً اتفاق نیفتاد، اما تقریباً رخ داد و ممکن بود بد باشد. بهترین کار برای یادگیری از آن

خوشبختانه، اکنون همه تصاویر قبل از ارسال به چاپگر در فایل طراحی شما گنجانده شده است، بنابراین رنگ، وضوح، محل قرارگیری، برش و غیره را بررسی کنید و سپس یک مدرک “با کیفیت قرارداد” را از چاپگر درخواست کنید. چاپگر.

فرض کنید ممکن است هنگام چاپ جوهرهای با پوشش سنگین، مشکلاتی در عملیات خشک ، و پوشش وجود داشته باشد. ممکن است بخواهید در این مورد از چاپگر بپرسید.

غذای آماده

ع، ،یداری شده از … www.depositp،tos.com

آنچه ما می تو،م بیاموزیم

وبلاگ تبادل صنعت چاپ شماره 12 از 40 وبلاگ برتر چاپ دیجیتال است که توسط FEEDSPOT انتخاب شده است.

من همچنین چاپگر را مجبور کردم که سربرگ مدیر عامل شرکت را پس از ورود با دو رنگ لوگو از رجیستر دوباره چاپ کند. متأسفانه، اگرچه این دو شغل ارزش چاپ مجدد با هزینه چاپگر را داشتند، سازمان ما به ،وان مشتری مشکل دار در جمع محلی تامین کنندگان چاپ سفارشی شهرت کمی پیدا کرد. به همین دلیل است که من شما را تشویق می‌کنم وقتی تصمیم می‌گیرید که آیا نقص چاپ آزاردهنده است یا اینکه کار را غیرقابل استفاده می‌کند، از تشخیص و صداقت استفاده کنید.

سناریوی سوم با جلد کتاب چندین درس زندگی را ارائه می دهد.

سومین مثال مربوط به یک کتاب ع، گل با فرمت کوچک با صحافی کامل بود. هر صفحه پخش شده یک گل در سمت چپ و یک نقل قول دلپذیر درباره زندگی در سمت راست داشت. قصدش این بود که شما را در مورد شادی ها و زیبایی های ساده زندگی بیاندیشد.

کار دیگر واقعاً یک خطا را برجسته نمی کند، بلکه یک پتانسیل را نشان می دهد خطر از یک خطا یک مجله محلی می خواست دعوت نامه ای برای یک رویداد خاص چاپ کند. من کاغذ بذر را پیشنهاد دادم (آنها در واقع می توانند دعوت نامه های چاپ شده را بکارند و گل ها از دانه های کاغذ رشد می کنند). من با یک چاپگر در ساحل شرقی قرارداد بستم و سپس کاغذ دانه را از فروشنده ای در غرب میانه ،یدم و آن را به چاپگر فرستادم. متأسفانه، بسیاری از ورق‌های کاغذ بذر، دستگاه چاپ دیجیتال چاپگر ساحل شرقی را مسدود کرده است. (ضخامت آنها در کل ورق برابر نبود.) به دلیل فساد بیش از حد، چاپگر تقریباً کاغذ کافی برای کار نداشت.

هنگامی که یک محصول چاپی طراحی می کنید و/یا خدمات چاپ تجاری را ،یداری می کنید، گاهی اوقات مشکلاتی پیش می آید. چاپ نه تنها از نظر تدارکات بلکه از نظر مسائل طراحی و مسائل مربوط به تهیه فایل هنری یک فرآیند پیچیده است.

سناریوی اول (با ع، فلاپ شده) هرگز نباید تکرار شود، با توجه به این واقعیت که شما به ،وان یک طراح، همیشه یا خودتان تصاویر را می‌،ید یا اسکن می‌کنید. گفتنی است، اگر بین اثبات قرارداد چاپگر و کار نهایی مشکلی پیش بیاید، شما مدرکی دارید که مسئولیت آن به عهده چاپگر بوده است.

پس زمینه جلد جلو، پشت جلد و ستون فقرات یک جامد سیاه رنگ با پوشش جوهر سنگین بود. بر روی این جوهر سیاه، چاپگر یک لایه لایه ،ل کننده اضافه کرد. متأسفانه هنگامی که چاپگر لمینت را اضافه کرد، جوهر جامد سیاه کاملاً خشک نشده بود. بنابراین جوهر با تبخیر وسیله نقلیه جوهر مایع، گاز تولید می‌کند و گاز پوشش پوششی را حباب می‌سازد. هیچ کدام از کتاب ها قابل استفاده نبود.

بنابراین، در کار طراحی و ،ید چاپ خود، همیشه، همیشه، همیشه به یاد داشته باشید که تعویض جلد کتاب چاپی، کل کتاب را کوچک‌تر از آنچه برنامه‌ریزی کرده بودید، می‌کند. بنابراین، تمام گونه‌های زنده و تصاویر را از چین‌ها و تزئینات دور نگه دارید.

