موشک جدید اروپا فناوری چاپ سه بعدی پلیمری را در فضا پرتاب می کند – 3DPrint.com

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/309890/europes-new-rocket-set-to-launch-polymer-3d-printing-technology-into-،e/

روش ماده مداری ساخت بسیار سریع‌تری را ممکن می‌سازد. در صورت موفقیت، Replicator نشان خواهد داد که ساختارهای پیچیده را می توان مستقیماً در فضا ساخت، فرصت های جدیدی را برای اکتشافات فضایی باز می کند و به طور بالقوه انقلابی در نحوه ساخت ما در فضا ایجاد می کند.

یکی از هیجان انگیزترین جنبه های این پرتاب افتتاحیه، گنجاندن ماموریت Replicator توسط ماده مداری، یک استارت آپ مستقر در ورشو، لهستان، و برلین، آلمان. هدف این ماموریت نشان دادن فناوری چاپ سه بعدی جدید در شرایط سخت فضا، خارج از “محیط حفاظتی” ایستگاه فضایی بین المللی (ISS)، که در آن چندین چاپگر سه بعدی مانند Refabricator توسط Made In Space که اکنون بخشی از سیم کشی مجدد، با موفقیت برای ایجاد ابزار، قطعات یدکی و لوازم پزشکی استفاده شده است و حتی از چاپگر زیستی برای ایجاد بافت منیسک استفاده شده است.

این حرکت بخشی از ماموریت Orbital Matter برای تبدیل شدن به اولین شرکت ساختم، در فضا است. با این حال، در این تلاش بلندپروازانه تنها نیست. مثلا، اسپیس ای، به ،وان بخشی از استراتژی خدمات فضایی گسترده تر، راه هایی را برای ساخت سازه های بزرگ در مدار کاوش کرده است. منشاء آبی سرمایه گذاری در فناوری هایی است که از زیستگاه ها و زیرساخت های فضایی پایدار پشتیب، می کند. در همان زمان، Redwire در حال پیشرفت فناوری خود برای ساخت سازه‌های مقیاس بزرگ به طور مستقیم در فضا است.

ساخت مستقیم در فضا چندین مزیت بالقوه دارد. به ،وان مثال، ساختن سازه های بزرگ به طور مستقیم در فضا کارآمدتر و مقرون به صرفه تر از پرتاب آنها از زمین خواهد بود. پرتاب سازه های بزرگ به ،وان محموله از زمین بسیار گران است و مست،م آن است که به اندازه کافی قوی باشند تا در برابر نیروهای شدید پرتاب موشک مقاومت کنند. با ساخت آنها در فضا، می توان این سازه ها را با مواد کمتری ساخت و فرآیند را آسان تر و ارزان تر کرد. این می تواند منجر به ساخت نیروگاه های خورشیدی مبتنی بر فضا، آنتن های ارتباطی، تلسکوپ های بزرگتر برای ماموریت های علمی و حتی ایستگاه های فضایی بزرگتر شود.

یک نمونه اولیه از چاپگر خلاء موجود در Orbital Matter's Replicator CubeSat. تصویر از Orbital Matter.

عصر جدید برای ماموریت های فضایی اروپا

کمپین آزمایشی ماهواره 3U ماده مداری در تاسیسات فضایی تالس آلنیا. تصویر از Orbital Matter.

پرینت سه بعدی در فضا

کمپین آزمایشی ماهواره 3U ماده مداری در تاسیسات فضایی تالس آلنیا. تصویر از Orbital Matter.

ماموریت Replicator ماده مداری یک محموله کلیدی در این اولین پرواز آریان 6 خواهد بود. این ماموریت یک فناوری چاپ سه بعدی جدید را آزمایش خواهد کرد که برای کار در خلاء فضا و در شرایط ریزگرانش طراحی شده است. پرینتر سه بعدی موجود در هواپیما، پرتوی به طول 50 سانتی‌متر (تقریباً 20 اینچ) از یک ماده پلیمری سفارشی در حالی که در 580 کیلومتری یا 360 مایلی می‌چرخد، تولید می‌کند. این اولین باری است که چاپ سه بعدی در فضای باز خارج از ایستگاه فضایی بین المللی نشان داده می شود.

Jakub Stojek، مدیر عامل Orbital Matter، و Robert Ihnatisin، CTO، با یک ماکت از Replicator CubeSat در دفتر خود در ورشو. تصویر از ESA.

چاپ سه بعدی برای اولین بار در سال 2014 در فضا در ایستگاه فضایی بین المللی آزمایش شد. ثابت شده است که برای تولید بر اساس تقاضای ابزار و قطعات یدکی مفید است. با این حال، هیچ فناوری چاپ سه بعدی نشان داده نشده است که در شرایط بسیار سخت‌تر خارج از ایستگاه فضایی بین‌المللی، در فضای «باز» کار کند. هدف ماموریت Replicator تغییر آن است.

