منابع مالی چاپ سه بعدی: Stratasys درآمد ثابت، ضررهای بیشتر و پرینترهای شلوغ را گزارش می کند – 3DPrint.com

واکنش بازار قوی بوده است و مشتریان عمده آن را دوست دارند تویوتاBAE Systems، هواپیمای سیکورسکی، و نیسان از این فناوری استفاده می کند. این شرکت ها از F3300 برای افزایش تولید، کاهش هزینه ها و بهبود زمان عرضه به بازار استفاده می کنند. زیف خاطرنشان کرد که قیف فروش F3300 در حال رشد است و سفارشات در نیمه اول سال جاری فراتر از حد انتظار بوده است.

این پیش‌بینی همچنین شامل زیان خالص از 88 تا 72 میلیون دلار یا 1.24 تا 1.01 دلار به ازای هر سهم است که هزینه‌های یکباره مربوط به بررسی گزینه‌های استراتژیک مانند ادغام، تملک یا سایر استراتژی‌های مالی را شامل می‌شود. در همین حال، شرکت درآمد خالص تعدیل شده بین 9 تا 14 میلیون دلار یا 0.12 تا 0.19 دلار به ازای هر سهم را پیش بینی می کند. همچنین، Stratasys انتظار دارد EBITDA تعدیل شده بین 40 تا 45 میلیون دلار باشد و هزینه های سرمایه ای 20 تا 25 میلیون دلاری را با جریان نقدی مثبت از عملیات برنامه ریزی کرده است.

شبکه ارائه‌دهنده قطعات Stratasys (PPN) دسترسی به تخفیف‌های حجمی در سیستم‌های Stratasys، مواد، قراردادهای خدمات، نرم‌افزار و قیمت‌های عمده فروشی برای قطعات درخواستی چاپ شده از طریق Stratasys Direct Manufacturing را فراهم می‌کند.

بیمارستان دانشگاهی بیرمنگام در حال بهبود نتایج بیماران و کاهش زمان جراحی با چاپگر Stratasys است. تصویر از Stratasys.

از ابتدای سال، سهام Stratasys حدود 36٪ کاهش یافته است، در حالی که S&P 500 11.2 درصد رشد داشته است که نشان می دهد Stratasys عملکرد بدتری نسبت به کل بازار داشته است. با این حال، در 29 مه، پس از بسته شدن بازار سهام در 8.82 دلار، Stratasys درآمد سه ماهه اول خود را منتشر کرد، در حالی که بازار پس از ساعت کار در حال حاضر بهبود قیمت سهام را نشان داده است. روز بعد، سهام با افزایش 9.50 دلار باز شد. اگرچه چشم‌انداز کوتاه‌مدت Stratasys نامشخص است، اما Zeif معتقد است که شرکت در موقعیت خوبی قرار دارد تا پس از تثبیت شرایط اقتصادی، از فرصت‌های بازار سرمایه‌گذاری کند، که به طور بالقوه منجر به بازده سهامداران بلندمدت می‌شود.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

استراتاسیس(Nasdaq: SSYS) نتایج سه ماهه اول سال 2024 متفاوت بود. این شرکت شاهد فروش بالایی از مواد مصرفی بود که نشان می‌دهد مشتریان به شدت از چاپگرهای آن استفاده می‌کنند، که باعث افزایش درآمد مکرر می‌شود. بهبود حاشیه سود نشان می دهد که Stratasys هزینه های خود را به خوبی مدیریت می کند. همچنین جریان نقدی مثبت و تقاضای قوی برای سیستم جدید F3300 خود را از سوی مشتریان عمده‌ای مانند این گزارش گزارش کرد نیسان و سیستم های BAE. با این حال، کل درآمد کاهش یافت، زیان عملیاتی افزایش یافت و زیان خالص نسبت به سال گذشته رشد کرد. به‌علاوه، این شرکت به ازای هر سهم ضرر کرد، انتظارات درآمدی را از دست داد و مشکلات مالی جاری را برجسته کرد.

یوآو زیف، مدیرعامل استراتاسیس، سخنر، اصلی AMS 2024 را ارائه می‌کند. تصویر از سارا ساندرز/3DPrint.com.

در مورد چشم انداز کل سال، Stratasys دستورالعمل خود را برای سال 2024 تکرار کرده است و درآمدی بین 630 تا 645 میلیون دلار پیش بینی کرده است، در مقایسه با 616 میلیون دلار در سال 2023، بدون احتساب سرمایه گذاری ها. این شرکت انتظار دارد که حاشیه ناخالص تعدیل شده بهبود یابد و هزینه های عملیاتی کل سال 292 تا 297 میلیون دلار را پیش بینی می کند.

