اولین حضور Adaxis در ایالات متحده: پیشگام در رباتیک و چاپ سه بعدی Nexus – 3DPrint.com

ADAXIS مورد اعتماد نوآوران برجسته جهان مانند سازندگان فضاپیما است گروه آریان، تولید کننده تج،ات حمل و نقل ریلی در فرانسه آلستوم، و ارائه دهنده محصول لوله ای بخش انرژی والورک. علاوه بر این، این شرکت با غول های صنعت در زمینه رباتیک، ساخت پیشرفته و مواد همکاری می کند. ABB، گریه ،، و DMG موری در حوزه رباتیک به غول های مواد مانند میتسوبیشی شیمیایی و UPM Biofore.

با استفاده از راه حل های پیشرفته خود در خارج از خانه اروپایی خود، ADAXIS دفتر مرکزی خود در ایالات متحده را در مارس 2024 راه اندازی کرد و زمینه را برای ادغام متحول کننده فناوری های روباتیک و چاپ سه بعدی در بازار آمریکا فراهم کرد. این توسعه به دنبال پلتفرم نرم افزاری ADAXIS AdaOne است که بازوهای رباتیک را به چاپگرهای سه بعدی در مقیاس بزرگ تبدیل می کند. AdaOne فرآیند برنامه نویسی را برای ربات های صنعتی ساده می کند و باعث ایجاد محصولات پایدار و نوآورانه در صنایع مختلف می شود.

علاوه بر مشارکت با رهبران صنعت خصوصی، ADAXIS از نزدیک با موسسات تحقیقاتی و دانشگاهی مانند دانشکده مهندسی فرانسه همکاری می کند. نانت مرکزی یا ایتالیا پلی تکنیک میلان. فرگوسن اشاره می کند که مؤسسات تحقیقاتی معمولاً متغیرهای مختلفی را برای هدایت نوآوری آزمایش می کنند.

برنارد و فرگوسن برخی از کاربردهایی را که ADAXIS پیشرفت های چشمگیری داشته است، به ویژه در بخش انرژی و نفت و گاز برجسته ،د. با این حال، آن‌ها اشاره می‌کنند که چقدر قابل توجه است که از مشتریان دیگر بشنویم که از راه‌حل‌های ADAXIS به صورت روزانه یا هفتگی در برنامه‌های هیجان‌انگیز مانند برنامه‌های تجارت به مصرف‌کننده (B2C) مانند تخته‌های موج‌سواری و طراحی مبلمان استفاده می‌کنند.

با ADAXIS، مشتریان می‌توانند ویژگی‌ها و بهبودهای خاصی را درخواست کنند، که شرکت می‌تواند آنها را اولویت‌بندی کرده و به طور کارآمد پیاده‌سازی کند. این در تضاد با نرم افزار منبع باز است، جایی که توسعه ممکن است به ج، زم، پروژه و مشارکت های جامعه بستگی داشته باشد.» فرگوسن می گوید. “ماموریت منحصر به فرد ADAXIS برای دسترسی آسان، استفاده آسان و متن، با نیازهای صنعتی، آن را از سایر راه حل های نرم افزاری که ممکن است پیچیده تر، پرهزینه تر یا زمان برتر برای استقرار و نگهداری باشد، متمایز می کند.”

ADAXIS تجربیات کاربر را از طریق پلتفرم نرم افزاری AdaOne خود ساده کرده است و استفاده از روش های تولید پیشرفته را برای صنایع آسان تر می کند. برنارد و هم‌بنیان‌گذارانش چالش‌هایی را در تقاطع رباتیک و AM شناسایی ،د که عمدتاً به دلیل ماهیت پیچیده هر دو فناوری است. برنارد می گوید درک و کارکرد مؤثر این سیستم ها برای کاربران عادی چالش برانگیز است. با این حال، این چالش‌ها ADAXIS را به سمت جلو سوق می‌دهند و تولید پیشرفته را برای مخاطبان گسترده‌تری قابل دسترسی می‌سازند.

