جنرال الکتریک از پرینتر و نرم افزار پرینتر سه بعدی Electron Beam جدید در RAPID + TCT – 3DPrint.com خبر داد

فناوری Point Melt پودر ف، را از طریق “نقاط” کوچک به جای خطوط ذوب می کند و امکان کنترل دقیق دما و کاهش گرادیان دما را فراهم می کند. این منجر به آنچه که شرکت ادعا می کند خواص مواد همسانگرد عالی است و افزایش قابل توجهی در استحکام تسلیم دارد که امکان آزادی جهت گیری بیشتر و زبری سطح را بهبود می بخشد.

این شرکت همچنین به اشتراک گذاشت که سیستم جت بایندر ف،ی سری 3 آن به صورت تجاری در دسترس است، موضوعی که در طول مصاحبه آینده به طور عمیق‌تر در مورد آن صحبت خواهیم کرد. در حالی که غول شرکتی منابع قابل توجهی را برای توسعه این راه حل جت بایندر صرف کرد، اعلامیه های Colibrium در RAPID+TCT نشان دهنده پیشرفت مداوم بخش افزودنی جنرال الکتریک در سراسر خطوط تولید آن است. بدیهی است که جت بایندر برای پیشگامی در حال رشد بسیار مهم خواهد بود

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

Spectra M مجهز به EBMControl 6.4 است که به تازگی راه اندازی شده است و با فناوری Point Melt، Powder Supports و Plate Free سازگار است. بسته به کاربرد، مشتریان می‌توانند بین یک تم با بهره‌وری بالا یا یک تم فرآیند مبتنی بر نقطه مذاب پیشرفته انتخاب کنند که چاپ بدون پشتیب، را بدون به خطر انداختن زبری سطح یا خواص مک،کی ممکن می‌سازد.

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/310812/ge-announces-new-electron-beam-3d-printer-and-software-at-rapid-tct/

همچنین در این مراسم، AP&Cشرکت پودر ف، GE Aero،e، محلول پودر درشت Ti64 را با هدف کاهش هزینه قطعات معرفی کرد. این پودر جدید که برای استفاده با پلتفرم PBF لیزر M2 Colibrium Additive تایید شده است، کیفیتی مشابه پودرهای ریزتر اما با اندازه ذرات بزرگ‌تر ارائه می‌دهد و کارکرد آن را مقرون به صرفه‌تر و ایمن‌تر می‌کند. پودرهای درشت Ti64 واکنش پذیری کمتری دارند و خطر آلودگی را کاهش می دهند و قابلیت استفاده مجدد مواد را افزایش می دهند.

توسعه Spectra M پاسخی به نیازهای خاص تولیدکنندگان افزودنی است، به ویژه آنهایی که در صنایع ایمپلنت پزشکی و ارتوپدی هستند. حجم ساخت کمتر Spectra M راه حلی برای کاهش هزینه هر قطعه و هزینه های کلی تولید ارائه می دهد. مشخصات دستگاه برای Spectra M شامل یک پوشش ساخت Ø270 x 430 میلی متر و قدرت پرتو 4.5 کیلو وات است. این چاپگر از موادی مانند Ti6Al4V Grade 5 و Ti6Al4V Grade 23 پشتیب، می کند.

ساپورت های پودری به طور قابل توجهی نیاز به سازه های پشتیب، را در طول فرآیند ساخت کاهش می دهد یا از بین می برد و دقت ابعادی را حفظ می کند و در عین حال هزینه های پس از پردازش را کاهش می دهد. Plate Free روشی مقرون به صرفه و مقرون به صرفه برای شروع ساخت، کاهش زمان چرخش ماشین و خطر آلودگی، و امکان ساخت چندین ساخت در هر چرخش ماشین را ارائه می دهد.

درشت Ti64

محلول پودر درشت Ti64 یک گام به جلو در کاهش هزینه های تولید افزودنی و در عین حال حفظ استانداردهای تولید با کیفیت بالا است. این نوآوری با تقاضاهای صنعت برای پودرهای مقرون به صرفه تر و تلاش برای به حداقل رساندن ردپای زیست محیطی تولید مواد افزودنی مطابقت دارد.

Spectra M که اکنون می‌تواند با اولین تحویل در اوایل سه ماهه اول 2025 سفارش داده شود، با حفظ آزادی طراحی و مزایای بهره‌وری فناوری ذوب پرتوی الکترونی، به تقاضای چاپگر EB-PBF با حجم ساخت کمتر پاسخ می‌دهد.

Oscar Angervall، مدیر ارشد محصول در Colibrium Additive، اهمیت بازخورد مشتری در فرآیند توسعه را برجسته کرد. Angervall اظهار داشت: «داشتن بزرگترین پایگاه نصب شده از کاربران بسیار با تجربه و با سابقه، بینش و کمک ارزشمندی را در توسعه مستمر مجموعه ما برای ارائه فناوری‌های EB-PBF که نیازهای خاص آن‌ها را برآورده می‌کنند، فراهم می‌کند. “Spectra M در پاسخ مستقیم به گفتگوی مداوم با مشتریان ما، به ویژه آن دسته از کاربران فوق العاده افزودنی در صنعت ایمپلنت ارتوپدی است.”

EBMControl 6.4

علاوه بر این، Colibrium Additive EBMControl 6.4 را منتشر کرده است که یک ارتقاء بزرگ برای نرم افزار EB-PBF خود است. این ارتقا شامل نوآوری هایی مانند Point Melt، Powder Supports، و Plate Free است و برای چاپگرهای جدید Spectra M و Spectra L موجود است.

در RAPID+TCT 2024، به تازگی تغییر نام تجاری افزودنی کولیبریومیک شرکت هوافضای جنرال الکتریک، چندین اعلامیه از جمله آ،ین مدل از پرینترهای همجوشی بستر پودر پرتو الکترونی Spectra (EB-PBF) و همچنین به‌روزرس، نرم‌افزار EB-PBF و تیت،وم درشت برای لیزر PBF خود را اعلام کرد. ماشین آلات

Spectra M EB-PBF