آیا Stratasys با HP ادغام خواهد شد؟ – ادغام و ادغام رویایی – 3DPrint.com


در تماس با درآمد سه ماهه اول 2024 برای استراتاسیس (نزدک: SSYS)، کانتور فیتزجرالد تروی جنسن، تحلیلگر، به آینده ای بالقوه متحول کننده برای شرکت اشاره کرد و گفت:

من شخصاً معتقدم که شما مدیران زیادی در بارسلونا داشتید. می‌د،د، انتظار داریم درباره به‌روزرس، بررسی استراتژیک بیشتر بشنویم. بنابراین، می‌دانم که شما به‌طور خلاصه در اظهارات آماده‌شده‌تان به آن اشاره کرده‌اید، اما آیا رنگ دیگری وجود دارد، می‌تو،د در اینجا درباره زم، صحبت کنید که شما بچه‌ها واقعاً قصد انجام کاری در مورد بررسی استراتژیک را دارید؟»

یواو زیف، مدیرعامل Stratasys در پاسخ گفت:

“در مورد بررسی استراتژیک، می د،د، ما از به اشتراک گذاشتن هر گونه جزئیات محروم هستیم. آنچه می توانم در مورد بررسی استراتژیک بگویم این است که ما در حال تعامل هستیم، در حال پیشرفت هستیم و البته زم، که به اوج برسد، آن را به روز خواهیم کرد.

ما سال 2024 را با زیف خواستار ادغام در بازار چاپ سه بعدی شد تور استراتژی های تولید افزودنی رویداد. نه تنها ضیف، بلکه دیگران هم خواهان تحکیم بودند. در سراسر هیئت مدیره، مردم در حال غرق شدن در SPAC هستند، به نظر می رسد سرمایه گذاری VC کاهش یافته است، و سرمایه پایین تر از گذشته است. این بادهای مخالف حاکی از آن است که بسیاری از استارتاپ ها در حال اتمام پول هستند. ادغام باعث می‌شود که بازیگران بزرگ شرکت‌های کوچک‌تری را ،یداری کنند یا با یکدیگر ادغام شوند. در مورد ادغام Desktop Metal و Stratasys، فروش به Nano Dimension و همچنین ارتباط با 3D Systems صحبت شد. با این حال، گزینه های بیشتری وجود دارد.

بارسلونا: منطق ادغام Stratasys و HP

2 پرینتر جدید HP 5210 Multi Jet Fusion 3D [white] در مکان GoProto’s San Diego، CA (6 پرینتر HP 4200 MJF موجود در پس زمینه هستند [black]).

فکر می‌کنم همه ما می‌فهمیم که جنسن با اشاره بارسلونا به چه چیزی اشاره می‌کرد. البته Stratasys نیز می تواند با آن ارتباط برقرار کند HP (NYSE: HPQ). این غول چاپگر حضور پررنگی در بازار فیوژن بستر پودری (PBF) دارد و در این بخش در حال رشد است. همپوش، واقعی در فناوری همجوشی جذبی انتخابی (SAF) و همجوشی چند جت (MJF) Stratasys وجود دارد. از نظر تئوری، یک پیوند، واحد حاصل را به بزرگترین بازیگر در چاپ سه بعدی تبدیل می کند. شاید شرکت بزرگ‌تر بتواند به شرکت‌ها خدمات بهتری ارائه دهد و دسترسی جه، واقعی داشته باشد. برای HP، آنها دیگر فقط جت بایندر و MJF نخواهند داشت، بلکه به یک دسته کامل از فناوری ها متنوع می شوند. در نیروی فروش همپوش، زیادی وجود خواهد داشت. همچنین، شرکت‌ها از فروشندگان مش، استفاده می‌کنند، پس فروشندگان انحصاری MJF چه خواهند کرد؟ به طور کلی، ممکن است مقداری صرفه جویی در هزینه وجود داشته باشد.

بحث اصلی در اینجا این است که واحد حاصل بزرگترین و قادر به برتری در مقیاس و دامنه خواهد بود. ممکن است برای سهامداران Stratasys که در چند سال گذشته نسبتاً صبور باشند، عالی باشد. تامین مالی افزایش یافته باید در دسترس باشد و یک واحد بزرگ می تواند فناوری را به گونه ای به جلو ببرد که شرکت های کوچکتر نمی توانند. منطقی به نظر می رسد که ببینیم چگونه یک شرکت بزرگتر قادر به صنعتی سازی تولید مواد افزودنی با امثال تویوتا خواهد بود. شاید شرکت‌های بزرگ‌تر احتمال بیشتری داشته باشند که با یک بازیگر بزرگ و با ثبات مالی مانند خودشان کار کنند، اما ما هنوز میزان این تأثیر را نمی‌د،م.

آیا این ادغام برای صنعت خوب است؟

Stratasys F3300. تصویر از Stratasys.

