طراحی دفتر اداری مدرن

ساختار ساختمان اداری Pir Ålesund چطور شکل گرفت؟ طراحی داخلی ساختمان اداری فنجی به مدت چهار ماه مورد بررسی و بهسازی قرار گرفت. در طراحی این مدلها میتوان حالت ریلی و تاشو را در نظر گرفت که از یک شیشه ثابت و یک شیشه متحرک استفاده میشود. اگرچه ممکن است ندانید, معماری داخلی ساختمان اداری , اتاقها و فضاهایی که هر روز در آن هستید, دکوراسیون داخلی ساختمان اداری بر شما تاثیر میگذارد. یکی از بهترین راه ها برای به روز بودن دفتر کار با دنیای مدرن و امروزی، اضافه کردن و به کار بردن شیشه های بیشتر است. این دکور ها بسته به نوع دفاتر و گاهی رنگ ها می باشد. شاید شما هم تا پیش از این دفاتر شرکتهایی مانند گوگل، دفاتر سرمایهگذاری والاستریت و حتی استارتاپهای معتبر و موفق ایرانی را دیده باشید. شرکت پادایران به عنوان یکی از بهترین شرکتهای معماری داخلی اداری و دیزاین در کشور این افتخار را دارد که ارائهدهنده کلیه خدمات مشاوره و اجرای پروژههای دفاتر کاری باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی محیط اداری

طرحهای ساده و رنگهای خنثی این خاصیت را دارند که باعث آرامش فکری افراد میشوند و کمک میکنند تا با ذهنی بازتر به فعالیت بپردازید. وقتی هر کارمند با کارمند دیگر فاصله داشته باشد حتی اگر بخواهد ماسک خود را از صورت بردارد یا بصورت ناخواسته سرفه یا عطسه کند، احتمال انتقال ویروس به افراد دیگر کاهش خواهد یافت. شما بعد از انتخاب مدل پارتیشن خود چوبی و یا شیشه ای میتوانید قیمت را از شرکت اجرا کننده آن دریافت نمایید. دستگیره های منحنی شکل و بافت طبیعی دیوار از نمونه های استفاده از عناصری هستند که طبیعت را تداعی می کنند .در طراحی داخلی اداری، استفاده از یک تناژ رنگی خسته کننده به نظر می رسد بنابراین در فضای استراحت طبقه ی دوم از مبلمان با رنگ نارنجی استفاده شده است تا فضا را از یکنواختی خارج کند. این رنگ ها در زیر نور خورشید، که مهمان دائمی فضاهای داخلی است، درخششی فوق العاده دارند.

از میان مهم ترین رنگ های به کار رفته در پالت رنگی پروژه طراحی داخلی ساختمان Pir Ålesund می توان به قرمز و صورتی روشن اشاره کرد. عناصر بتنی به کار رفته در ساختار ساختمان، ظاهری سرد و پایدار دارند. بنابراین در طراحی از عناصر طبیعی بسیاری استفاده شده است. نتیجه ی این تصمیم هوشمندانه، ایجاد همگنی دلچسبی در زبان معماری این شهر بندری بود. طراحی دفتر اداری مدرن می تواند تاثیر زیادی در روحیه پرسنل و در نتیجه بهره وری بیشتر داشته باشد. البته، در هر کشور، نامی خاص را بر آن نهادند. متخصصین ما در محل حاضر می شوند و پس از بررسی های لازم و برآورد هزینه بر اساس بودجه در نظر گرفته شما طراحی های ایده ال شما را برای شما به تصویر می کشند. به همین دلیل، در جریان آتش سوزی بزرگ آلسوند فقط یک نفر جان باخت.

