مرکز چاپ سه بعدی پیشگام BellaSeno برای ایمپلنت های پزشکی در سال 2025 افتتاح می شود – 3DPrint.com

گریس گریس، وزیر توسعه و زیرساخت های ایالت کوئینزلند، بر تعهد ،ت به بخش بیوپزشکی تاکید کرد: “ما خوشحالیم که BellaSeno کوئینزلند را به ،وان خانه تاسیسات جدید تولید زیستی خود انتخاب کرده است.”

داربست قابل جذب چاپ سه بعدی BellaSeno. تصویر توسط BellaSeno.

قرار است در منطقه بهداشتی هرستون، این سایت به سایر شرکت ها و بیمارستان های زیست پزشکی در جایی که به یک مرکز بزرگ پزشکی تبدیل شده است، خواهد پیوست. این حوزه یکی از بزرگترین حوزه های بهداشتی یکپارچه در استرالیا است که توسط این منطقه لنگر انداخته شده است رویال بریزبن و بیمارستان ،ن. بیش از 30 مرکز بهداشتی، مؤسسه تحقیقاتی پزشکی، دانشگاه ها و سازمان ها را در خود جای داده است که آن را به یک مرکز پیشرو برای نوآوری، آموزش، تحقیق، آموزش و خدمات بالینی تبدیل کرده است.

جراح پیشگام صحبت کرد در سال 2022 در TEDx بریزبن در مورد یک تکنیک بازسازی جایگزین با استفاده از چاپ سه بعدی برای ارائه انتخاب های ایمن به بازماندگان سرطان سینه در مورد بازسازی پس از عمل.

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/310366/bellasenos-pioneering-3d-printing-facility-for-medical-implants-to-open-in-2025/

پروژه BellaSeno علاوه بر پیشروی در این تاسیسات منحصر به فرد، با اه، کوئینزلند برای تقویت اقتصاد محلی، ایجاد شغل و موقعیت ایالت به ،وان پیشرو در این بخش همسو است.

ایمپلنت‌های BellaSeno در حال حاضر در آزمایش‌های بالینی مورد استفاده قرار می‌گیرند و اثربخشی آن‌ها در بهبود بهبودی بیمار و کاهش عوارض، گام مهمی در زمینه MedTech است. این شرکت نتایج اولیه امیدوارکننده‌ای را از آزمایش‌های بالینی استرالیایی خود بر روی داربست‌های قابل جذب ، گزارش کرد، که در آن ده بیمار دارای داربست سینه و پنج بیمار دارای داربست پکتوس نتایج ایمنی خوبی را تجربه ،د، بدون هیچ مشکل اساسی یا نیازی به برداشتن داربست در طول یک سال.

پیشگام ایمپلنت پزشکی چاپ سه بعدی آلم، BellaBreast قصد دارد تا اواسط سال 2025 یک مرکز تولید کاملاً خودکار در استرالیا راه اندازی کند تا ایمپلنت های بازسازی بافت نرم و استخوان قابل جذب خود را بسازد. با استفاده از چاپ سه بعدی تولید بدون لمس مبتنی بر هوش مصنوعی، انتظار می رود این مرکز سالانه تا 100000 داربست سینه سفارشی تولید کند.

Mohit Chhaya، مدیر عامل BellaSeno، گفت: «ما از اینکه حمایت مالی غیرقابل کاهشی برای فعالیت‌های استرالیایی خود دریافت کرده‌ایم خوشحالیم. ما یک رویکرد پیچیده تولید بدون لمس را برای محصولات پیشرو خود در بازسازی بافت نرم و سخت ایجاد کرده ایم. ایجاد این مرکز جدید و کاملا خودکار در سطح جه، منحصر به فرد خواهد بود و BellaSeno و Queensland را در خط مقدم ایجاد داربست های پزشکی پیشرفته قرار می دهد.

کاشت پکتوس چاپ سه بعدی BellaSeno

کاشت سینه قابل جذب تصویر توسط BellaSeno.

BellaSeno که قبلاً در خط مقدم نوآوری پزشکی قرار دارد، می تواند استانداردهای جدیدی را در این صنعت با تأسیسات تولید خودکار پیشگامانه خود تعیین کند. این گسترش نه تنها افق‌های شرکت و دسترسی به بازار را گسترش می‌دهد، بلکه تعهد آن را به پیشبرد مراقبت‌های بهداشتی از طریق فناوری‌های پیشرفته برجسته می‌کند.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

