نیروی هوایی ایالات متحده: پادشاهان چاپ سه بعدی – 3DPrint.com

نیروی هوایی ایالات متحده در حال حاضر یکی از بزرگترین نهادهای تامین مالی در چاپ سه بعدی است. میزان کاری که نیروی هوایی در پرینت سه بعدی انجام می دهد به سادگی باورن،ی است. صنعت چاپ سه بعدی اساساً بر اساس نیازهای نیروی هوایی ایالات متحده شکل می گیرد. در این مقاله به این خواهیم پرداخت که نیروی هوایی با چاپ سه بعدی چه می کند و چرا این کار را انجام می دهد. حوزه هایی که به نظر می رسد نیروی هوایی به آنها علاقه مند است را می توان به چند حوزه کلیدی ت،یم کرد: چاپ و پردازش سه بعدی بهتر، چاپ سه بعدی الکترونیک، و نگهداری، تعمیر و تعمیرات اساسی (MRO).

گروهبان کارکنان آنتونی براون از نرم افزاری برای طراحی دیجیتالی محافظ شب بر روی مدل دندان دیجیتال استفاده می کند. (Airman 1st Cl، Makensie Cooper/نیروی هوایی)

دیگر

یک CV-22 Osprey که به فرماندهی عملیات ویژه نیروی هوایی اختصاص داده شده است. تصویر از نیروی هوایی ایالات متحده / میراندا ماهونی، نیروی هوایی ارشد.

چاپ و پردازش سه بعدی بهتر

برای پهپادها، نبود خلبان در داخل به این م،ی است که برای تعمیر و نگهداری نیازی به ،یدن مهندس در داخل نیست. شما به سادگی می تو،د پهپاد را جدا کرده و به این ترتیب آن را سرویس کنید، یا می تو،د بلافاصله کل مجموعه ها را تعویض کنید. با سیم کشی دیجیتال و کاهش قابل توجه مهار سیم، هواپیماها می توانند وزن خود را کاهش دهند و فاکتورهای شکل خود را به شدت تغییر دهند.

  • سطح کششs: در سال 2017، AFRL با آمریکن نیمه هادی برای ساخت کار کرد میکروکنتر،های انعطاف پذیر. در همان عرصه، آنها یک چاپ سه بعدی، کارآمدتر ایجاد ،د ایرفویل با پوستی قابل کشش که بدون تغییر شکل سطح قابل جابجایی است. در یک پروژه کشدار دیگر، آنها کار کرد با موسسه Wyss هاروارد برای توسعه فناوری چاپ سه بعدی انعطاف پذیر با استفاده از جوهرهای رسانا با TPU ذوب شده با نقره. در آن پروژه، آنها چراغ های LED را چاپ سه بعدی ،د و میکروکنتر،ها را در ساختارهای چاپی قرار دادند. در پروژه بسیار بزرگتر دیگری، 154 میلیون دلار برای تج،ات الکترونیکی پرینت سه بعدی انعطاف پذیر هزینه شد. اینها گامهای کوچکتر به سوی دنیای رباتیک نرمتر و انعطاف پذیرتر برای نیروی هوایی است. هر چه آن‌ها بتوانند دستگاه‌های منسجم‌تر بسازند، آزادی طراحی بیشتری دارند. همچنین وسوسه انگیز است که به جای محرک ها و سایر موتورهای داخل هواپیما با مواد انعطاف پذیر فکر کنید.
  • قدرت: قدرت ،صر دیگری است که نیاز به بهینه سازی دارد. ایرباس و دیگران به دنبال هواپیماهای الکتریکی هستند، بنابراین یادگیری چاپ سه بعدی سلول های خورشیدی ارزان تر منطقی است.

MRO

به نظر می رسد AFRL و نیروی هوایی متعهد به بهینه سازی پرینت سه بعدی، تأمین مالی تحقیقات گسترده برای صنعتی ، AM و کاهش هزینه ها هستند. همانطور که مثال‌های زیر نشان می‌دهند، تلاش‌های آن‌ها بر بهبود فرآیندها برای مقیاس‌بندی تولید قطعات هوافضا متمرکز است.

  • چالش مدلسازی تولید افزودنی: در نوامبر 2019، AFRL سازماندهی کرد این چالش برای ارزیابی توانایی جامعه برای پیش بینی عملکرد قطعات LPBF. چالشی که شاهد رقابت شدید بود برنده شد توسط D،ault Systemes Government Solutions Corp. و چندین دانشگاه پیشرو.
  • چالش های اضافی: AFRL چالش‌های متعددی از جمله چالش اسکن و سایر چالش‌ها را بر روی جنبه‌های مختلف پرینت سه بعدی انجام داد.
  • شراکت: IperionX و QuesTek هر دو برنده چالش های AFRL شدند و همکاری با ناسا راه حل های نوآورانه ای را در کامپوزیت های با دمای بالا نشان داد.
  • تطبیق فناوری: AFRL بودجه ای را برای CTC فراهم کرد تا دستگاه های SLM Solutions را برای نیازهای خاص آنها تطبیق دهد.
  • تحقیقات پیشرفته: استفاده از اشعه ای، برای بررسی خواص قطعه، در حال بررسی پویایی بهتر است، ذوب و همکاری با موسساتی مانند گروه بارنز برای پیشرفت فناوری چاپ سه بعدی. کنترل فرآیند پیشرفته برای بستر پلیمری و پودر ف،ات نیز تعدادی قرارداد را به دست آورده است.
  • سرمایه گذاری های مهم: سرمایه‌گذاری‌ها شامل 1.25 میلیون دلار برای مدل‌سازی درجا، 8.7 میلیون دلار برای Relativity Space و مشارکت در پروژه 12 میلیون دلاری America Makes است.