طراحی داخلی بیشتر ناظر بر وجوه مهندسی معماری داخلی اداری و طراحی به کمک نرمافزارهای تخصصی ماندد Auto CAD است. در آن دوران، معماران از سبک آرت نوو (هنر نو) برای بازسازی شهر کمک گرفتند. طبقات سوم و چهارم این ساختمان اداری نیز در نوع خود جذاب و منحصر به فرد هستند. حفظ منافع سازمان و بنگاهها با طراحی داخلی حرفهای؛ با طراحی تخصصی محیط داخلی ساختمان اداری، نه تنها به بهبود وجهه برند خود کمک زیادی میکنید، بلکه خواهید توانست اعتماد مشتریان را به اعتبار کسب و کارتان افزایش دهید. در این مقاله قصد داریم تا مهمترین نکاتی که کارفرمایان و علاقمندان به معماری داخلی اداری فضاهای کار و محیط حرفهای به آن نیاز دارند، را بازگو کنیم. در صورت کمبود فضا ، از قفسه و کتابخانه و یا حتی فایل به عنوان پارتیشن استفاده می شود. برای اینکه کمی ساختار به اتاق کار خود بدهید، کمد و کشوهای کوتاه را در زیر میز کار خود قرار دهید در این حالت علاوه بر اینکه شلوغی فضا را کم کرده اید، به راحتی می توانید از کشوها در صورت نیاز استفاده کنید.

طراحی داخلی ساختمان های اداری

در طراحی ساختمان اداری فنجی، برخی فضاهای این مجموعه از فضاهای فیلم سینمایی “Her” و همینطور سریال “Black Mirror ” الهام گرفته شده است .به طور مثال در طراحی داخلی لابی طبقه ی اول از فیلم سینمایی “Her” الهام گرفته شده است؛ که در آن فضایی برای گیاهان در نظر گرفته شده است، این فضا با قسمت ناهارخوری احاطه شده. نور کنترل شده پس از وارد شدن به فضا در برخورد با ستون های با مقطع منحنی محو می شود. افراد در کنار گیاهان به معاشرت و خوردن غذا می پردازند که علاوه بر زیبایی بصری اصل نزدیکی به طبیعت که در طراحی این فضا بسیار مهم بوده است، رعایت شده است. صاحب نظران، شکل گیری این سبک را نوعی واکنش در برابر هنر آکادمیک قرن نوزدهم می دانند.

انواع طراحی داخلی اداری در اداره ها و سازمان ها ، کارمندان بر اساس رده های شغلی متفاوتی مشغول به کار هستند. از دید طراحان همینطور که افراد بر روی فضا تاثیر می گذارند، محیط نیز بر آن ها تاثیر می گذارد. در برخی شرایط دیگر هم عکس این موضوع پیش می آید یعنی فضا به قدری بزرگ است که باید قسمتی از آن را به بخش های کوچکتر تقسیم بندی کرد تا بتوان استفاده بهینه ای در هر دو حالت داشته باشیم. در حال حاضر کلیه کارشناسان منابع انسانی و مهندسی بهرهوری بر این نکته اتفاق نظر دارند که محیطهای کار استاندارد تاثیری انکارناپذیر بر افزایش کیفیت کاری و کاهش فرسودگی شغلی کارکنان دارد. شاید بهتر باشد که Pir Ålesund را به جای یک ساختمان اداری، یک فضای کار مشترک بنامیم. اصول طراحی داخلی و زبان معماری ساختمان اداری Pir Ålesund چطور تدوین شد؟ در حقیقت، اینجا براساس اصول حرفه ای معاصر طراحی و تدوین شده است.

دکوراسیون داخلی اداری چوبی

طراحی و دکوراسیون اداری و دفتر کار باید به گونه ای صورت گیرد که در کنار رعایت نظم و ترتیب محیط کاری، فضای دوستانه و در راستای بهبود عملکرد کارمندان ایجاد گردد. به همین دلیل طراحان چند مدل دفتر و اتاق کار مختلف طراحی کردند تا فضا یکنواخت نشود. نور و سايه از عوامل مهمى هستند كه در حس افراد نسبت به يك فضا تاثير دارند. این نکات در حقیقت تخصصی حرفهای محسوب شده و هر کسی نخواهد توانست معیارهای تجهیزات اداری آن را به خوبی طراحی و اجرا کند.

