در داخل معامله 5 میلیون دلاری Shapeways که هرگز اتفاق نیفتاد – 3DPrint.com

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/311141/inside-the-5m-shapeways-deal-that-never-happened/

MyMiniFactory، یک سایت پرینت سه بعدی محبوب، به ویژه برای گیمرهای رومیزی و دیگر علاقه مندان، همپوش، خوبی با کاربران بازار آنلاین چاپ سه بعدی Shapeways دارد. در حالی که Shapeways از تج،ات صنعتی برای تولید کالاهای خود استفاده می کرد، MyMiniFactory زیرمجموعه 3DC برای انجام این کار به پرینترهای سه بعدی کم هزینه متکی است. اگرچه آنها برخی از بازارهای ی،ان را به روش های مختلف مورد بررسی قرار می دهند، اما هم افزایی کافی برای Ziff و شرکتش وجود داشت تا برای دفتر خدمات پیشگام پیشنهادی ارائه دهند.

3DPrint.com در مورد داستان با مدیریت Shapeways تماس گرفت و مقاله را در هر پاسخ به روز می کند.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

برای ،ید URL و بازار Shapeways، MyMiniFactory تقریباً 5 میلیون دلار نقد و سهام به شرکت پیشنهاد داد. با این حال، پیشنهاد اولیه تیم توسط گرگ کرس، مدیرعامل Shapeways رد شد. زیف این واکنش را چنین توضیح داد: «ما پیشنهاد دادیم، گرگ به ما خندید، طوری که انگار یک شرکت کوچک و نامربوط از ،یس هستیم، کاملاً به ما نگاه کرد.»

زیف بر تعهد MyMiniFactory به توانمندسازی سازندگان تاکید کرد و آن را در تضاد با رویکرد Shapeways قرار داد. نکته اینجاست که ما اینجا هستیم تا از سازندگان حمایت کنیم. ما توسط Shapeways سرکوب شدیم. ما همیشه در پیام خود به آنها گفتیم که معتقدیم به ،وان راهنمایی برای کمک به سازندگان اینجا هستیم. ما می خواهیم از اقتصاد خالق حمایت کنیم.»

گرگ کرس، مدیر عامل Shapeways در طی فهرست عمومی این شرکت در NYSE. تصویر از Shapeways.

یک سال پیش می‌توانستیم بگوییم که مشکلی با Shapeways وجود دارد. قیمت سهام نقدی در بانک منطقی نبود. زیف توضیح داد که ما فکر می‌کردیم که این فرصتی برای ما بود تا تلاش کنیم و ،ب و کار را به دست آوریم.

زیف از تصمیمات مالی Shapeways، به ویژه سرمایه گذاری آنها در تج،اتی که استفاده نشده بودند، ابراز ناامیدی کرد. آنها 30 میلیون دلار برای ماشین‌های ف،ی رومیزی ،ج ،د که هرگز به آن‌ها دست نزدند و سپس آنها را بی‌هزینه می‌فروختند. آیا می تو،د تصور کنید که آنها با آن 30 میلیون دلار چه کاری می توانستند انجام دهند یا ما با یک میلیون دلار چه کاری می توانستیم انجام دهیم؟ زیف خاطرنشان کرد: این دیوانه است.

مشتاقانه منتظر است

به گفته مدیر اجرایی، وقتی MyMiniFactory به اتاق داده Shapeways دسترسی پیدا کرد، تیم Ziff چندین تناقض را کشف کرد. ما سؤالات ساده‌ای پرسیدیم، «چرا کارمندان شما در دو برگه متفاوت با هم مطابقت ندارند؟ چرا ماشین آلات شما مطابقت ندارد؟ زیف گفت: وقتی با هم کنار آمدیم، به نظر ماهیگیرتر می‌شد. این تناقضات باعث ایجاد ظن در مورد سلامت مالی و شیوه های مدیریت Shapeways شد.

مانند شکل گیری ها (نزدک: SHPW) که به سمت ورش،تگی پیش می رفت، پرچم های قرمز برای ناظران وجود داشت. علاوه بر کاهش قیمت سهام، گزارش های مالی منظم شرکت نشانه های متعددی از سقوط مالی را نشان می داد. طبق پرونده ورش،تگی شرکت، Shapeways به دنبال ،یداران بالقوه بود. با این حال، یک منبع، MyMiniFactory ال،اندر زیف، مدیرعامل شرکت Shapeways ادعا می کند که مدیریت Shapeways اساساً از پیشنهاد Ziff برای تصاحب شرکت خندید.

ناهماهنگی های مالی و فرصت های از دست رفته

همانطور که Shapeways در حال عبور از ورش،تگی خود است، Ziff فرصتی را برای MyMiniFactory می بیند تا وارد جامعه سازندگ، شود که زم، Shapeways به آن خدمت می کرد. علی‌رغم چالش‌ها و نحوه برخورد با MyMiniFactory، Ziff نسبت به آینده خوشبین است و به ماموریت شرکت متعهد است. ما فقط نام دامنه را می‌خواستیم، فقط بازار را می‌خواستیم… ما به امکانات شما نیاز نداشتیم. البته SLS برای ما جالب است. اینجاست که Shapeways به خوبی عمل کرده است.

مدیر عامل MyMiniFactory همچنین پیشنهاد کرد که عملیات فنی شرکت مشکوک است. زیف به جای تولید کالاهایی که بیشتر با بازار Shapeways مرتبط است، با کالاهای بزرگسال بیشتری روبرو شد.

در مصاحبه ای با 3DPrint.com، Ziff اشاره کرد که MyMiniFactory بیش از یک سال پیش مشکلات مالی بالقوه را در Shapeways شناسایی کرد. شرکت او با توجه به اینکه Shapeways پول نقد بیشتری نسبت به ارزش گذاری خود داشت، فرصتی را دید.

زیف گفت: «ما یک جورهایی یک تور داشتیم و تنها چیزی که می‌توانستیم ببینیم درست ، ،اب‌بازی‌های ، بود. «گرگ به ما گفت که جواهرات، مینیاتورها و قطارها، همه چیزهای بزرگ همان کاری است که Shapeways انجام می‌دهد. وقتی صحبتی داشتیم هیچ کدام از اینها را ندیدیم. این بود – نمی دانم چگونه آن را بیان کنم – غم انگیز است زیرا Shapeways از آنجایی که چاپ سه بعدی بیشتر برای سازندگان بود و این چیزی بود که جاه طلبی آنها بود، اینجا بود.

چاپگر ف،ی رومیزی. تصویر از Desktop Metal ساخته شده است.

در تلاش برای مدیریت فشارهای مالی فزاینده، Shapeways یک حراج آنلاین قابل توجه سخت افزار Desktop Metal را به ارزش 5 میلیون دلار در آوریل امسال اعلام کرد. این حراج که توسط Heritage Global Partners (HGP) در 26 تا 27 فوریه 2024 انجام شد، به دنبال حراج قبلی 4 میلیون دلاری برگزار شد که در اکتبر 2023 برگزار شد. موارد کلیدی در این حراج شامل چاپگرهای سه بعدی Desktop Metal P1 Production System، چاپگرهای سه بعدی جت بایندر S،p System بود. ، چاپگرهای سه بعدی BMD و سخت افزارهای مختلف پشتیب،، تلاش Shapeways برای انحلال دارایی های غیر ضروری برای بهبود وضعیت مالی خود را برجسته می کند.