وزارت دفاع قرارداد سینتاویا را به قطعات هایپرسونیک پرینت سه بعدی اعطا می کند – 3DPrint.com


سینتاوی دارد اخذ شده یک قرارداد و، دفاع ایالات متحده (DoD) برای ساخت قطعات پیشرانه پرینت سه بعدی برای فضاپیماهای مافوق صوت. هایپرسونیک یک حوزه هوافضا به سرعت در حال تکامل و خواستار است که در آن هواپیماهایی با توانایی بیش از شش برابر سرعت صوت در حال توسعه هستند. اگر این کشتی ها بتوانند به طور قابل اعتماد پرواز کنند، می توانند در عرض چند ساعت به هر مقصدی در سراسر جهان برسند. سلاح‌های مافوق صوت می‌توانند توازن قدرت بین کشورها را تغییر دهند و مزیت‌های بی‌اندازه‌ای را برای صاحبان این سلاح‌ها فراهم کنند.

در حال حاضر، موشک ها برای اصابت به کشوری دیگر باید در یک قوس بلند پرواز کنند، در حالی که ماهواره ها مدارهای مشخصی را برای دور زدن یا ماندن در بالای زمین می گیرند. این قابلیت پیش‌بینی با امواج فراصوت حذف می‌شود، زیرا آنها می‌توانند مسیرهای غیرقابل پیش‌بینی را برای رسیدن به تقریباً هر هدفی بسیار سریع‌تر از آنچه برای شناسایی و رهگیری دقیق آنها لازم است دنبال کنند. هایپرسونیک می تواند یکی از م،ب ترین پیشرفت ها در هوانوردی نظامی باشد که با Kitty Hawk، DC9، موتور جت و 747 قابل مقایسه است.

ما قبلاً در مورد بودجه تحقیقاتی مافوق صوت، مافوق صوت غیرنظامی و تحقیقات مرتبط بحث کرده ایم. به دلیل اهمیت فوق العاده این موضوع به نوشتن ادامه خواهیم داد.

قطعات مسی چاپ سه بعدی توسط سینتاویا.

جایزه رشد تولید افزودنی برای سیستم هایپرسونیک تنفسی هوا (GAMMA-H) برای سینتاویا، نه تنها برای این شرکت، بلکه برای ایالات متحده و حوزه چاپ سه بعدی نیز مهم است. جایزه، S²MARTS OTA مدیریت شده توسط شتاب دهنده فناوری امنیت ملی (NSTXL)، بر اجزای پیشرانه تمرکز دارد. GAMMA-H یک همکاری بین دفتر وزیر دفاع ManTech و مرکز جنگ سطح نیروی دریایی، بخش کرین است. قبلا سینتاویا و آئروداین راکت جت داشته اند اخذ شده بودجه از پروژه، که در ابتدا برای پیشنهادات فراخوانده شد در سال 2022

برنامه در زیر قرار می گیرد کیت دیوریس، معاون مدیر برنامه فناوری ساخت OSD (ManTech). این بخش همچنین درگیر پیشرفت فناوری های کاربردی جدید در مح،ات کوانتومی، هوش مصنوعی، میکروالکترونیک و غیره است. این اساسا به ،وان یک ابتکار “برنده آینده” برای ،ت ایالات متحده عمل می کند.

جایزه GAMMA-H نشان‌دهنده یک گام مهم رو به جلو در توسعه و رسمی ، فرآیندهای تولید افزودنی استاندارد است که می‌تواند در سراسر صنعت برای تولید مافوق صوت استفاده شود. به ،وان رهبر صنعت در این تلاش، سینتاویا به طور منحصر به فردی برای همکاری با پروژه GAMMA-H برای توسعه و اعتبارسنجی موفقیت‌آمیز این فرآیندها قرار دارد. برایان نف، مدیر عامل سینتاویا، گفت: ما از تیم GAMMA-H به خاطر اعتمادشان به سینتاویا در رابطه با این ضرورت کاملاً حیاتی امنیت ملی سپاسگزاریم.

این براکت موتور هواپیما Inconel 718 که توسط سینتاویا به ،وان یک پروژه آزمایشی برای بررسی اثرات زیست محیطی AM برای AM مجدداً طراحی و بهینه شده است، کاهش وزن 20 درصدی را نسبت به قطعه اصلی و افزایش 50 درصدی دوام ارائه می دهد. به گفته برایان نف، بنیانگذار و مدیر عامل سینتاویا، بخش با عمر طول، تر می تواند مصرف سوخت جت را به طور چشمگیری کاهش دهد.

پرینت سه بعدی در حال گذراندن لحظاتی فراصوت است. این سیستم به طور گسترده توسط ناسا و شرکت‌های فضایی جدید در پیشرانه استفاده می‌شود، و اکنون برای تحقق نسل بعدی سیستم‌های نظامی استفاده می‌شود. هایپرسونیک به دلیل شدت نیروهای درگیر و جدید بودن فناوری، چالشی فوق‌العاده دشوار را ارائه می‌کند. با مواد جدید و غیر معمول، فرآیندهای جدید، پوشش های جدید، نرم افزارهای جدید و نیروهای جدید در حال بازی، این واقعاً یک مرز تولید است.

اگر در این زمینه موفق شویم، شاهد گسترش دامنه کار در لبه توان دفاعی نوظهور خواهیم بود. این رشد نه تنها برای صنعت چاپ سه بعدی در ایالات متحده بلکه در چین نیز مفید خواهد بود.

این یک پیروزی قطعی برای سینتاویا است که خود را از یک دفتر خدمات به تولید کننده قطعات برای سخت‌ترین کاربردها تبدیل کرده است. اگر در این مورد و قراردادهای متعاقب آن به خوبی عمل کند، سینتاویا می تواند خود را به خط مقدم تولید برای و، دفاع ایالات متحده برساند. این شرکت می‌تواند خود را به فروشگاهی برای همه چیزهای دشوار و پیشرفته تبدیل کند، که به طور بالقوه شبیه به آن می‌شود کریتوس یا سایر شرکت های دفاعی بزرگ. سینتاویا با ساخت قطعاتی که هیچ ، قادر به ساخت آن نیست، صنعت دفاعی را مختل می کند و این رویکردی است که شرکت های بیشتری باید در صنایع مختلف اتخاذ کنند.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/310323/department-of-defense-awards-sintavia-contract-to-3d-print-hypersonics-components/