بهترین طراحی داخلی اداری

فضایی که درآن بین کار و تفریح تعادل برقرار شده است، نتیجه ی تفکیک فضایی بین فضاهای متنوع یاد شده است. برخلاف نمای بیرونی ساختمان، فضاهای داخلی آن، گرم، صمیمانه و متنوع هستند. پارتیشن بندی فضاها اصولا بر مبنای کاربری هر فضا صورت میگیرد، ما در طرح پرداز پایا برای فضاهایی با کاربری اداری و رسمی پارتیشن های چوبیMDF و شیشه را توصیه میکنیم تا فضاهای مدیریت، معاونت و بخش های اداری کاملا از هم تفکیک شوند. قابل ذکر است بکارگیری پارتیشن شیشه ای جهت تفکیک بخش های مختلف یک دفتر کار علاوه بر دلباز نشان دادن محیط به شکست صدا تا 70% کمک شایانی می نماید که این میزان عایق صدا نسبت به باقی نسل های پارتیشن در فضاهای اداری بسیار مناسب می باشد . احتمالاً کنجکاو شده اید که در مورد سبک آرت نوو بیشتر بدانید. حتی شاید بتوان ادعا کرد که این رنگ ها، مکملی برای سبک آرت نوو هستند.

طراحی داخلی فضای اداری

از سوی دیگر، جالب است بدانید که هر کدام از فضاهای این ساختمان، نورپردازی، رنگ و مبلمان خاص و متناسب با کارکرد ویژه ی خود را دارد. شما باید یک شرکت معتبر و حرفهای را انتخاب کنید؛ زیرا تغییر دکوراسیون کار آسانی نیست که شما بتوانید سالی یکبار آن را تغییر دهید؛ پس در ابتدای کار دقت لازم را به کار گیرید؛ زیرا قرار است تا چندین سال از سازه طراحی شده استفاده کنید. وقتی نور کم باشد ممکن است کارکنان در آن احساس خواب آلودگی کنند! برخلاف تصور اکثریت مردم جامعه که فکر می کنند مبلمان کلاسیک اداری بسیار بزرگ و عریض می باشند، باید بدانید که این طرز فکر بخاطر برداشت های نادرست از کلمه ظرافت می باشد. در ادامه با دکوراسیون اداری کلاسیک و میز اداری که از عناصر اصلی و مهم یک ساختمان اداری است، آشنا می شویم. پارتیشن اداری یکی از پرکاربردترین وسایل در طراحی دکوراسیون می باشد.

در این سالن تعدادی میز غذاخوری کوچک و تعدادی میز بلند و سرتاسری همگانی قرار گرفته است که فضای ناهارخوی را برای پرسنل دلچسب می نماید. آنها گرما را به اتاق اضافه می کنند. تیم معماران می خواستند که حس جاری در این ساختمان اداری را به حس حضور در یک خانه نزدیک کنند. در این که شما در به نقش کشیدن سلیقه خود ماهرتر از هر فرد دیگری عمل می کنید شکی نیست؛ اما در طراحی دکوراسیون داخلی مطابق با حرفه و مد روز نیاز به یک همراه دارید. شما دیگر اصلا نیاز نیست برای تفکیک فضاهای داخلی خانه ی خود از دیوارهای صلب همیشگی استفاده کنید.

هزینه طراحی داخلی اداری

ساختمان در دو طبقه باز طراحی شده است به صورتی که در بردارنده ی بیشتر از ده اتاق کار مستقل، فضاهای ملاقات و در کنار این فضاها، فضایی برای استراحت، غذا خوردن، ورزش کردن، فضایی برای حیوانات و یک اتاق جلسات با ظرفیت 80 نفر در نظر گرفته شده است. عوامل تعیین کننده قیمت محصول ، متریال به کار رفته در ساخت آن، ابعاد و تعداد مورد نیاز برای محیط مورد نظر می باشد. پارتیشن ها در هزینه قبض ها و انرژی هم مقرون به صرفه هستند به دلیل این که با به کار گیری پارتیشن به گرمایش و سرمایش کمتری نسبت به اتاق های مجزا نیاز است. در مقابل، رنگ های پالت رنگی پروژه طراحی داخلی ساختمان اداری Pir Ålesund می توانند سرما و غریب گز بودن ساختار ساختمان را معکوس کنند و فضایی گرم و صمیمانه را ایجاد نمایند.

بر شما تاثیر میگذارد.