با تبدیل بازوهای رباتیک به چاپگرهای سه بعدی در مقیاس بزرگ، AdaOne کل فرآیند را از برنامه ریزی مسیر و بهینه سازی فرآیند گرفته تا کنترل را در یک پلت فرم واحد و بصری ساده می کند. این ادغام یکپارچه هزینه‌ها، زمان‌های تولید و ضایعات مواد را کاهش می‌دهد و امکانات بی‌سابقه‌ای را برای ایجاد محصولات در مقیاس بزرگ و پایدار در صنایعی مانند خودروسازی، هوافضا، تولید، ساخت‌وساز و طراحی داخلی باز می‌کند.

در مصاحبه اخیر با برنارد و مدیر برنامه های کاربردی آمریکای شمالی ADAXIS، جاستین فرگوسن، آنها چشم انداز شرکت و اهمیت شعبه ایالات متحده آن را روشن ،د. بیش از همه، برنارد بر تعهد به توانمندسازی صنایع با فناوری پیشرفته تاکید کرد.

فرگوسن توضیح می‌دهد: «برخلاف شرکای صنعتی که بر نتایج فوری متمرکز شده‌اند، مؤسسات تحقیقاتی اغلب برای کشف بینش‌ها و دانش‌های جدید درگیر آزمون و خطا می‌شوند که تمایل بیشتری به اشتراک‌گذاری آن‌ها را دارند.» ADAXIS این فرآیند را با امکان دادن به محققین برای آزمایش سیستماتیک متغیرهای فردی در پلتفرم نرم افزاری AdaOne خود تسهیل می کند و محیطی مش، را ایجاد می کند که در آن نتایج و پیشرفت ها می توانند به طور یکپارچه به اشتراک گذاشته و یکپارچه شوند.

این استارت‌آپ نرم‌افزار رباتیک فرانسوی-سوئدی که در سال 2021 تأسیس شد، توسط مدیر عامل و مهندس هنری برنارد رهبری می‌شود که همراه با بنیان‌گذاران Guénolé Bras، Emil Johansson و Vasan Churchill مأموریتی برای اختراع مجدد چشم‌انداز تولید را آغاز ،د. دیدگاه مش، آنها از یک پروژه تحقیقاتی مش، در فرانسه سرچشمه می گیرد بود (دانشگاه عالی فناوری های پیشرفته صنعتی) و بالا آمدن (موسسات تحقیقاتی سوئد)، جایی که آنها با کار زمان بر و پیچیده برنامه نویسی ربات های صنعتی برای چاپ سه بعدی مواجه شدند.

هدف ADAXIS ایجاد یک تجربه یکپارچه است که در آن کاربران می توانند به راحتی از مفهوم به اجرا حرکت کنند، دقیقاً مانند اینکه چگونه یک ماوس کامپیوتری آشنا کارهای پیچیده را ساده می کند. ما اینجا هستیم تا کاربران را توانمند کنیم، اطمینان حاصل کنیم که آنها احساس اعتماد به نفس و کنترل دارند، و شکاف بین آنچه ممکن است و آنچه نیست، بلافاصله و بدون زحمت پر می کند.

در طول این تلاش مش، بود که تیم به پتانسیل عظیم ،یب رباتیک صنعتی با ساخت افزودنی (AM) پی برد. این بینش به توسعه AddOneپلتفرم نرم افزاری پرچمدار ADAXIS که از آن زمان به دلیل رابط بصری و قابلیت های قدرتمند خود شناخته شده است.

فرگوسن با اشاره به اینکه رقبای مستقیم زیادی برای ADAXIS وجود ندارد، می‌گوید یک یا دو نرم‌افزار منبع باز و یک نرم‌افزار تجاری در دسترس را می‌توان مشابه آنچه ADAXIS با AdaOne ارائه می‌دهد، در نظر گرفت، اما حتی به آنچه نرم‌افزار اختصاصی آن می‌تواند انجام دهد، نزدیک نیست.