خطاهای چاپگر


این مطلب در یکشنبه 3 دسامبر 2023 ساعت 4:15 بعد از ظهر منتشر شده است و در بخش چاپ ثبت شده است. شما می تو،د هر پاسخی را که به این ورودی داده می شود از طریق فید RSS 2.0 دنبال کنید. هر دو نظر و پینگ در حال حاضر بسته هستند.


منبع: https://www.printindustry.com/blog/2023/12/custom-printing-printing-problems-problems-problems/

با فروشندگ، کار کنید که مسئولیت اقدامات خود را بر عهده خواهند گرفت. اگر خطا واقعاً مربوط به آنها باشد، آنها این را تصدیق می کنند و گزینه هایی را به شما می دهند. (به ،وان مثال، چاپگر فقط جلدها را مجدداً چاپ کرد و مجدداً وصل کرد زیرا هیچ مشکلی در بلوک های متنی وجود نداشت. دلیلی برای چاپ مجدد کل کار وجود نداشت. پس از آن سال ها به کار با این چاپگر ادامه دادم.)

فروشنده جلو آمد. جلدها را درآورد و مجدداً چاپ کرد و پس از خشک شدن جوهر و لمینت شدن جلدها، دوباره آنها را روی تمام بلوک‌های متن اعمال کرد. سپس برای بار دوم کتاب ها را کوتاه کرد. خوشبختانه، من یک اتاق تکان دادن کوچک در اطراف همه ،اصر هنری نزدیک به پوشش بیرونی را ، کرده بودم. بنابراین چه چیزی ممکن است از “نزدیک به تریم” به “دردناک نزدیک به تریم” رخ نداد.

یا شما مشکل را ایجاد کرده اید یا چاپگر آن را ایجاد کرده است. این دو گزینه هستند. با این حال، برخی از نقص ها فقط شرم آور هستند، در حالی که برخی دیگر پروژه را غیرقابل استفاده می کنند. مهم است که یک ارزیابی صادقانه انجام دهید. این اشتباهی است که در اوایل کارم به ،وان مدیر هنری/مدیر تولید یک سازمان آموزش ،تی غیرانتفاعی مرتکب شدم.

نکته دیگری که باید به خاطر بسپارید این است که اگر به دلیل یک خطا نیاز به چاپ مجدد کار دارید (یکی از مشتریان کارگزار چاپ من چند سال پیش به دلیل مشکلاتی در انتخاب رنگ و موقعیت جوهرهای جامد مجبور به انجام این کار شد)، چاپگر شما ممکن است فقط هزینه خود را از شما دریافت کند (بدون درصد سود اضافه شده). این ممکن است قابل مذاکره باشد. پرسیدن ضرری ندارد و این می تواند تفاوت ایجاد کند.

من پوستری طراحی کرده بودم (تقریباً 3 فوت عرض در 4 فوت ارتفاع) با تصویری از کاپیتول به ،وان پس زمینه. من در اطراف گنبد کاپیتول تعدادی تصویر از دانش آموزان را که توسط کاریکاتوریست معروفی که با سازمان من کار می کرد، کشیده بودم. من آن را به چاپگر سپردم تا تمام کارهای ،یب ع، را انجام دهد. اما مشکل این بود که من با یک سرسره 35 میلی متری کاپیتول شروع کرده بودم. در آن زمان، از آنجایی که ما تصاویر خود را اسکن نمی کردیم، دانه های بزرگ شده فیلم (هالید نقره، فرآیند قدیمی قبل از دیجیتال) را نمی دیدیم. ما این الگوبرداری از دانه فیلم (و فو، کمی نرم) را فقط در مرحله اثبات دیدیم. من تصویر را بزرگ کرده بودم، که قبلا دانه های زیادی داشت (زیرا فیلمی مخصوصاً سریع یا حساس به نور بود). حداقل باید از یک تصویر دوربین مطبوعاتی 8 اینچی در 10 اینچ یا (اگر این گزینه نبود) از یک تصویر با فرمت مربع 2 ¼ اینچی استفاده می کردم. (در آن زمان ما تصاویر دیجیتالی نداشتیم.) نگاتیو با اندازه بزرگتر در آن اندازه با درجه بندی بیشتر رنگ و دانه بندی فیلم کمتر جزئیات بیشتری داشت. بنابراین می توانست چاپ بهتری داشته باشد.

سناریوی دوم مربوط به ثبت رنگ است. اگر رنگ ها خارج از ثبت هستند، این یک نقص چاپی است. چاپگر شما باید در طول اجرای پرس به دنبال این باشد. با این حال، برخی از برگه های مطبوعاتی مشکل ممکن است از بین بروند، بنابراین مراقب باشید. رنگ های خارج از ثبت نیز می توانند تغییرات رنگی را در ع، ها ایجاد کنند، به خصوص در رنگ های خنثی.

