نتایج مالی پرینت سه بعدی: نتایج گزارش‌های Markforged در سه‌ماهه اول 2024 در میان شکست‌های 17.3 میلیون دلاری دعوی حقوقی ثبت اختراع – 3DPrint.com

FX10 Markforged. تصویر از Markforged.

در مقایسه سالیانه، مارکفورجد کاهش درآمد را تجربه کرد و 20.5 میلیون دلار در سه ماهه اول سال 2024 گزارش کرد که 15 درصد کاهش نسبت به 24.1 میلیون دلار در مدت مشابه سال گذشته داشت. آساف زیپوری، مدیر مالی ارشد مالی (CFO) گفت که عملکرد درآمد عمدتاً ناشی از فروش پایین سیستم است که همچنان تحت تأثیر یک محیط چالش برانگیز اقتصاد کلان با نرخ بهره بالا قرار دارد. با این حال، این شرکت بهبود جزئی در معیارهای سودآوری نشان داد، با افزایش حاشیه ناخالص از 48.1٪ به 49.3٪. حاشیه ناخالص تعدیل شده غیر GAAP نیز افزایش یافت و به 51.3 درصد در مقایسه با 49.3 درصد در سه ماهه اول سال 2023 رسید.

زیپوری اشاره کرد که انتظار می‌رود درآمد «در سه ماهه دوم نسبت به سه ماهه تک رقمی رشد کند و ما همچنان شاهد فرصتی برای رشد سریع در نیمه دوم هستیم».

این درگیری در سال 2021 پس از طرح دعوی حقوقی توسط Continuous Composites برای نقض حق ثبت اختراع علیه Markforged آغاز شد. اگرچه 21 مورد از 22 ادعای ثبت اختراع در طول محاکمه بی اعتبار تلقی شد، هیئت منصفه به این نتیجه رسید که Markforged یکی از ادعاهای معتبر حق اختراع Continuous Composites را نقض کرده است. اگرچه شرکت جزئیات حکم دادگاه را فاش نمی‌کند، Zipori به سرمایه‌گذاران توضیح داد که رای ثبت اختراع عمدتاً به سخت‌افزار Markforged مربوط می‌شود، به‌ویژه فناوری پیوسته فیبر کربن در سخت‌افزار. پرداخت 17.3 میلیون دلاری فروش پرینترهای سه بعدی متخلف را از 16 نوامبر 2021 تا 31 دسامبر 2023 فقط در ایالات متحده پوشش می دهد.

ترم می‌گوید: «با ورود به سه ماهه دوم، خط لوله FX10 ما همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد و ما همچنان در برنامه تسریع تحویل در سه‌ماهه‌های آینده با ادامه افزایش تولید هستیم.» ما معتقدیم که FX10 به طور م،اداری Di،al Forge و فرصت عظیم ما را در کف کارخانه افزایش می دهد. تولیدکنندگان باید هزینه را کاهش دهند و زنجیره‌های تامین انعطاف‌پذیرتری بسازند و همچنان یک باد سکولار باقی بمانند و تقاضا برای Di،al Forge را افزایش دهند.

زیان خالص برای سه ماهه به طور قابل توجهی افزایش یافت و به 35.9 میلیون دلار رسید، در مقایسه با زیان 19 میلیون دلاری در سه ماهه اول سال 2023. بر اساس تعدیل، زیان خالص بهبودی متوسط ​​را در 12.2 میلیون دلار نشان داد که بهتر از زیان 13.3 میلیون دلاری گزارش شده در سال گذشته است. .

این پرداخت چند میلیون دلاری ناشی از یک اختلاف حقوقی است که در آن هر شرکت ادعا می کند که جنبه های کلیدی این فناوری چاپ را توسعه داده است، که الیاف کامپوزیت را همزمان با ترموپ،تیک ها با استفاده از یک سیستم نازل دوگانه رسوب می دهد. هیئت منصفه تشخیص داد که Markforged حق اختراع Continuous Composites را نقض کرده است که منجر به قضاوت مالی شد.

با این حال، فشار مالی به ویژه در هزینه های عملیاتی شرکت قابل مشاهده بود که از 33.1 میلیون دلار به 47.2 میلیون دلار افزایش یافت. افزایش 42.6 درصدی هزینه شامل مبلغ 17.3 میلیون دلاری است که توسط Markforged به دلیل حکم دادگاه به نفع Continuous Composites، یک شرکت مستقر در آیداهو و متخصص در فناوری چاپ کامپوزیت پیشرفته مشابه، کنار گذاشته شده است. زیپوری طی یک تماس با سرمایه گذاران خاطرنشان کرد که در حالی که این 17.3 میلیون دلار در هزینه ها منع، شده است، در حال حاضر به صورت نقدی پرداخت نشده است.