اگرچه ADAXIS اکنون در حال گسترش به خارج از اروپا است، اما تعهد آن به ساده‌سازی برنامه‌نویسی روباتیک و پیشبرد AM همچنان در خط مقدم است. افتتاح شعبه ایالات متحده ADAXIS یک حرکت راهبردی است که تعهد آن را برای پیشبرد پیشرفت های تکنولوژیکی و تقویت شیوه های تولید پایدار در مقیاس جه، تقویت می کند. با بیش از 250 کاربر در سراسر جهان، این تیم متشکل از 20 مبتکر در حال رشد است، همچنان به مرزها و شکل دادن به آینده رباتیک صنعتی و تولید مواد افزودنی ادامه می دهد.

همه تصاویر توسط Adaxis.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

با ADAXIS و AdaOne، ما در تلاش هستیم تا فرآیندهای تولید و روبات‌ها را برای کاربران در دسترس قرار دهیم. با ایجاد دسترسی، ما در تلاش هستیم تا چاپ سه بعدی با روبات ها را سرگرم کننده، جالب و در دسترس کنیم. فرگوسن می‌گوید: ما واقعاً به نرم‌افزار خود علاقه داریم و به اندازه کافی خوش شانس بوده‌ایم که استقرار خود را در ایالات متحده خیلی زود شروع کنیم. ایالات متحده یک چشم انداز پویا را برای پیشرفت های تکنولوژیکی در تولید ارائه می دهد. با شرکت ADAXIS USA، هدف ما این است که نه تنها به چالش های صنعت بپردازیم، بلکه تغییرات متحول کننده را نیز هدایت کنیم.

رباتیک ساده شده

پس از همه، این یک بخش فوق العاده خاص است. در صنعت نرم افزار پرینت سه بعدی، ADAXIS تقریباً مستقل است. این شرکت در زمینه رباتیک و مواد افزودنی تخصص دارد، فضایی بدون همپوش، زیادی با سایر نرم افزارها. برش ساده، برنامه نویسی و شبیه سازی AdaOne از نظر دامنه و رویکرد کاملاً منحصر به فرد است.

برنارد توضیح می‌دهد: «در حالی که این برنامه‌ها ممکن است همیشه مورد توجه قرار نگیرند، اما ستون فقرات صنعت و تولید را تشکیل می‌دهند و بر ارائه نتایج ملموس و سودآوری تمرکز می‌کنند».

در حالی که پلتفرم‌های اختصاصی مانند ADAXIS نادر هستند، شرکت‌هایی وجود دارند که راه‌حل‌های مرتبط را ارائه می‌دهند، اما هیچ‌کدام از آن‌ها به طور انحصاری رباتیک ،یبی و پرینت سه بعدی را هدف قرار نمی‌دهند. مثلا، RoboDK در درجه اول بر روی شبیه سازی و برنامه نویسی آفلاین برای ربات های صنعتی تمرکز دارد و پشتیب، از برنامه های چاپ سه بعدی شامل بازوهای رباتیک را گسترش می دهد. ماد شدنکه به دلیل نرم افزار چاپ سه بعدی خود شناخته شده است، همچنین ابزارهایی برای پردازش و شبیه سازی تصویر پزشکی ارائه می دهد که می تواند با رباتیک در مراقبت های بهداشتی ادغام شود. همچنین، نرم افزار زیمنس PLM راه حل های CAD/CAM/CAE را ارائه می دهد که برای فرآیندهای تولید افزودنی و ادغام با سیستم های رباتیک ضروری است. سرانجام، اتودسکFusion 360 شامل طراحی مولد و ابزارهای برنامه نویسی CAM من، برای سیستم های روباتیک در فرآیندهای مختلف تولید، از جمله چاپ سه بعدی است.

قدرت چاپ

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/309564/adaxiss-u-s-debut-pioneering-the-robotics-and-3d-printing-nexus/

DED ف،ی برای هوافضا.

فراتر از مرزها

AdaOne برای رسیدگی به موارد استفاده پیچیده در پرینت سه بعدی سازگار شده است.