پرینت سه بعدی مالی: Protolabs & Lincoln Electric Earnings برجسته موفقیت 2023 – 3DPrint.com

نتایج مالی برای Protolabs و Lincoln Electric در سال 2023 پتانسیل داشتن بسیاری از قابلیت‌های تکنولوژیکی را برجسته می‌کند. با ادغام پرینت سه بعدی در مجموعه وسیع تری از خدمات تولیدی، هر دو شرکت توانایی مق، با طوفان و پیشرفت در میان چالش ها را نشان داده اند. این استراتژی به طور قابل توجهی به موفقیت آنها کمک کرد، به آنها انعطاف پذیری برای پاسخگویی به بسیاری از نیازهای مشتری و ثابت شد که در طول اختلالات زنجیره تامین بسیار مهم است. شاید عملکرد این دو شرکت نشان دهد که چگونه اختلاط نوآوری با تولید سنتی می تواند به ایجاد یک مدل تجاری قوی کمک کند و باعث رشد و ثبات شود.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

Protolabs با انعکاس کارایی عملیاتی خود، EBITDA قوی 18.3 میلیون دلاری یا 14.6 درصد از درآمد را در سه ماهه چهارم سال 2023 گزارش کرد که بهبود قابل توجهی نسبت به سال قبل است. این روند صعودی در سودآوری در عملکرد تمام سال شرکت نیز مشاهده شد، با درآمد 63.2 میلیون دلاری EBITDA یا 12.6 درصد از درآمد. در همین حال، EBITDA تعدیل شده برای سال، ثبات مالی شرکت را بیشتر نشان داد و به 83.2 میلیون دلار یا 16.5 درصد از درآمد رسید، همچنین افزایش قابل توجهی را نسبت به سال قبل در نظر گرفت.

در چشم انداز چالش برانگیز سال 2023، دو تجارت تولیدی، Protolabs (NYSE: PRLB) و لینکلن الکتریک (Nasdaq: LECO)، درآمد خود را برای سه ماهه چهارم و کل سال 2023 گزارش کرد، که نشان دهنده انعطاف پذیری و رشد در میان سال 2023 سخت با موانع زیاد بود. هر دو شرکت، در حالی که تنها بر چاپ سه بعدی متمرکز نیستند، این فناوری را در مجموعه وسیع تری از خدمات تولیدی خود ادغام می کنند. Protolabs، پیشرو در تولید دیجیتال، از پرینت سه بعدی، ماشینکاری CNC، قالب‌گیری تزریقی و ساخت ورق ف،ی برای ارائه خدمات به هزاران مشتری با قابلیت‌های تولید سریع استفاده می‌کند. از سوی دیگر، لینکلن الکتریک، که به دلیل راه حل های جوشکاری و برش خود شناخته می شود، از چاپ سه بعدی برای نمونه سازی و توسعه محصول استفاده می کند و به آن کمک می کند تا با چشم انداز تولید در حال تحول سازگار شود که به فناوری های پیشرفته مانند چاپ سه بعدی نیاز دارد.

Protolabs

در سال 2023، سال سختی برای تولید، گزارش درآمد Protolabs ثابت می کند که به خوبی کار می کند. رهبر تولید دیجیتال مستقر در مینیاپولیس افزایش قابل توجه درآمد، درآمد خالص و EBITDA مثبت (درآمد قبل از بهره، مالیات، استهلاک و استهلاک) را برای سه ماهه چهارم و کل سال 2023 گزارش کرد. این دستاوردها به ویژه با توجه به شرایط سخت اقتصادی برای بخش تولید در سال گذشته. علاوه بر این، Protolabs جریان نقدی مثبت حاصل از عملیات را گزارش کرد، سهام عادی را در طول سال باز،ید کرد و به بیش از 53000 مخاطب مشتری خدمات رس، کرد.

در سال 2023، Protolabs به بیش از 53000 مشتری خدمات رس، کرد که در تقویت نوآوری در بخش‌های مختلف نقش کلیدی داشت. راب بودور، مدیرعامل شرکت در طی یک تماس با سرمایه گذاران، استراتژی موفقیت آمیز شرکت را برای ادغام عملیات کارخانه با شبکه Protolabs (قبلا Hubs) که رشد 70 درصدی را تجربه کرد. این رویکرد، به ویژه در زمان‌های چالش برانگیز، مؤثر بوده و به Protolabs اجازه می‌دهد تا سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهد.

چاپ سه بعدی PolyJet در Protolabs. تصویر توسط Protolabs.

مدیر مالی دن شوما، اظهار داشت: «همراه با درآمد بی سابقه در سال 2023، ما به طور قابل توجهی سودآوری را هم در کارخانه دیجیتال و هم در شبکه دیجیتال بهبود دادیم. ما 73 میلیون دلار وجه نقد پیشرو در صنعت از عملیات تولید کردیم و 97 درصد از جریان نقدی آزاد خود را از طریق ،ید مجدد سهام به سهامداران پرداخت کردیم.

