منابع مالی چاپ سه بعدی: موفقیت Voxeljet در سه ماهه اول 2024 در طی تغییر بازار از نزدک به OTC – 3DPrint.com

حرکت از نزدک به بازار فرابورس – جایی که سهام voxeljet اکنون با علامت “VJTTY” معامله می شود – و پس از آن لغو ثبت نام از بازار کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تعهدات گزارش (SEC) در 1 آوریل 2024، تغییری را برای تجارت مستقر در آلمان نشان داد. این انتقال انعطاف‌پذیری عملیاتی بیشتری را برای شرکت فراهم کرده است و هزینه‌های مربوط به ثبت نام عمومی در ایالات متحده را کاهش داده است.

از یک ابتکار راه اندازی کوچک خارج از دانشگاه فنی مونیخ، این spinout به شرکتی تبدیل شده است که اکنون بیش از 200 کارمند در چهار سایت استخدام می کند و با شرکت های صنعتی بزرگ در سراسر جهان کار می کند. همانطور که voxeljet به تکامل خود ادامه می دهد، عملکرد مالی آن در سه ماهه اول سال 2024 شروع خوبی را برای سال نشان می دهد. در حالی که نشان‌دهنده پایان دوران voxeljet است، انتقال به بازار OTC و حذف از فهرست فرصت‌های جدیدی برای تمرکز بر نقاط قوت اصلی آن در چاپ سه‌بعدی ایجاد می‌کند.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

آ،ین گزارش درآمد این شرکت نگاهی کامل به سلامت مالی و چشم‌انداز فعلی آن دارد. voxeljet که اکنون یک تجارت 25 ساله است، نتایج مالی قابل توجهی را برای سه ماهه اول سال 2024 گزارش کرده است، با افزایش درآمد 15.6 درصدی نسبت به سال گذشته به 6.96 میلیون یورو، در مقایسه با 6 میلیون یورو در سه ماهه اول 2023. رشد بهترین سه ماهه اول تقویمی برای درآمد در تاریخ شرکت است. علاوه بر این، سود ناخالص این دوره نسبت به سال قبل 49.6 درصد افزایش یافت و از 1.92 میلیون یورو در سال قبل به 2.87 میلیون یورو رسید. حاشیه سود ناخالص نیز از 31.9 درصد به 41.2 درصد افزایش یافت.

Voxeljet اخیراً بهترین سه ماهه اول خود را از نظر درآمد و سود ناخالص تا کنون گزارش کرده است، و در اولین ارتباط سه ماهه خود با سرمایه گذاران برای سال 2024، افزایش قابل توجهی را در هر دو زمینه اعلام کرده است. این خبر مثبت اندکی پس از انتشار گزارش درآمد نهایی voxeljet به ،وان یک شرکت در فهرست نزدک برای آ،ین بار منتشر شد. سه ماهه سال 2023. به دلیل عملکرد ضعیف سهام و فشارهای مالی، voxeljet معاملات خود را در مارس 2024 به بازار خارج از بورس (OTC) انتقال داد و تغییر قابل توجهی را در حضور خود در بازار نشان داد.

VX1000 HSS از voxeljet یک چاپگر سه بعدی با کارایی بالا برای پردازش پلیمرها است. تصویر از Business Wire.

مدیر مالی، رو،ف فرانتس، که بیش از 20 سال با voxeljet کار کرده است، اخیراً در مورد سفر خود چنین اظهار نظر کرده است: “همه چیز طبق برنامه پیش نرفت – حضور در بازار سهام به م،ای کار ، زیر ذره بین و برآورده ، انتظارات بالای تحلیلگران و سرمایه گذاران سه ماهه به سه ماهه است. برخی از پروژه ها بیشتر طول می کشد – برخی از پروژه ها اصلاً کار نمی کنند. ما یاد گرفتیم که زنده بم،م – گاهی اوقات از این که جلوتر نیستیم ناامید می شوم – فروش بیشتری داشته ایم و در حال حاضر سودآور بوده ایم – اما با نگاهی به 20 سال گذشته، باید بگویم که تیم ما به موفقیت های زیادی دست یافته است و فناوری ما را ارتقا داده است. سطحی که بیست سال پیش هیچ، انتظارش را نداشت.»