هنگامی که اخبار مربوط به مرکز آینده BellaSeno مخابره شد، اوون اونگ، جراح سینه و غدد درون ریز و مدیر بخش موسسه جامع سرطان سینه مترو شمالوی خاطرنشان کرد: «ما از این پیشرفت هیجان‌زده هستیم که تحقیقات مداوم و پیشگامانه پزشکی بازساختی ما را با پرینت سه‌بعدی ساخت داربست‌های ، برای بازسازی با کمک حامیان صنعتی BellaSeno در بیمارستان رویال بریزبن و ،ن در محوطه بهداشتی هرستون تسهیل می‌کند. ”

علاوه بر کار بر روی ایمپلنت سینه، BellaSeno دامنه خود را با دریافت تاییدیه های قابل توجه بازار برای محصولات داربست استخو، خود گسترش داده است. در اوایل سال 2024، BellaSeno مجوز دریافت کرد اتحادیه اروپا مقررات دستگاه پزشکی برای داربست های استخو، و پکتوس پرینت شده سفارشی آن، یک ناهنجاری مادرزادی که در آن دیواره قفسه سینه به سمت داخل فرو می رود، که اغلب برای بهبود تنفس و عملکرد قلب نیاز به اصلاح دارد. این داربست ها برای حمایت از رشد استخوان و اصلاح ناهنجاری های قفسه سینه طراحی شده اند. این نقطه عطف به شرکت اجازه می دهد تا این محصولات را در بازار اروپا بفروشد و دامنه و تأثیر آنها را گسترش دهد. یک مورد قابل توجه که اثربخشی داربست های BellaSeno را نشان می دهد شامل درمان یک بیمار مبتلا به شفت شعاعی عفونی ناشی از یک زخم گلوله است که در مجله پزشکی شخصی.

کارآزمایی‌های بالینی جدید توسط محقق برای ایمپلنت‌های قابل جذب BellaSeno. تصویر توسط BellaSeno.

به گفته محققان بالینی، هیچ عارضه مهمی مانند انقباض کپسولی، کلسیفیکاسیون، کیست های روغنی، عفونت، نکروز بافتی یا مشکلات بهبود زخم مشاهده نشد. به علاوه، بیماران به طور کلی از سینه های خود رضایت بیشتری داشتند و کیفیت زندگی بهتری را در مقایسه با آنها تجربه ،د تا پایه (ی،ی ایمپلنت های سیلی،). BellaSeno ادعا می کند که این است اولین کارآزمایی ایمپلنت سینه با استفاده از داربست های PCL و انتقال چربی، و ببا توجه به داده‌های مثبت جمع‌آوری‌شده، این شرکت قصد دارد یک کارآزمایی بالینی بین‌المللی را با بیش از 100 بیمار راه‌اندازی کند تا تأییدیه نظارتی برای داربست‌های ، در اروپا و ایالات متحده دریافت کند.

به گفته گریس، ،ت کوئینزلند به رهبری نخست وزیر استیون مای،، قویاً از بخش علوم زیستی حمایت می کند و نقش کلیدی آن را در بهبود نتایج سلامت برای ،نان کوئینزلند و جهان پیش بینی می کند. برای این منظور، Miles توسعه داده است نقشه راه و برنامه عمل 10 ساله زیست پزشکی کوئینزلند برای حمایت از رشد صنعت و موقعیت کوئینزلند به ،وان قطب صنعت زیست پزشکی آسیا و اقیانوسیه رقابتی جه،.

تا کنون، 41 بیمار با موفقیت جراحی شده اند و داربست های بافت سخت یا نرم BellaSeno شامل پنج داربست استخو، و 36 داربست سینه یا پکتوس را دریافت کرده اند. علاوه بر این، همه بیماران به طور مداوم نتایج مطلوبی در پیگیری داشته اند که از شش ماه تا دو سال متغیر است.

تامین مالی از طریق کوئینزلند برنامه مشارکت صنعتی ،ت 415.5 میلیون دلار استرالیا (274 میلیون دلار)، این تسهیلات پیشرفته با همکاری مترو شمال سلامت، بزرگترین ارائه دهنده خدمات بیمارست، و بهداشتی کوئینزلند.

BellaSeno با پیشبرد ماموریت خود برای بهبود نتایج بیماران در سطح جه،، توسعه ایمپلنت های بافت نرم و بازسازی استخوان با چاپ سه بعدی قابل جذب را پیش می برد. این داربست ها برای کاشت در بدن طراحی شده اند، جایی که به تدریج حل شده و جذب می شوند و نیازی به جراحی های اضافی برای برداشتن آنها از بین می رود. آنها پشتیب، و ساختاری را برای بازسازی بافت ها و استخوان ها فراهم می کنند، و آنها را به ویژه برای بیمار، که تحت عمل جراحی ترمیمی پس از ضربه، درمان سرطان یا شرایط مادرزادی قرار می گیرند مفید است.