“در سه ماهه اول 2024، ما هزینه GAAP 17.3 میلیون دلاری را برای منع، ، قضاوت صادر شده توسط هیئت منصفه اختصاص دادیم. این از نتایج غیر GAAP ما مستثنی شده است. این مجری خاطرنشان کرد: در حال حاضر پرداخت نقدی انجام نشده است.

این چشم‌انداز چالش‌های اقتصاد کلان را در نظر می‌گیرد، اما پیش‌بینی می‌کند محصولات جدیدی مانند FX10 تقویت شوند. انتظار می رود حاشیه ناخالص بین 48 تا 50 درصد در نوسان باشد و زیان عملیاتی پیش بینی شده 42.5 تا 47 میلیون دلار باشد. در حالی که Markforged با موانع کاهش درآمد و مسائل قضایی مواجه است، راه اندازی محصول استراتژیک و بهبودهای عملیاتی آن پایه خوبی برای بهبود بالقوه در سه ماهه بعدی است.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

Markforged به مقر جدید خود در Waltham، MA نقل مکان می کند. تصویر از Markforged.

مدیر عامل شرکت Shai Terem به سرمایه گذاران گفت که مشتریان در حال حاضر در حال چاپ قطعات حیاتی در کف کارخانه هستند و تویوتا یکی از اولین مشتری، است که از FX10 برای تسریع تولید قطعات و کاربردهای ابزار در خط مونتاژ خود استفاده می کند. انتظار می‌رود این محصول جدید نقش مهمی در استراتژی Markforged برای بهبود حضور در بازار و افزایش درآمد در نیمه دوم سال داشته باشد. ترم می گوید که یک یا دو چهارم طول می کشد تا عرضه به تقاضا برسد.

Markforged همچنین از عضو جدید هیئت مدیره، جورج ریدل، مدیر اجرایی با سابقه قوی در فناوری و استراتژی جه، استقبال کرد. ریدل رئیس هیئت مدیره در اینفینرا (Nasdaq: INFN) و مدرس ارشد در واحد مدیریت عمومی در مدرسه بازرگ، هاروارد از سال 2017. از ا،ون موبایل به مک کینزی و شرکتریدل نقش های رهبری بسیاری را در بخش های مختلف بر عهده داشته است. این تخصص کلیدی است زیرا Markforged با چالش های فعلی سر و کار دارد.

مارک فورجد (NYSE: MKFG) نتایج مالی خود را برای سه ماهه اول سال 2024 گزارش کرد که با افزایش زیان خالص و کاهش درآمد مشخص شد. با وجود راه اندازی یک چاپگر سه بعدی جدید و تلاش برای کاهش هزینه ها، این شرکت همچنین 17.3 میلیون دلار را برای پرداخت اختصاص داد. کامپوزیت های پیوسته پس از اینکه دادگاه دلاور حکم داد که Markforged حق ثبت اختراع را نقض کرده است.

پس از صدور حکم، Continuous Composites اعلام کرد که قصد دارد اقدامات قانونی بیشتری را دنبال کند، از جمله دریافت حق امتیاز در درآمدهای آتی ناشی از فروش چاپگرهای مرتبط توسط Markforged تا سال 2033. با این حال، Markforged می‌گوید که به شدت با این حکم مخالف است و در حال بررسی گزینه‌هایی برای درخواست تجدیدنظر در این تصمیم است.

رئیس و مدیرعامل Markforged Shai Terem در مقر جدید شرکت در Waltham، MA. تصویر از Markforged.

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/309461/3d-printing-financials-markforged-reports-q1-2024-results-amid-17-3m-patent-litigation-setbacks/

برای بقیه سال 2024، Markforged محتاطانه خوشبین است. این شرکت دستورالعمل درآمد خود را برای سال جاری تکرار کرده است و فروش بین 95 تا 105 میلیون دلار را پیش بینی کرده است.

فراتر از دادگاه، Markforged با معرفی محصول جدید خود، به ویژه معرفی و ارسال اولیه، موفق شد FX10، برای تولید با سرعت بالا و با کیفیت بالا در کف کارخانه طراحی شده است. FX10 با استقبال خوبی در بازار مواجه شده است و نویدبخش سرعت و حجم چاپ تقریباً دو برابر در مقایسه با نسخه قبلی خود، X7 است.