مدیر اجرایی انضباط مالی و ترا،مه قوی Stratasys را به ،وان نقاط قوت کلیدی که به شرکت در مدیریت چالش های اقتصادی فعلی کمک می کند، تأکید کرد. او به سرمایه گذاران گفت که مطمئن است زم، که هزینه های سرمایه به حالت عادی بازگردد، فناوری ها و مواد پیشرفته چاپگر Stratasys باعث رشد قابل توجه و بازده سهامداران بلندمدت خواهد شد.

زیان خالص تصویر نگران‌کننده‌تری ارائه کرد. این دوره شاهد زیان 26 میلیون دلاری بود که نسبت به 22.2 میلیون دلار در سه ماهه اول سال 2023 افزایش داشت. این افزایش در زیان خالص نشان دهنده ادامه مبارزه با سودآوری است که احتمالاً ناشی از هزینه های عملیاتی بالاتر یا کارایی پایین تر است. Stratasys همچنین زیان خالص تعدیل شده (غیر GAAP) را 1.7 میلیون دلار گزارش کرد، در حالی که در سه ماهه مشابه سال گذشته، درآمد خالص تعدیل شده 1.1 میلیون دلاری داشت. سال گذشته، سود تعدیل شده داشت، اما امسال با زیان تعدیل شده مواجه شد و بر مشکلات مالی شرکت در حال حاضر تاکید کرد.

مدیر عامل شرکت یوآو زیف طی تماسی با سرمایه‌گذاران، این موضوع را برجسته کرد و اظهار داشت: «مشتریان ما از سیستم‌های خود در سطح بالایی استفاده می‌کنند و نشانه امیدوارکننده‌ای از اتکای فزاینده‌شان به چاپ سه‌بعدی نشان می‌دهد، زیرا آنها استفاده در برنامه‌های تولید را گسترش می‌دهند و در عین حال هزینه‌ها را نیز مدیریت می‌کنند. “

Stratasys حاشیه سود خود را در این سه ماهه بهبود بخشید و به لطف فروش بیشتر مواد مصرفی و بازده عملیاتی بهتر، حاشیه سود ناخالص به 44.4 درصد رسید. با این حال، هزینه های عملیاتی به دلیل ،یدهای اخیر و هزینه های مرتبط با بررسی های استراتژیک به 88.4 میلیون دلار افزایش یافت. علیرغم دستاوردهای عملیاتی، زیان شرکت افزایش یافت که نشان دهنده تلاش برای متعادل ، هزینه ها و درآمد بود.

Stratasys F3300 در حال کار است.

درآمد 144.1 میلیون دلار بود که نسبت به 149.4 میلیون دلار در سه ماهه مشابه سال گذشته کاهش داشت که نشان دهنده چالش هایی در حفظ رشد فروش است که احتمالاً به دلیل شرایط نامطلوب بازار و فشار شرکت های رقیب است. با وجود کاهش جزئی در درآمد کل، رکورد فروش مواد مصرفی نشان دهنده استفاده مداوم مشتریان از پرینترهای سه بعدی آن است که به کاهش بخشی از کاهش درآمد کمک کرد. درآمد مواد مصرفی 9.6 درصد رشد کرد و به 66.3 میلیون دلار رسید و در بخش درآمد خدمات، درآمد پشتیب، مشتری در سطوح قوی باقی ماند و 3.3 درصد افزایش یافت که بیشتر نشان دهنده استفاده قوی از ماشین‌ها است.

Stratasys F3300. تصویر از Stratasys

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/310012/3d-printing-financials-stratasys-reports-flat-revenue-higher-losses-and-busy-printers/

در رابطه با ابتکارات زیست‌محیطی، زیف همچنین خاطرنشان کرد که این شرکت به «تولید آگاهانه» اختصاص دارد و با تولیدکنندگان بزرگ برای کربن‌زدایی عملیات و بهینه‌سازی زنجیره‌های تأمین همکاری می‌کند. در همین راستا، Stratasys دومین گزارش ESG و پایداری خود را با دستاوردهایی در زمینه اثرات زیست محیطی، سلامت و ایمنی کارکنان و رفتار اخلاقی منتشر کرد.

حتی با وجود چالش های مالی، Stratasys با F3300 جدید خود گام های مهمی در نوآوری و پذیرش بازار برداشته است. F3300 که در پایان سال 2023 راه اندازی شد، که به ،وان “یک پیشرفت در چاپ سه بعدی صنعتی FDM” شناخته می شود، تا دو برابر سرعت و توان عملیاتی سیستم های استاندارد را ارائه می دهد.