من سهم خود را از اشتباهات مرتکب شده ام. من از طریق آنها زندگی کردم. من هم از آنها یاد گرفتم و دیگر آنها را ساختم. خوشبختانه آماده‌سازی فایل‌های هنری گرافیکی در سال 2023 به شما کنترل بیشتری نسبت به من در دهه‌های 1980 و 1990 می‌دهد، زیرا می‌تو،د صفحات کامل را در رایانه، چاپگر جوهر افشان خود و «اثبات قرارداد» چاپگر خود مشاهده کنید. شما معمولاً می تو،د خطاها را قبل از وقوع آنها ببینید. این یک نعمت است.

همه این مراحل باید موفقیت شما را تضمین کند. اما به یاد داشته باشید، هرگز بزرگ نکنید. فقط کم کن

من اشتباه کردم از آنجا که ما مشکل را در مرحله اثبات دیدیم، مجبور نبودیم تصمیم بگیریم که آیا تجدید چاپ کنیم یا با آن زندگی کنیم. ما تصمیم گرفتیم از الگوسازی استقبال کنیم و آن را مزوتنت بنامیم. ولی یه چیزی یاد گرفتم

همانطور که در بالا ذکر شد، حاشیه های زیادی را حفظ کنید – حتی اگر هرگز مجبور به جایگزینی جلد کتاب های چاپی در طول حرفه خود نباشید. این شامل – به خصوص – جایی که شماره صفحه (برگ ها) را در آن قرار می دهید. آنها همچنین می توانند در کتاب های چاپی زین دوخته شده با تعداد صفحات طول، تر، “برای راحتی بیش از حد نزدیک” شوند. صفحات نزدیک به مرکز کتاب کمی از لبه صحافی بیرون زده می‌شوند و برگه‌های نزدیک به ،مت می، می‌توانند خیلی به بریده نزدیک شوند یا به طور کامل بریده شوند.

اگر مشکلی پیش آمد، سعی کنید برای یافتن راه‌حل، بی‌علاقه با چاپگر کار کنید. این طبیعت انسان است که بخواهد سرزنش کند، اما مشکل شما را حل نمی کند. شاید نیاز به چاپ مجدد داشته باشید. شاید فقط نیاز به تخفیف داشته باشید.

همیشه به دنبال ایجاد روابط سودمند متقابل و بلندمدت با چاپگرها باشید. قیمت فقط باید یکی از اجزای تصمیم شما برای رفتن با یک فروشنده خاص باشد.

بهترین راه برای جلوگیری از خطا دو مورد است:

  1. همه چیز را به صورت مکتوب بنویسید. یک برگه مشخصات در حال انجام بسازید، که سپس می تو،د آن را برای هر کار، یا نوع کار، در صورت نیاز تغییر دهید. می تو،د با مطالعه دقیق تعدادی از پیشنهادات چاپگر شروع کنید. اینها به شما ایده هایی می دهد که می تو،د در طول زمان آنها را گسترش دهید. من بیش از 40 سال است که برگه مشخصات پایه خود را تغییر داده و به روز می کنم. هرچه بیشتر در مورد چاپ تجاری یاد می‌گیرم، این سند را بیشتر اصلاح می‌کنم. و هر بار که یک نوع کار کاملاً جدید مطرح می شود (مثل یک مورد نمونه برای قطعات کفپوش، که چند سال پیش خدمات چاپ سفارشی را برای آن واسطه کردم)، حتی مشخصات بیشتری را اضافه می کنم و/یا مواردی را که قبلاً وجود دارد ماساژ می دهم. این سند اصلی‌ترین وسیله ارتباطی بین شما و چاپگرتان است که به همه چیز از مشخصات طراحی گرفته تا آماده‌سازی فایل گرفته تا چاپ، صحافی و تحویل می‌پردازد.
  2. اثبات اولیه و اغلب (به اشتباه نقل قول سیاسی اواسط قرن 19). در آن زمان (دهه های 80 و 90)، مدارک ما به اندازه اکنون جامع نبود. اطمینان حاصل کنید که تا آنجایی که نیاز دارید، شواهد زیادی را در بالاترین سطح جزئیات می‌بینید، که همه رنگ‌ها، همه تصاویر را نشان می‌دهد (تقریباً همه اینها در حال حاضر رایج است). اما در طول فرآیند چاپ آنها را از نزدیک بررسی کنید. در این مرحله نسخه را ویرایش نکنید، اما از تصمیم گیرندگان مرتبط در دفترتان نیز بخواهید آنها را بررسی کنند. اثبات یک سرمایه گذاری است نه هزینه.

بنابراین در مورد ،ید طراحی و چاپ خود، اگر به یک ع، بزرگ نیاز دارید، حقوق چاپ مجدد آن را ب،ید و مطمئن شوید که بزرگ است. هرگز ع، را بزرگ نکنید الگوی دانه (اگر چاپ هالید نقره ای باشد) یا پی،ل بندی (اگر تصویر دیجیتالی باشد) را خواهید دید. شما می تو،د این تصاویر را به صورت آنلاین دریافت کنید (ما این گزینه را در دهه 80 و 90 نداشتیم).

خطاهای مشتری: بزرگترین خطای خودم و خطای همکار

آنچه ما می تو،م بیاموزیم