رالف هرمانز از پرینت فارم ها برای چاپ سه بعدی کفی های ارتوتیک در Scale استفاده می کند – 3DPrint.com

من شخصا معتقدم که ا،تروژن مواد و چاپگرهای ارزان قیمت راه حل من،ی برای ارتزها، کفی ها و بسیاری از ارتزها هستند. هزینه کم، دوام و دقت ابعادی قطعات، راه حل فعلی را مقرون به صرفه و مقیاس پذیر می کند. با توجه به این فرصت، ما نمی‌بینیم که افراد کافی در مزارع چاپ گسترده با استفاده از ماشین‌های ارزان قیمت پیشروی کنند، و این چیزی است که امیدوارم شاهد پیشرفت بیشتر آن باشیم.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

این شرکت همچنین پروژه ای را برای تبدیل رشته های ، قدیمی به فیلامنت جدید انجام داده است تا سازگارتر با محیط زیست باشد.

رالف هرمانز از هرمانز پودوتراپی طبابت پا را در دهکده ای کوچک در ج، هلند آغاز کرد. اکنون، او ،ب و کار را به بیش از 260 مکان توسعه داده است. در داخل بیمارستان‌ها، مراکز پزشکی یا مطب‌های پزشکان عمومی، تیم متخصص پا او را می‌توان نزدیک به جایی که بیماران هستند و جایی که باید بروند پیدا کرد. کل تجارت مبتنی بر جستجوی بی‌وقفه برای کیفیت و راحتی در چیزی است که، حداقل در هلند، یک تجارت نسبتاً سنتی و خفه‌کننده بود. از طریق نوآوری، هرمانز و همکارانش این حوزه را تکان داده اند. استفاده از وب سایت و ابزار آنها بسیار ساده است. گرفتن قرار آنلاین آسان است و در صورت تمایل می تو،د تماس بگیرید یا ایمیل بزنید. گردش کار ساده برای مشتریان و کارکنان باعث تسریع و اختلال در درمان پا می شود.

چه توصیه ای هرمان به دیگر، که به دنبال راه اندازی مزارع بزرگ پرینت سه بعدی هستند، بدهید؟

اول از همه، سوال این است که آیا شما از نظر فنی مهارت دارید یا نه. اگر نیستید و نمی خواهید باشید، می تو،د از شرکت های موجود استفاده کنید که می توانند کل گردش کار را برای شما نصب کنند. ما از راه‌حل‌های FootPrint3D که به ما اجازه می‌دهد به جای مسائل جانبی روی مراقبت تمرکز کنیم، بسیار راضی هستیم.»

رالف در بررسی نحوه گذراندن وقت خود و تیمش دقت خاصی داشته است. بهینه سازی گردش کار و فرآیندهای ایجاد فایل آنها در اولویت بوده است. او وسواس زیادی برای کاهش تعداد کلیک های لازم برای ساخت یک قطعه دارد. حالا مشکلش اینه که جایش کم شده. دفتر فعلی او مملو از پرینترهای سه بعدی است و او به دنبال دفتر جدیدی برای گسترش بیشتر است.

از طریق پرینت سه بعدی، امکانات درم، جدیدی نیز پدید آمده است. به ،وان مثال، آنها برای بیمار، که بیشتر عرق می کنند، کفی ایجاد کرده اند. علیرغم این نوآوری ها، کارآفرین رانده شده شگفت زده می شود که بسیاری از متخصصان پا با پرینت سه بعدی شروع نمی کنند.

رالف علاوه بر نرم افزار خودش، از آن استفاده می کند FootPrint3D، که مراحل اسکن تا آپلود در مزرعه را کاملاً خودکار کرده است. او دوست دارد که چگونه این نرم افزار با به حداقل رساندن تعداد کلیک هایی که کارکنانش باید انجام دهند، هزینه های نیروی کار را برای هر قطعه کاهش می دهد. او همچنین از فیلامنت FootPrint3D استفاده می کند که مطابق با MDR و ISO 10993 است. هرمانز بسیاری از رشته ها را آزمایش کرد و دریافت که این رشته بهترین ارزش را برای پول دارد. از نظر انطباق، این مواد یکی از معدود مواردی است که او واقعاً می تواند از آن استفاده کند. او را گیج می کند که با وجود فروشندگان و انواع فیلامنت های بسیار، هیچ ، دیگری بر روی ساخت رشته ای ایمن و مطابق با تمام استانداردهای لازم تمرکز نمی کند.

