غذای چاپ سه بعدی: در دفاع از گوشت اخلاقی – 3DPrint.com

صنعت گوشت در طول تاریخ دارای یک سطح نفوذ نامتن، افزایش فعالیت لابی‌گری «گوشت پرورش‌یافته در آزمایشگاه» و معدود استارت‌آپ‌هایی را هدف قرار می‌دهد که تلاش می‌کنند محصولات گوشتی اخلاقی‌تر یا پایدارتر تولید کنند. دور و بر 75 درصد کل زمین های کشاورزی برای گوشت و دام استفاده می شود. در مجموع” چرای دام و تولید خوراک 27 درصد” از خشکی سیاره را استفاده می کند. با توجه به اینکه بیش از یک چهارم زمین های جهان برای تولید گوشت استفاده می شود، ممکن است در آینده حتی بیشتر به آن اختصاص داده شود. با ثروتمندتر شدن جوامع، مصرف گوشت منفجر می شود، روندی که بارها در سراسر جهان دیده می شود. در عین حال، نگر، ها در مورد آب و هوا نیز در سطح جه، در حال افزایش است.

در فلوریدا و آلاباما، سیاستمداران گوشت تولید شده در آزمایشگاه را ممنوع کرده اند. گوشت اخلاقی یک صنعت در ابتدای راه است، اما در حال حاضر ممنوع شده است. گوشت های آزمایشگاهی به نظر من نباید ممنوع شود. علاوه بر این، ممنوعیت آن ممکن است به هیچ وجه به صنعت گوشت سنتی کمکی نکند. همانطور که در این مقاله می بینیم، با نگاهی به یک دهه پیشرفت، همه چیز به کندی پیش می رود و احتمالاً همین طور باقی خواهد ماند.

صنعت گوشت

صنعت گوشت باید به سمت برندسازی، محصولات و تجارب لو، حرکت کند نه اینکه صنعت جوان تازه‌کاری را که بعید به نظر می‌رسد به این زودی‌ها دستخوش تغییراتی شود، وارد کند. محصولات جدید و مسیرهای جدید به بازار، مسیر مطمئن تری برای موفقیت مداوم هستند. حتی اگر تلاش‌های لابی و بازاریابی، صنعت گوشت اخلاقی را به کلی خاموش کند، صنعت گوشت سنتی همچنان از اقتصاد رو به زوال رنج خواهد برد. صنعت گوشت باید بر ساختن آینده ای برای خود تمرکز کند. صرفاً بدگویی ، به صنعت دیگری هیچ کاری برای آینده خود نخواهد داشت.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

در عوض، تولیدکنندگان گوشت باید بر کاهش هزینه های خود و کارآمدتر و پایدارتر ، تجارت خود تمرکز کنند. این امر بیشتر به تقویت ترا،مه آنها کمک می کند و به آنها یک پایه محکم برای آینده می دهد. ایجاد برندهای محلی و لو، پیرامون گوشت و حرکت به سمت محصولات نهایی مانند سوسیس و کالباس نیز سود بیشتری به همراه خواهد داشت. به ،وان مثال، تولید کننده سوسیس و ژامبون اسپ،ایی جوزلیتو بطور منظم محصولات خود را مستقیماً با قیمت بیش از 100 دلار در هر کیلو به مصرف کنندگان می فروشد. با این حال، تلاش کمی گرانبها در برندسازی و توسعه برای سوسیس های مستقر در ایالات متحده انجام می شود. درست ، بهترین همبرگر، بیکن، یا سایر محصولات در هر ایالت با ارزش است، چه رسد به کل ایالات متحده.

آیا جوامع تصمیم خواهند گرفت که انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهند یا از سهمیه انتشار بیشتری برای ساختن خانه ها در مقابل پرورش دام استفاده کنند؟ اینها تصمیماتی هستند که باید در سطح جه، مورد بحث قرار گیرند. صنعت گوشت منتظر نیست و شروع به قرار دادن گوشت به ،وان یک حقوق بشر کرده است. محصولات گوشتی، به ویژه آنهایی مانند استیک و بیکن، مورد علاقه میلیون ها نفر در سراسر جهان هستند. مردم هوس گوشت دارند و آن را در بسیاری از وعده های غذایی می خورند. نیروی عادت در اطراف گوشت و میل به آن احتمالاً کاهش نمی یابد.

بر اساس OECD و FAO¨پیش بینی می شود که رشد مصرف جه، پروتئین های گوشت در دهه آینده تا سال 2030 در مقایسه با میانگین دوره پایه 2018-2020 به میزان 14 درصد افزایش یابد که عمدتاً ناشی از رشد درآمد و جمعیت است. پیش بینی می شود تا سال 2030 میزان دسترسی به پروتئین از گوشت ،، خوک، مرغ و ، به ترتیب 5.9، 13.1، 17.8 درصد و 15.7 درصد افزایش یابد. با این حال، در کشورهای با درآمد بالا، تغییرات در ترجیحات مصرف کنندگان، افزایش سن و رشد آهسته تر جمعیت افزایش می یابد. منجر به کاهش مصرف سرانه گوشت و حرکت به سمت مصرف قطعات گوشتی با ارزش بالاتر می شود.¨