من مطمئن نیستم که این همه چیز برای صنعت ما خوب باشد. این امر باعث ،ابی فروشندگان می شود و مشخص نیست که آیا نیروهای فروش و فروشندگان Stratasys می توانند به طور موثر MJF را تحت فشار قرار دهند یا خیر. یک مجتمع پیچیده در مقایسه با شرکت‌های تک فناوری که تمرکز بیشتری دارند، چقدر سریع‌تر می‌تواند رشد کند؟ با شرکت های بزرگتر نیز ناهنجاری هایی در مقیاس وجود دارد. در عین حال، ما به سه شرکت بسیار وابسته خواهیم بود: EOS، Stratasys و 3D Systems. این تعداد ،وجی ها و شرکای همه ما را کاهش می دهد. تحکیم به خاطر تثبیت به نفع ،ی نیست.

من فقط نمی دانم که آیا یک شرکت پرتفولیوی کامل واقعاً می تواند شریک واحدی برای نیازهای چاپ سه بعدی هر شرکت بزرگ باشد یا خیر. همه چیز به این بستگی دارد. اگر تویوتا یک شریک پرینت سه بعدی را ترجیح دهد و این امر باعث ایجاد معاملات خدماتی، درآمد مواد و فروش متقابل شود، این کار موفق خواهد بود. اما اگر واحدهای تجاری و رهبران مختلف ترجیح دهند فقط ماشین‌ها و فروشندگان خود را انتخاب کنند، چنین رشدی رخ نخواهد داد. در کل، در این لحظه نمی توانم مطمئن باشم، اما نگرانم.

آیا این معامله خوبی برای طرفین است؟

اگر HP بخواهد Stratasys را ب،د، مجموعه ای از مواد را به دست می آورد و به رهبر منطقی چاپ سه بعدی پلیمری تبدیل می شود. اگر می‌توانست آن را با پخش‌کننده فیوژن تخت‌خواب پودری ف،ی بزرگ کند، وارث تاج و تخت چاپ سه‌بعدی خواهد بود. اگر قیمت آن خیلی زیاد نباشد، برای آنها معامله خوبی به نظر می رسد. ارزش بازار Stratasys در حال حاضر 640 میلیون دلار است، که تقریباً چیزی است که می خواست برای Makerbot بپردازد، بنابراین اگر حق بیمه در حد استانداردهای بازار باشد، به نظر می رسد یک سرقت باشد. در نهایت، سودآوری با توجه به رشد کلی بازار و موقعیت مسلط شرکت در بخش‌های مختلف، حاصل می‌شود. سهامداران HP باید کمی صبور باشند، اما در نهایت با یک موقعیت و درآمد بزرگ از صنعتی که بین 10 تا 30 درصد در سال رشد می کند، پاداش می گیرند. HP می تواند در طول زمان به شریک اصلی چاپ سه بعدی برای مشاغل کوچک و بزرگ تبدیل شود. برای سهامداران Stratasys، این به نظر می رسد که اگر حق بیمه خوب بود، می تواند به خوبی کار کند. اما، فروش Stratasys خود به HP تنها امکان نیست.

اگر دیگر: Stratasys می تواند بخش چاپ سه بعدی HP را ب،د

گزینه دیگر این است که Stratasys واحد چاپ سه بعدی HP را ،یداری کند. این احتمال کمتر به نظر می رسد، اما ممکن است اتفاق بیفتد. با تامین کنندگان مالی من،، Stratasys می تواند برای انجام چنین کاری از حمایت حمایت کند. با توجه به کاربردهای دفاعی بی شماری که چاپ سه بعدی مست،م آن است، ممکن است سرمایه گذاران اسرائیلی بخصوص تقویت رهبری Stratasys در فضا را جذاب بدانند. در همان زمان، رهبری HP می توانست به خوبی توسط هوش مصنوعی یا مح،ات کوانتومی مبهوت شود. این حوزه‌های جدید می‌توانند بسیار جذاب‌تر و نزدیک‌تر به تجارت رایانه‌های شخصی نسبت به چاپ سه بعدی به نظر برسند. برای آنها، یک سهام در یک شرکت ،تی که در چاپ سه بعدی پیشتاز است، می تواند پول نقد آزاد کند و برای مق، با آینده مح،ات شخصی تمرکز کند. در عین حال، این سهم می تواند به طور مستقل در زمان معین ارزش قابل توجهی پیدا کند.

نتیجه

من نگرانم که شانس کمتری برای موفقیت داشته باشیم و به ،وان یک صنعت بیشتر به بازیکنان کمتری وابسته باشیم. برای سهامداران و ،، که مسئول هستند، ادغام Stratasys و HP می تواند بسیار منطقی باشد. با این حال، من فقط مطمئن نیستم که چه ارزشی برای صنعت به ،وان یک کل به همراه خواهد داشت.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/310441/will-stratasys-merge-with-hp-dream-mergers-and-acquisitions/