آستون جدید فرناندو آلونسو دارای زیرفریم عقب پرینت سه بعدی است – 3DPrint.com

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/310851/fernando-alonsos-new-aston-features-3d-printed-rear-subframe/

تصاویر توسط استون مارتین.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

استون مارتین همچنین مشخص نیست که چه ،ی این ،مت را تولید کرده است. با این حال، برای ساب فریم عقب DBR22 که در سال 2022 معرفی شد، سازنده به شرکت تولید پیشرفته Divergent Technologies روی آورد. Divergent معمولاً برای پرینت سه بعدی قطعات ف،ی پیچیده خود به NXG XII 12 لیزری از Nikon SLM Solutions متکی است که به توسعه آن کمک کرده است. پس این احتمال قوی وجود دارد که ،مت Valiant نیز توسط Divergent ساخته شده باشد. به هر حال، Divergent اخیرا فاش کرده است که برای هایپرکار بوگاتی Tourbillon، سیستم تعلیق و شاسی تولید کرده است.

استون مارتین با ادغام اجزای پرینت سه بعدی با مواد پیشرفته و طراحی پیشرفته، وسیله نقلیه ای ساخته است که هم سبک وزن است و هم به شدت قوی است. استفاده از AM برای تولید قطعات پیچیده خودروهای لو، یک چیز است که Divergent آن را به سطح دیگری رسانده است. با این حال، هنگامی که همین ویژگی‌ها در خودروهای معمولی‌تر گنجانده شوند، مزایای واقعی این فناوری به طور گسترده‌تری برای همه احساس می‌شود.

استون مارتین جدیدترین خودروی اسپرت خود را معرفی کرد. شجاع. به سفارش اسطوره مسابقات اسپ،ایی فرناندو آلونسواین وسیله نقلیه هم در جاده ها و هم بر روی مسیر متمرکز است و دارای مواد و فناوری های پیشرفته برای دستیابی به نسبت قدرت به وزن قابل توجه تقریباً 497 ، بخار در هر تن است. محور اصلی دستیابی به چنین طراحی، زیرفراب عقب خودرو با چاپ سه بعدی است.

طراحی Valiant به طور گسترده ای از ماهیت سبک و قوی فیبر کربن استفاده می کند. بدنه خودرو عمدتاً از این ماده ساخته شده است که نه تنها به وزن سبک آن کمک می کند، بلکه کارایی آیرودینامیکی آن را نیز افزایش می دهد. این طراحی شامل ویژگی‌هایی مانند ت،یم‌کننده عمیق جلو، صفحات انتهایی چند لایه، و جلوپنجره فیبر کربنی با عرض کامل است که همگی برای بهبود جریان هوا، کاهش درگ و افزایش نیروی رو به پایین با هم کار می‌کنند.

چرخ های Valiant گواهی دیگری بر تمرکز بر کاهش وزن و افزایش عملکرد است. این خودرو به چرخ‌های 21 اینچی منیزیمی مجهز شده است که اندازه‌های ویژه‌ای برای صرفه‌جویی 14 کیلوگرمی دارند. این کاهش جرم فنر نشده، واکنش فرمان و کنترل کلی خودرو را بهبود می‌بخشد، و Valiant را به ویژه در سرعت‌های بالا راحت‌تر و واکنش‌پذیرتر می‌کند.

Valiant همچنین از استفاده از باتری لیتیوم یونی درجه یک موتور اسپرت سود می برد که باعث صرفه جویی 11.5 کیلوگرم دیگر می شود. این باتری با کارایی بالا نه تنها به کاهش وزن کلی کمک می کند، بلکه تضمین می کند که سیستم های الکتریکی خودرو بدون لطمه ای به عملکرد یا قابلیت اطمینان پشتیب، می شوند.

اگرچه این شرکت به استفاده از تولید افزودنی (AM) به بیش از یک روش اشاره می کند، تنها پیشنهاد ویژه استون مارتین با عرضه Valiant، تولید زیرفریم عقب است. با پرینت سه بعدی چیزی که معمولاً یک مجموعه تولید معمولی است، این شرکت توانست وزن خود را سه کیلوگرم کاهش دهد و در عین حال یکپارچگی و استحکام ساختاری لازم را حفظ کند. این کاهش وزن در افزایش چابکی و هندلینگ خودرو بسیار مهم است و امکان کنترل دقیق تری را در حین مانورهای با سرعت بالا فراهم می کند.

علاوه بر ساب فریم عقب چاپ شده سه بعدی، Valiant چندین ماده سبک وزن دیگر را در خود جای داده است که به عملکرد کلی آن کمک می کند. این وسیله نقلیه دارای لوله گشتاور منیزیمی است که وزن خودرو را تا 8.6 کیلوگرم کاهش می دهد. این کاهش جرم در نقطه مرکزی خودرو، تعادل و دینامیک هندلینگ آن را بهبود می بخشد، که برای شرایط رانندگی در مسیر و جاده بسیار مهم است.