رو،ف فرانتس، مدیر مالی voxeljet

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/309732/3d-printing-financials-voxeljets-q1-2024-success-during-market-،ft-from-nasdaq-to-otc/

ادرر قبلاً توضیح داد که تصمیم برای حذف از فهرست تحت تأثیر نیاز به مدیریت مؤثرتر هزینه‌ها، به‌ویژه موارد مربوط به مشاوران خارجی برای رعایت شرکت‌های عمومی است. برای حمایت از این حرکت، توافقنامه وام تجدید نظر شده با شرکای آنزوبا تضمین حدود 5.5 میلیون دلار، به پوشش هزینه های حذف از فهرست و پشتیب، از عملیات روزانه voxeljet کمک می کند.

رشد درآمد voxeljet به دلیل عملکرد چشمگیر در هر دو بخش سیستم ها و خدمات آن بود. در بخش سیستم‌ها، درآمد 15.9 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت و از 3.16 میلیون یورو در سال 2023 به 3.66 میلیون یورو در سه ماهه اول سال 2024 رسید. این رشد با بهبود حاشیه سود ناخالص که افزایش یافت، بیشتر برجسته شد. از 33.5 درصد به 38 درصد رسید. تقاضا برای چاپگرهای سه بعدی با سرعت بالا و با فرمت بزرگ voxeljet همچنان قوی باقی مانده است و به طور قابل توجهی به این نتیجه مثبت کمک می کند.

بخش خدمات نیز رشد نشان داد. درآمد سالانه 15.4 درصد افزایش یافت و به 3.30 میلیون یورو در مقایسه با 2.86 میلیون یورو در سال قبل رسید. حاشیه سود ناخالص در این بخش نیز با افزایش قابل توجهی مواجه شد و از 30 درصد به 44.9 درصد رسید که نشان دهنده موفقیت voxeljet در افزایش خدمات قطعات بر اساس تقاضا است.

VX1000 HSS از voxeljet یک چاپگر سه بعدی با کارایی بالا برای پردازش پلیمرها است.

مدیرعامل اینگو ادرر دستاوردهای شرکت و پروژه های در حال انجام را برجسته کرد: “ما در حال پیشرفت خوبی با توسعه و مونتاژ نمونه اولیه چاپگر سه بعدی بسیار بزرگ برای انرژی باد جنرال الکتریک. مساحت ساخت چاپگر جدید بایندر جت بیش از 70 متر مربع است. طبق اطلاعات من، این حداقل یک مرتبه بزرگتر از سیستم های دیگر بازیگران در صنعت است.

این اولین حرکت بزرگ برای voxeljet نیست. پس از عرضه اولیه عمومی (IPO) در بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) در 18 اکتبر 2013، که حدود 100 میلیون دلار جمع آوری کرد، شرکت فناوری خود را بیشتر توسعه داد و سایت های خود را در فریدبرگ، دیترویت و شانگهای گسترش داد. با این حال، تا آگوست 2020، voxeljet از NYSE به نزدک منتقل شد تا هزینه ها را کاهش دهد و نقدینگی معاملات را بهبود بخشد.

در حوزه زینترینگ با سرعت بالا (HSS)، voxeljet با موفقیت کارهای کامل را در TPU (پلی‌اورتان ترموپ،تیک)، با کیفیت قطعات خوب و فرآیندهای باز ، بسته‌بندی و حذف پودر کارآمد چاپ کرد. یک کیت تبدیل TPU نیز نصب شده است نایکسایت تحقیق و توسعه در بیورتون، اورگان.

رو،ف فرانتس، مدیر مالی voxeljet. تصویر از voxeljet.