آن ها را می توان به عنوان عناصر شخصیت دهنده به Pir Ålesund معرفی کرد. از سوی دیگر، بد نیست بدانید که در طبقه ی همکف Pir Ålesund یک فضای بزرگ برای برپایی رویدادهای خصوصی و حتی شهری جانمایی شده است. به این ترتیب در فصلهای سرد سال باعث صرفهجویی در مصرف انرژی میشوند. آن هم اینکه آلسوند، در تاریخ 23 ژانویه ی سال 1904 میلادی براثر یک آتش سوزی بزرگ، به تمامی ویران شد. از آنجایی که تخصص اصلی این شرکت در ساخت انواع شیشه ها و وسایل شیشه ای مختلف می باشد و همچنین پارتیشن های شیشه ای بسیار مدرن و جذاب هستند، می توانید محیطی فوق العاده حرفه ای برای کار خود ایجاد کنید. پارتیشن ها به دلیل تنوع بسیار در رنگ و طرح، گزینه ای بسیار مناسب برای زیباسازی فضای اداره هستند. همچنین توجه به هماهنگی بین اجزاء و رنگ وسایل به کار برده در محیط و همچنین ایجاد هماهنگی در بین اجزاء محیط اداری از جمله مواردی است که زیبایی بیشتری به محیط کار می بخشد و از به هم ریختگی و جلوه ناپسند آن جلوگیری می کند.

شرکت طراحی دکوراسیون داخلی اداری

در هر کدام از اتاق های ساختمان اداری Pir Ålesund که بنشینید، خواهید توانست یک منظره ی بی نظیر از محیط اطراف سایت پروژه را تماشا کنید. موضوع دکوراسیون و طراحی داخلی دیگر مثل گذشته تنها در مورد زیبایی و داشتن ظاهر موجه نیست. بدلیل آنکه هر روز وقت زیادی را در اداره می گذرانید،بدیهی است که آنقدر فضا برایتان عادی و کسل کننده باشد که دیگر توجه ای به دید مراجعه کننده نسبت به اداره یا شرکت خود نداشته باشید. در طبقات اول و دوم ساختمان، فضاهای کار مشترک را مشاهده خواهید کرد.

دفتر مرکزی در بالا ترین طبقه ساختمان بین المللی کیانلیما در پکن قرار گرفته است. با طراحی اداری می توانید راندمان کاری افراد را بالا ببرید و سبب رضایت شغلی کارکنان نیز می شود. نکاتی که در بالا اشاره کردیم، بخش محدودی از نکاتی بود که در زمان خرید یک میز اداری مدرن باید به آن ها توجه کنید. در همه ی فضاها بسیار از احجام چند وجهی با سطوح منحنی بهره گرفته شده است که در کل فضایی بسیار نزدیک به طبیعت به وجود آمده است. پنجره های قدی با ارتفاع چند متر، ترکیب گیاهان مختلف، تبدیل هارمونیک اشکال چند وجهی با سطوح منحنی به یکدیگر، استفاده از همه ی این المان های طبیعی، فضایی مطلوب را به وجود آورده است. شلف های که از ارتفاع کم و تم یکسانی برخوردار هستند بسیار منحصر به فرد تر و فضای اداری شما را شکیل تر می کنند. آن ها ادعا می کنند که قوانین ممکن است مردم را تغییر ندهند ولی محیطی که در آن حضور دارند باعث ایجاد تغییراتی در آن ها می شود.

ولی بیش از 10 هزار نفر بدون سرپناه ماندند. پس با طراحی دیوار کانونی با استفاده از خلاقیت خاص با دکورهای متفاوت یا استفاده از کاغذ دیواری مناسب دفتر کار در پشت میز کار میتوانید این کار را انجام دهید. به همین دلیل در ساخت و ساز دکورو تجهیزات اداری از آن به صورت گسترده استفاده میشود. برخلاف انتظار بسیاری، معماری داخلی اداری هم از سرفصلهای مورد مطالعه این رشته محسوب میشود. پیشنهاد مطالعه: شما عزیزان میتوانید با مطالعه بخش طراحی و تولید تجهیزات اداری با روند کاری پادایران بیشتر آشنا شوید.