فناوری چاپ سه بعدی سفالی WASP طراحی های خنک کننده آب و هوا را فعال می کند – 3DPrint.com

پروژه TerraMound Rameshwari Jonnalagedda دارای پرینت سه بعدی سرامیکی برای ایجاد سیستم های خنک کننده با الهام از تپه های موریانه است. این طراحی دارای حداقل هندسه سطح است و خنک کننده و جریان هوا را به حدا،ر می رساند. نمونه اولیه فن رومیزی هوا را از طریق بدنه سرامیکی متخلخل با استفاده از خنک کننده تبخیری برای افزایش کارایی می کشد. این پروژه ساختمان هایی با سیستم های خنک کننده تطبیقی ​​و پویا را در نظر می گیرد که به طور یکپارچه با فرآیندهای طبیعی ادغام می شوند.

برای چندین سال، سازنده پرینترهای سه بعدی ایتالیایی WASP چاپگرهای خود را در دانشگاه های سراسر جهان در دسترس قرار داده است و به دانشجویان امکان دسترسی به ابزارهای مشابه شرکت های معماری در سطح جه، را می دهد. اکنون، آغوش زندگی دانشگاهی توسط WASP میوه های شیرینی را به وجود آورده است.

پروژه سرام-اسکرین Monisha Sridhara پرده‌های سنتی جاعلی را که در معماری هند یافت می‌شود احیا می‌کند. این صفحه نمایش ها با استفاده از پرینت سه بعدی سرامیکی برای سفارشی سازی و تکرارپذیری، تابش نور خورشید را کاهش می دهند و تهویه را بهبود می بخشند. ماژول‌ها، به شکل م،وط‌های فروستوم، باد و نور را با حفظ حریم خصوصی هدایت می‌کنند. این پروژه به دنبال محبوبیت مجدد صنایع دستی سنتی از طریق استفاده از نوآوری قرن بیست و یکم است.

Tom Younger، Tianyang Li و Qinyuan Zheng یک سیستم ا،تروژن پرینت سه بعدی چند نازلی توسعه دادند. هدف پروژه آنها ایجاد کاشی های سیلی، ا،تیک برای یک سیستم سایه بان پنوماتیک بود. این کاشی های سبک وزن یک ساختار قاب پنجره “تنفس” را تشکیل می دهند که ورود نور را با انبساط و انقباض تنظیم می کند. نوآوری این تیم به کشش و دوام سیلی، برای دور شدن از طرح‌های معماری سنتی با ارائه رویکردی جدید برای متعادل ، سایه و انتقال نور در ساختمان‌های بدون تج،ات انرژی بر، متکی است.

دیدن این که هر یک از این طراحان جوان نبوغ خود را برای طراحی که به سیاره ما که به طور فزاینده ای گرم می شود پاسخ می دهد، جذاب است. هر یک از این پروژه ها ممکن است به ،وان یک تکه کوچک از پازلی که برای کاهش تاثیر تغییرات آب و هوایی باید حل کنیم، خاتمه یابد.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

سیستم خنک کننده سرامیکی

سرام-صفحه – نمای پارامتریک چاپ سه بعدی پاسخگو به آب و هوا توسط Monisha Sridhara – مربیان: Nikoletta Karastathi، Arthur Prior

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/311031/wasps-clay-3d-printing-tech-enables-climate-cooling-designs/

سیستم ا،تروژن چند نازل

TerraMound – سیستم های خنک کننده پرینت سه بعدی در سرامیک، توسط Rameshwari Jonnalagedda – مدرس: Arthur Prior

برای بیش از دو سال، دانشکده معماری بارتلت در دانشگاه کالج لندن (UCL) میزبان یک Delta WASP 40100 Clay در آزمایشگاه های خود، توسط دانشجویان دانشکده طراحی برای ساخت برای تحقیق و اجرای پروژه های پایان نامه خود استفاده می شود. تحت راهنمایی متخصص، دانش‌آموزان تجربه عملی را با چاپگرها به دست آوردند و به پیشرفت‌ها در زمینه AM کمک ،د. در سال 2024، دانش آموزان در گروه ساخت افزودنی، به رهبری معلم خصوصی آرتور پریور، دوره کارشناسی ارشد خود را به پایان رساندند و پروژه های پایان نامه خود را منتشر ،د.

پروژه های برجسته

چاپ سه بعدی سیلی، با سیستم ا،تروژن چند نازل بy تام یانگر، تیان یانگ لی، کینیوان ژنگ – مدرس: آرتور پریور

نمای سازگار با آب و هوا