عملکرد مالی لینکلن الکتریک در سه ماهه چهارم و سال کامل 2023، شرکتی را نشان می دهد که نه تنها در زمان های چالش برانگیز حرکت می کند، بلکه در میان آنها شکوفا می شود. گزارش سود سه ماهه چهارم جهش قابل توجهی را در درآمد خالص به 156.6 میلیون دلار یا 2.70 دلار به ازای هر سهم نشان می دهد که بهبود قابل توجهی نسبت به 109.1 میلیون دلار در سال گذشته است. این افزایش با در نظر گرفتن درآمد خالص تعدیل شده 142 میلیون دلاری، از 113.2 میلیون دلار در سال قبل، حتی چشمگیرتر است.

برای سال 2023، لینکلن الکتریک درآمد خالص چشمگیر 545.2 میلیون دلار یا 9.37 دلار سود به ازای هر سهم را گزارش کرد که درآمد خالص تعدیل شده با افزایش 12.8 درصدی به 548 میلیون دلار یا 9.41 دلار رسید. مجموع فروش در سال 11.4 درصد افزایش یافت و به 4.2 میلیارد دلار رسید که نشان دهنده گسترش موفقیت آمیز لینکلن الکتریک و افزایش تقاضا برای راه حل های آن در بازارهای مختلف است.

این ،ب و کار در سه ماهه آ، سال 2023 درآمد 125 میلیون دلاری را گزارش کرد که 8.2 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است، در حالی که در پس زمینه کشمکش های گسترده صنعت وجود دارد. درآمد سه‌بعدی پرینت سه بعدی نسبت به سال گذشته 3 درصد رشد داشته است. در کل سال، Protolabs به رکورد درآمد سالانه 504 میلیون دلاری دست یافت که نسبت به سال قبل 3.2 درصد افزایش را نشان می دهد.

Bodor همچنین نمونه‌هایی از صنعت خودروهای الکتریکی (EV) را به اشتراک گذاشت، جایی که Protolabs کلید پیشبرد تحرک پایدار بوده است. به گفته Bodor، یک تولیدکننده EV از قابلیت‌های تولید سریع Protolabs بهره می‌برد و شکاف‌های زنجیره تامین را با قطعات با کیفیت شبکه Protolabs پر می‌کند. به طور مشابه، تأثیر Protolabs به بخش هوافضا نیز گسترش می‌یابد، با مشارکت در اکتشافات فضایی تجاری و کشاورزی پایدار، که ثابت می‌کند این شرکت می‌تواند اجزای حیاتی را سریع تحویل دهد، و تضمین می‌کند که برنامه‌های زم، پروژه با وجود چالش‌های زنجیره تامین برآورده می‌شوند.

لینکلن الکتریک

استیون هدلاند، رئیس و مدیر عامل شرکت، موفقیت سال را ناشی از تقاضای قوی برای راه حل های لینکلن الکتریک و اجرای موثر آن دانست. استراتژی استاندارد عالی 2025که بر اساس آن شرکت بیش از 900 میلیون دلار در رشد سرمایه گذاری کرد و 1.2 میلیارد دلار به سهامداران بازگرداند.

در میان چشم‌اندازی که ،ب‌وکارهای چاپ سه‌بعدی شروع به گزارش رکود و زیان‌های مالی در سال 2023 کرده‌اند، Protolabs درآمد سالانه رکوردی را گزارش کرد و سودآوری را اعلام کرد. در سه ماهه چهارم، درآمد خالص 7 میلیون دلار یا 27 سنت به ازای هر سهم را به ثبت رساند که زیان خالص سال قبل را مع، کرد. در سال 2023، این شرکت به درآمد خالص 17.2 میلیون دلاری یا 66 سنت به ازای هر سهم رسید که نشان از بهبود و انعطاف پذیری مالی در مقایسه با زیان خالص در سال 2022 دارد.

رشد فروش گزارش شده توسط لینکلن الکتریک در سه ماهه چهارم که 13.7 درصد افزایش یافت و به 1.1 میلیارد دلار رسید، گواه حضور قدرتمند شرکت در بازار و تلاش های استراتژیک برای توسعه است. این رشد شامل افزایش 2.6 درصدی در فروش ارگ،ک، افزایش 9.8 درصدی ناشی از تملک و افزایش 1.3 درصدی ناشی از نرخ ارز مطلوب است. درآمد عملیاتی نیز به 204 میلیون دلار یا 19.3 درصد از فروش در مقایسه با 141.5 میلیون دلار در سال قبل افزایش یافت.

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/307674/3d-printing-financials-protolabs-lincoln-electrics-earnings-highlight-2023-success/هدلاند خاطرنشان کرد: ما دارای یک پلتفرم اصلی تجاری و عملیاتی قوی و در حال گسترش سبد اتوماسیون، نوآوری پیشرو در بازار و دو ابتکار رشد بلندمدت جدید، تولید مواد افزودنی و شارژر سریع DC خود هستیم که هر دو در مرحله تجاری‌سازی اولیه هستند و جذاب هستند. گزینه های صعودی بلند مدت برای ،ب و کار.

یک جوشکار رباتیک لینکلن الکتریک با استفاده از فرآیند تولید افزودنی قوس سیمی خود، یک قطعه از تج،ات را لایه به لایه می سازد. تصویر از لینکلن الکتریک.

Lincoln Electric Sculptprint RND Wire Arc Additive Manufacturing (WAAM). تصویر از لینکلن الکتریک.