موتور موشک طراحی شده با هوش مصنوعی LEAP 71 اولین آزمایش آتش داغ را پشت سر گذاشت – 3DPrint.com

رانشگر راکت Noyron TKL-5 LEAP 71. تصویر از LEAP 71.

آزمایش موفقیت آمیز آتش داغ در مهندسی هوابردسایت تست در Wescott، ،ستان، جایی که موتور برای اولین بار برای مدت کوتاهی برای تایید عملکرد اولیه آزمایش شد. پس از گذراندن این آزمایش، برای اثبات توانایی خود در حفظ عملکرد حالت پایدار، تحت یک سوختگی طول، 12 ث،ه قرار گرفت. هر دو آزمایش توانایی موتور را برای کنترل استرس و گرمای پیشرانه موشک نشان دادند.

لین کایسر، یکی از بنیانگذاران LEAP 71، گفت: “شرکت ما در خط مقدم زمینه جدید مهندسی مح،ات است، جایی که ماشین های پیچیده را می توان بدون کار دستی طراحی کرد.” اشیاء. این واقعیت که پیشران Noyron در اولین تلاش به صورت اسمی عمل کرد، تأیید می کند که این رویکرد کارآمد است. این روش را می توان در هر زمینه ای از مهندسی به کار برد.”

داده های این آزمایش به LEAP 71 کمک می کند تا Noyron را بیشتر کند. با این حال، این شرکت در حال حاضر با شرکت های هوافضای پیشرو در ایالات متحده، اروپا و آسیا برای تجاری سازی موتورهای موشکی خود کار می کند.

رانشگر راکت Noyron TKL-5 LEAP 71. تصویر از LEAP 71.

LEAP 71 با چندین شریک برای این پروژه همکاری کرد. شرکت آلم، چاپ سه بعدی ف،ی AMCM موتور را روی دستگاه EOS M290 خود با استفاده از آلیاژ مس (CuCrZr) چاپ کرد، ماده ای که به دلیل رسانایی حرارتی عالی و توانایی تحمل دماهای بالا شناخته شده است و آن را برای اجزای موتور موشک ایده آل می کند. را دانشگاه شفیلد پس از پردازش و آماده سازی برای آزمایش، و آتش داغ در ژوئن 2024 انجام شد.

LEAP 71 با مشتریان در سراسر جهان برای طراحی محصولات در زمینه‌های مختلف از هوافضا و تحرک الکتریکی گرفته تا مبدل‌های حرارتی همکاری می‌کند. حتی بخش قابل توجهی از پشته فناوری از جمله منبع باز است PicoGK، یک هسته هندسی فشرده و قوی که امکان ایجاد اشیاء فیزیکی بسیار پیچیده را فراهم می کند.

از مشخصات نهایی تا ساخت، طراحی موتور کمتر از دو هفته طول کشید. در مهندسی سنتی، این کار ماه ها یا حتی سال ها طول می کشد. هر تکرار موتور جدید فقط چند دقیقه طول می کشد. نوآوری در پیشرانه فضایی پیچیده و پرهزینه است. با رویکرد خود، امیدواریم بتو،م فضا را برای همه در دسترس تر کنیم.

Josefine Lissner و Lin Kayser از بنیانگذاران LEAP 71. تصویر از LEAP 71.

تجزیه و تحلیل پس از آزمایش موتور نشان داد که دست نخورده و کاملاً کاربردی باقی مانده است. تیم دانشگاه شفیلد موتور را برای بازرسی از هم جدا ،د و استحکام آن را تایید ،د. این بررسی کامل داده های ارزشمندی را برای طراحی های آینده و بهبود مدل Noyron ارائه کرد.

این پروژه ها در کنار راه اندازی مرکز فضایی محمد بن راشد و برنامه فضانوردی امارات، مؤلفه های کلیدی استراتژی گسترده تر این کشور برای تبدیل شدن به یک بازیگر مهم در اکتشاف فضا و الهام بخشیدن به نسل های آینده در زمینه های STEM هستند.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

مبتکر فضایی مبتنی بر فناوری دبی جهش 71 یک موتور موشک پرینت سه بعدی که کاملاً توسط یک مدل هوش مصنوعی به نام Noyron طراحی شده بود را با موفقیت آزمایش کرد. این موتور که از مس ساخته شده است، به صورت مستقل و بدون کمک انسان طراحی شد و سپس در بریت،ا آزمایش شد و زمان طراحی و تولید را کاهش داد. رانشگر موشک Noyron TKL-5 که از ا،یژن مایع و نفت سفید استفاده می کند، در اولین تلاش عالی عمل کرد و 5 کیلو نیوتن نیروی رانش تولید کرد، 20000 ، بخار قدرت مورد انتظار را تولید کرد و تمام تست ها از جمله سوخت طول، مدت را تکمیل کرد.

دبی پیشرفت های چشمگیری در صنعت فضایی داشته است. امارات متحده ،ی (امارات متحده ،ی) با پروژه های قابل توجهی مانند ماموریت Hope Mars که در سال 2021 با موفقیت وارد مدار مریخ شد و ماموریت قمری امارات برای مطالعه سطح ماه، سرمایه گذاری زیادی در اکتشافات فضایی انجام داده است. با نگاهی به آینده، امارات متحده ،ی در حال برنامه ریزی یک ماموریت بین سیاره ای به کمربند سیارک ها است که برای سال 2028 برنامه ریزی شده است. این ماموریت بر اساس موفقیت و قابلیت های توسعه یافته در طول ماموریت Hope Mars، با هدف اکتشاف چندین سیارک و به دست آوردن بینش های جدید در مورد شکل گیری و تکامل آن ساخته می شود. منظومه شمسی ما

در عوض، استفاده LEAP 71 از مدل مح،اتی Noyron، تکرار و آزمایش سریع طرح های موتور را فراهم می کند. هر تکرار جدید موتور را می توان در عرض چند دقیقه تولید کرد

از مشخصات نهایی تا ساخت، طراحی موتور LEAP 71 کمتر از دو هفته طول کشید که سریع است. این فرآیند در مهندسی موشک سنتی می تواند ماه ها یا حتی سال ها طول بکشد. به ،وان مثال، موتور مرلین اسپیس ای، که راکت های فال، 9 را تامین می کند، از توسعه اولیه تا اولین پرواز موفقیت آمیز چندین سال طول کشید. توسعه خانواده موتورهای مرلین در اوایل دهه 2000 آغاز شد و اولین پرواز فال، 1 در سال 2006 انجام شد.

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/310671/leap-71s-ai-designed-rocket-engine-p،es-first-،t-fire-test/

این یک نقطه عطف مهم برای ما، بلکه برای کل صنعت است. Josefine Lissner، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل LEAP 71، مهندس هوافضا، گفت: اکنون می تو،م به طور خودکار پیشران های موشکی کاربردی ایجاد کنیم و مستقیماً به سمت اعتبار سنجی عملی برویم.