رشد 14 درصدی به‌ویژه سالم به نظر می‌رسد، اما گرایش به مصرف بیشتر سبزیجات و کاهش مصرف گوشت در کشورهای ثروتمند اتفاق خواهد افتاد. افراد مسن تمایل دارند کمتر غذا بخورند و نسل بزرگی به طور پیوسته در حال پیر شدن هستند. در همین حال، نسل‌های جوان‌تر احتمالاً گیاه‌خوار هستند یا هر هفته چند وعده غذایی سبزیجات محور را انتخاب می‌کنند. با این حال، اگر یک شرکت کشتار ، در بلژیک یا کانادا هستید، ممکن است به بازار محلی در حال کوچک شدن خود نگاه کنید و احساس نگر، کنید. به نظر می رسد گوشت ناگزیر در حال تبدیل شدن به یک غذای لذیذ است. دیگر همه نمی خواهند گوشت چرخ کرده را در هر وعده غذایی خود قرار دهند. در عوض، ممکن است هفته ای یک بار استیک بخورند. این می تواند برای مشاغل نگران کننده باشد. البته، هر تاجری تنوع بخشیده یا به سمت ایجاد جایگزینی برای گوشت می رود. درعوض، صنعت گوشت، ا،اج لابی‌گران خود را ارزان‌تر می‌بیند و آنها را مجبور به ممنوع ، جایگزین‌ها می‌کند. توجه به این نکته مهم است که صنعت گوشت در اینجا برای بقا نمی جنگد. لابی ، به جای سرمایه گذاری ارزان تر است.

گوشت اخلاقی

افرادی که غذاهای مرغ سلولی را در The Chicken امتحان می کنند.

گوشت اخلاقی، در این مرحله، بسیار گران است. در واقع، تلاش کمی گرانبها برای گسترش این صنعت استفاده می شود و رسانه های رشد بسیار پرهزینه هستند. در حال حاضر این یک کنجکاوی است، زیرا حجم آن به م،ای واقعی کلمه فقط در چند کیلو در سراسر جهان است. ممنوع ، این با توجه به حجم کم، ،انه به نظر می رسد. علاوه بر این، با توجه به کاهش موفقیت جو دوسر و فراتر از گوشت، ایجاد یک تجارت جایگزین گوشت یا لبنیات پایدار دشوار است. در مورد شیر جو دوسر و همبرگر سبزیجات، این محصولات بسیار ارزان تر از گوشت چاپ سه بعدی هستند. بنابراین، صنعت گوشت اخلاقی به هیچ وجه بعید است که موفق شود.

گوشت یک لو،

هر ،ی می تواند مرغ سلولی SuperMeat را در The Chicken امتحان کند. تصویر توسط SuperMeat.

برخلاف گوشت‌های سنتی که از طریق کشتن حیوانات تهیه می‌شود، گوشت‌های اخلاقی باید پایدارتر باشند و احتمالاً هزینه کمتری برای مصرف‌کننده دارند و در عین حال حاشیه سود بیشتری برای تولیدکننده دارند. وقتی به این صورت بیان می شود، می تو،د تهدید در حال ظهور را ببینید. واکنش آشکار وقتی ،ی با محصولی کم‌هزینه و سودآور وارد بازار شما می‌شود، این است که خودتان آن محصول را بسازید.

گوشت اخلاقی دسته‌ای از فرآورده‌های گوشتی است که از سلول‌های یک حیوان برای تولید گوشت بیشتر، مخلوط ، محصولات گوشتی با بافت قارچ‌ها، سلول‌های پرینت سه‌بعدی یا ایجاد احساسات گوشت از طریق روش‌های دیگر برای دستیابی به محصولاتی استفاده می‌کنند که طعم و تجربه آن‌ها مطابقت داشته باشد. بیشتر از گوشت سنتی این محصولات به طور مستقیم حیوانات بسیار کمتری را نمی کشند یا می کشند در حالی که از منابع جه، کمتری استفاده می کنند. گوشت اخلاقی یک انتخاب برای ،، است که به این سیاره اهمیت می دهند یا می خواهند از گوشت لذت ببرند در حالی که چربی یا مواد مضر کمتری مصرف می کنند.

SH گوشت جایگزین گوشت ، استیک. تصویر با حسن نیت ارائه شده از Steak،lder Foods.

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/309648/3d-printed-food-in-defense-of-ethical-meat/قیمت گوشت در ایالات متحده است 7 درصد افزایش یافت در سال گذشته، و قیمت گوشت چرخ کرده است چهار برابر شد از سال 1995. ایالات متحده فروخته شد 1.2 میلیون تن گوشت ، خارج از کشور و 1 میلیون تن وارد شده است. گوشت ، به تنهایی یک صنعت 143 میلیارد دلاری، با حدود 28 میلیارد پوند در سال مصرف می شود، در حالی که ایالات متحده در اطراف کشتار می کند 34 میلیون ، سالانه گوشت ، صنعت مهمی است و ارتباط استیک با اوقات خوش و امریکنا عمیق است. کل صنعت فرآوری گوشت الف است صنعت 227 میلیارد دلاری که بالغ بر 30 میلیارد دلار صادرات دارد.

همزمان با افزایش هزینه های آب، انرژی، زمین و نیروی کار، قیمت گوشت نیز افزایش می یابد. استیک و سایر برش های انتخابی در حال حاضر در ذهن بسیاری از مردم از حالت پایدار به لو، تبدیل شده است. این روند قرار است ادامه یابد و قابل برگشت نیست. برای بسیاری، گوشت تبدیل به چیزی می شود که برای تولدها یا جمعه ها نگهداری می شود، نه یک غذای اصلی روزمره. بعید است که گوشت اخلاقی حتی با این هزینه های بالا همخو، داشته باشد، به خصوص نه در این دهه. بنابراین، بعید است که گوشت اخلاقی برای تولیدکنندگان گوشت هیچ سهم واقعی از بازار را به همراه داشته باشد.