الکترونیک چاپ سه بعدی

از هواپیماهای موجود گرفته تا راه حل های بداهه و مافوق صوت آینده، آنها از چاپ سه بعدی برای بسیاری از وسایل نقلیه نیز استفاده می کنند. و این فقط ،مت AFRL است که ما در حال بررسی آن هستیم. فرماندهی ها و بخش های مختلف نیروی هوایی بسیار بیشتر انجام می دهند.

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/308669/the-us-air-force-kings-of-3d-printing/

کار تعمیر و نگهداری در یک C-130 در پایگاه نیروی هوایی هیل. اعتبار تصویر: پایگاه نیروی هوایی هیل.

از طریق پرینت سه بعدی، این دستگاه‌ها می‌توانند مطابقت داشته باشند و راحت‌تر در حفره‌ها یا صنایع دستی موجود ادغام شوند. ممکن است وسایل الکترونیکی پرینت سه بعدی بخش کوچکی از پتانسیل چاپ سه بعدی به نظر برسد، اما هواپیماها صدها کیلومتر سیم کشی روی هواپیما دارند. مهار سیم ،صر وزن قابل توجهی را در هواپیما و UAS تشکیل می دهد.

در دسته دیگر، می‌تو،م مجموعه‌ای از تحقیقات کامپوزیت‌ها و کار گسترده‌ای روی پلیمرهای با دمای بالا پیدا کنیم. علاوه بر این، برنامه های کاربردی جدید و چاپ سه بعدی ساخت و ساز در اینجا گنجانده شده است. این دسته مطمئناً بسیار بزرگتر است. آنها احتمالاً قرار نیست فراخوان جدیدی برای مطالب مربوط به آنتن هورن یا چاپ سه بعدی منتشر کنند CIWS اجزای راهنمایی به زودی با این حال، با توجه به این مجموعه متنوع، می‌تو،م ببینیم که نیروی هوایی در حال بررسی امکانات، حفاظت پرینت سه‌بعدی برای هواپیما و سخت‌افزار ارتباطی بسیار بهینه‌شده است.

اکنون توجه به این نکته مهم است که فهرست فوق جامع نیست. اینها فقط مقالات ما در مورد AFRL هستند که با جستجوی گوگل افزوده شده اند. خیلی چیزهای بیشتری در جریان است و خیلی چیزهای دیگر که آنها فاش نمی کنند. از حسگرها گرفته تا لولاهای در و موشک، AFRL به طور گسترده در پرینت سه بعدی سرمایه گذاری می کند. آنها در تمام فرآیندها از ا،تروژن مواد گرفته تا همجوشی بستر پودری و کامپوزیت ها فعال هستند. آنها به دنبال MRO، تدارکات، بهبود تج،ات جدید و موارد دیگر هستند.

اگر به وسعت و عمق فعالیت‌های آنها نگاه کنیم، کاملاً مشخص می‌شود که نیروی هوایی اکنون برای چاپ سه بعدی کاملاً حیاتی است. نیروی هوایی در حال حاضر بزرگترین شریک سرمایه گذاری برای چاپ سه بعدی است که در همه چیز از تحقیقات آسمان آبی تا برنامه های کاربردی بسیار بالغ مشارکت دارد. مهمتر از آن، نیروی هوایی فقط به دنبال چاپ سه بعدی، کاوش در آن، یا تلاش برای توسعه آن نیست. آنها به دنبال مالکیت آن هستند. نیروی هوایی به وضوح می خواهد از هر حریف بالقوه ای در جهان در مهارت چاپ سه بعدی فن آوری، چه در نرم افزار، مواد، ماشین آلات و یا توانایی کلی، پیشی بگیرد.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

MRO تمرکز بزرگی برای ارتش به طور کلی است. برای نیروی هوایی، تعمیر و نگهداری و تعویض قطعات یک نگر، مهم هزینه و نیروی کار است. قطعات باید زودتر از موعد ساخته شوند و در سرتاسر جهان ذخیره شوند و میلیاردها دلار سرمایه را برای چندین دهه در بند کنند. علاوه بر این، آن بخش حیاتی ممکن است در جایی که هواپیمای خاصی به آن نیاز دارد در دسترس نباشد. موجودی دیجیتال و MRO از طریق پرینت سه بعدی می تواند در هزینه های زیادی صرفه جویی کند و نیروی هوایی را قادر سازد تا خود را با کارایی و سرعت بیشتری حفظ کند.