مدیر ماموریت در RIDE! Space Chloé Pasquier به یکی از بنیانگذاران ماده مداری، Robert Ihnatisin و Jerome Germain از Ariane،e در تاسیسات Ariane،e در فرانسه می پیوندد. تصویر از ESA.

فناوری Orbital Matter برای این فرصت پرواز از طریق انتخاب شد روزی روزگاری سوار!/ESA کمپین، توسط پلتفرم دیجیتال RIDE مستقر در پاریس! Space، که به استارت‌آپ‌ها کمک می‌کند پروژه‌های خود را در فضا راه‌اندازی کنند. این کمپین بخشی از ESA است فشار دادن! ابتکار عمل، که بودجه و حمایت از پروژه های منتخب را فراهم می کند و به آنها امکان می دهد فناوری های خود را اعتبار سنجی کرده و توسعه خود را تسریع کنند.

ساخت سازه های بزرگ به طور مستقیم در فضا کارآمدتر و مقرون به صرفه تر از پرتاب آنها از زمین خواهد بود. پرتاب سازه های بزرگ به ،وان محموله از زمین بسیار گران است و مست،م آن است که به اندازه کافی قوی باشند تا در برابر نیروهای شدید پرتاب موشک مقاومت کنند. با ساخت آنها در فضا، می توان این سازه ها را با مواد کمتری ساخت و فرآیند را آسان تر و ارزان تر کرد. این اولین بار نیست که آژانس‌ها و شرکت‌های فضایی پرینت سه بعدی را در فضا بررسی می‌کنند. سال‌هاست که محققان بر روی فناوری‌هایی کار می‌کنند که می‌توانند از مواد موجود در فضا و سایر سیارات برای ساختن سازه‌ها استفاده کنند.

در کمتر از چهار ماه، Orbital Matter ماهواره را ساخت، محموله را توسعه داد، آن را با پلتفرم ادغام کرد و تمام آزمایش‌های لازم را انجام داد. کمپین آزمایشی در تولوز برگزار شد فضای تالس آلنیا امکاناتی که ماده مداری بخشی از آن است شتاب دهنده کاتالیست ،ب و کار فضایی، به دلیل حمایت از استارت آپ های صنعت فضایی با ارائه منابع، راهنمایی و دسترسی به امکانات آزمایشی پیشرفته شناخته شده است.

با نزدیک شدن به تاریخ راه اندازی، نقاط عطف کلیدی به دست آمده است. محموله ها از جمله ماهواره Orbital Matter به Kourou، گویان فرانسه رسیدند و برای ادغام آماده می شوند. بررسی نهایی همه جانبه سیستم پرتاب آریان 6 در ماه آوریل تکمیل شد و انتقال کامپوزیت فوق، و ادغام در پرتابگر در ژوئن 2024 انجام خواهد شد. با انجام این مقدمات، این ماموریت در مسیر پرتاب آتی خود قرار دارد و هدف آن قرار دارد. برای نشان دادن پیشرفت های جدید در ساخت فضا.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

آریان 6 طراحی کاملاً جدیدی است که برای جانشینی آریان 5 به ،وان سیستم پرتاب سنگین وزن اروپا ایجاد شده است. این موتور دارای یک موتور Vinci قابل راه اندازی مجدد است که به مرحله بالایی اجازه می دهد چندین بار روشن شود تا محموله ها را در مدارهای دقیق قرار دهد. این قابلیت از ماموریت های مختلف از پرتاب صور فلکی ماهواره تا اکتشاف اعماق فضا پشتیب، می کند. این موشک توسط ArianeGroup که یک سرمایه گذاری مش، بین آنهاست، ساخته می شود ایرباس و سفران، تحت نظارت آژانس فضایی اروپا (ESA).

فرآیند چاپ سه بعدی Orbital Matter به گرما نیاز ندارد، که در خلاء فضا، جایی که خنک ، قطعات چالش برانگیز است، بسیار مهم است. در زمین، بخش‌ها از طریق همرفت خنک می‌شوند، جایی که گرما با حرکت هوا یا مایع روی یک سطح منتقل می‌شود، مانند اینکه چگونه یک فن در یک روز گرم به خنک شدن کمک می‌کند. اما هیچ هوایی در فضا وجود ندارد، بنابراین خنک‌سازی متکی به تابش است، جایی که گرما به آرامی با تابش آن به ،وان انرژی مادون قرمز از بین می‌رود که می‌تواند ماه‌ها طول بکشد.

توانایی های فضایی اروپا قرار است با پرتاب آینده موشک آریان 6 جهش قابل توجهی به جلو داشته باشد. این موشک جدید که برای اولین پرواز خود در جولای 2024 برنامه ریزی شده است، جایگزین آریان 5 خواهد شد و طیف وسیع تری از ماموریت ها را انجام می دهد.

کمپین آزمایشی ماهواره 3U ماده مداری در تاسیسات فضایی تالس آلنیا. تصویر از Orbital Matter.