من نمی فهمم چرا متخصصین پا از پرینت سه بعدی به ،وان روش استاندارد تولید کفی استفاده نمی کنند. همه باید. چاپ سه بعدی دارای حافظه پنهان است، مقرون به صرفه است، در کار دستی صرفه جویی می کند، سریعتر است، تولید تمیزتر و ایمن تر است و از مواد کمتری استفاده می کند. ما مطالعه ای انجام دادیم و بررسی کردیم که چقدر باید روی کفی ها اصلاح کنیم. ما کفی‌های تولید شده به‌طور سنتی را با کفی‌هایی که با استفاده از پرینت سه‌بعدی ساخته می‌شوند مقایسه کردیم و مشتریان بیشتری با چاپ سه بعدی نسبت به تولید سنتی داشتیم. همچنین مجبور شدیم با چاپ سه بعدی بازبینی های کمتری نسبت به فرز انجام دهیم. من واقعاً متوجه نمی شوم. چرا همه این کار را نمی کنند؟»

هرمانز می گوید که

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/310641/ralph-hermanns-uses-print-farms-to-3d-print-ort،tic-insoles-at-scale/

به طور سنتی، هرمان برای ساخت کفی های خود از ماشین های فرز استفاده کرد که حدود 55000 دلار هزینه داشت. گرد و غبار پ،تیک همیشه در همه جا وجود داشت، به خصوص زم، که او مجبور بود کفی ها یا کفی ها را با دست روی یک کارخانه کفش تمام کند. پرسنل در هلند سخت و گران بود. در سال 2019، رالف شروع به جستجوی جایگزین کرد. او اولین چاپگر سه بعدی خود را ،ید، ،وجی ها و فرآیندها را دقیق تنظیم کرد و سپس بسیاری دیگر را آزمایش کرد. او ارزیابی کرد توپخانه X2 و 4Pro، Prusa Research i3 MK3.5، PodoPrinterRaise E2, Creality CR-30, iFactory One Pro، و بیشتر. اکنون او از ،یبی از ماشین‌ها برای چاپ ده‌ها هزار کفی در سال استفاده می‌کند. این تیم چاپگرها را اصلاح می کند و بخش بزرگی از موفقیت آنها در ایجاد تنظیمات من، و پس پردازش برای این قطعات است. متعاقباً، آنها یک مزرعه بزرگ پرینت سه بعدی در دفتر مرکزی خود ساخته اند که در حال حاضر در حال ،یدن است.

تغییر رالف به چاپ سه بعدی کمک کرد تا تمرین او به رتبه سوم برسد بزرگترین مرکز پزشکی پا در هلند. چاپ سه بعدی باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود و مشتریان را خوشحال تر می کند.

«اگر کمی از نظر فنی ماهر هستید، یک ماشین ساده برای کار و درک آن پیدا کنید، یا یک دوره آموزشی پرینت سه بعدی بگذر،د. چاپگر و مواد خود را بشناسید و به آن توجه کنید MDR و تنظیمات به مواردی مانند درایو مستقیم، چاپگرهای مختلف مانند چاپگرهای مبتنی بر تسمه و همچنین ا،ترودرهای مختلف نگاه کنید. تنها پس از آن باید چاپگرهای دیگر را ارزیابی کنید و شروع به ساخت مزرعه چاپ خود کنید. ماشین‌های ساده یک شروع عالی هستند، اما برای مثال اگر می‌خواهید به چاپ سه‌بعدی ۲۴ ساعته نگاه کنید، باید تغییرات زیادی را انجام دهید. این فقط در مورد قرار دادن قرقره های بزرگتر بر روی چاپگر نیست، بلکه در مورد ثبات و تکرارپذیری است. بله، چاپ سه بعدی مقرون به صرفه است، اما همچنان باید افراد را استخدام کنید و فضای خوبی را تج، کنید. ارزیابی گردش کار و نرم افزار مزرعه چاپ نیز مهم است.

سطح اولیه سرمایه گذاری نیز پایین تر است. هرمان برای شروع مجبور شد نسبت به چاپگرهای سه بعدی بیشتر روی تج،ات فرز سرمایه گذاری کند. با این حال، شرکت مجبور شد بسیاری از رویه ها و فرآیندها را خودش توسعه دهد. فرآیندهای پایان بسیار مهم هستند و چیزی که رالف بیشتر از سایر بخش های عملیات خود مراقب آن است. آنها همچنین مجبور به ایجاد کفی های شفاف برای نصب من، ارتزهای پیچیده تر شده اند. علاوه بر این، آنها روش های مختلفی برای تطبیق پرینت های سه بعدی و اتصال آنها به مواد دیگر دارند.

هرمانز در نظر گرفته است که پرینترهای سه بعدی را در مکان های بیماران قرار دهد، اما او می خواهد متخصصان پزشکی خود بر روی بیماران تمرکز کنند. او همچنین می‌خواهد QA، مراحل اختصاصی پس از اتمام، و افزودن لاینر را کنترل کند. او ساخت متمرکز را انتخاب کرد زیرا این امر به کارکنان مراقبت اجازه می دهد تا بر مراقبت از بیمار تمرکز کنند و در عین حال عملیات تولید را جدا نگه دارند. نرم افزار این دو را به هم متصل می کند. جمع آوری اطلاعات اولیه در مورد بیمار را می توان به صورت آنلاین انجام داد. سپس یک متخصص پا، بیمار را ارزیابی می کند. اگر کفی راه حل من،ی باشد، اسکن سه بعدی با آی پد انجام می شود. این اطلاعات به فرم سفارش، نرم افزار طراحی، نرم افزار برش و سپس به نرم افزار مزرعه چاپ منتقل می شود.