آرامکو برای پرینت سه بعدی بخشی از تاسیسات جدید پردازش نفت عربستان – 3DPrint.com

20240606.png

در مورد آ،ین اخبار صنعت چاپ سه بعدی به روز باشید و اطلاعات و پیشنهادات را از فروشندگان شخص ثالث دریافت کنید.


منبع: https://3dprint.com/310377/aramco-to-3d-print-part-of-new-saudi-oil-processing-facility/

JGC معتقد است که چاپ سه بعدی کارآمدتر خواهد بود زیرا هیچ قالبی مورد نیاز نخواهد بود. علاوه بر این، امیدوار است که چاپ سه بعدی را در سراسر شرکت های خود گسترش دهد تا ساختمان ها را با کارآمدتر بسازد و با کمبود نیروی کار مق، کند، که احتمالاً یک مشکل مهم برای شرکت داخلی در ژاپن است.

با این حال، این پروژه تنها بخش کوچکی از آرامکو است که درآمد خالص آن در سال گذشته 121.3 میلیارد دلار و سرمایه سالانه حدود 42 میلیارد دلار بود. این بیشتر از تولید ناخالص داخلی بسیاری از کشورها است و نشان می‌دهد که چرا صرف نظر ، در رادار آرامکو ممکن است ثمربخش‌تر از ارائه به توسعه‌دهندگان در تگزاس باشد.

چرا پرینت سه بعدی؟

دلیل استفاده از چاپ سه بعدی در اینجا کاهش ضایعات و مصرف انرژی است. JGC از سال 2021 چاپگر COBOD را آزمایش می کند. JGC، یک شرکت ساختم، ژاپنی با درآمد 7 میلیارد دلاری، متخصص در پروژه های عظیم ساخت و ساز میدان نفتی و انرژی است. این شرکت پایانه های LNG و سایر پروژه های بزرگ می سازد و در این زمینه شهرت خوبی دارد. شرکت دانمارکی COBOD نیز شهرت خود را در ساخت و سازهای پرینت سه بعدی ایجاد می کند، بنابراین جای تعجب نیست که چاپگر آنها در اینجا استفاده می شود. JGC قبلاً از ماشین COBOD در ژاپن برای ساختن ساختمان‌هایی برای کارخانه زیست توده استفاده می‌کرد.
با این پروژه از چاپگر برای ساختن دیوار یک ساختمان انبار مواد شیمیایی به مساحت 340 متر مربع در زولوف استفاده می شود. کار در سال 2024 آغاز خواهد شد و JGC با شریک محلی COBOD ،ستان سعودی برای استفاده از چاپگر خود در سایت همکاری خواهد کرد. این شریک می تواند توسعه دهندگان دارالارکان یا الیت باشد، اما به احتمال زیاد شریک سومی خواهد بود که بیشتر مرتبط با نفت و گاز است.

سه فرصت بزرگ

در حالی که بسیاری از مردم در مورد خانه های چاپ سه بعدی در ایالات متحده و اروپا هیجان زده هستند، من بیشتر مشتاق چاپ سه بعدی ساخت و ساز در مکان های دور هستم. اگر دسترسی به مکان سخت باشد یا اگر ساختمان از نظر زم، بحر، باشد، اقتصاد بسیار بهتر است. اگرچه چاپ خانه اتفاق خواهد افتاد، اما پرینت سه بعدی ساخت و ساز از راه دور احتمالاً در کوتاه مدت تأسیسات بسیار سودآوری را برای مشتریان و پیمانکاران ایجاد می کند.

JGC Holdings a استفاده خواهد کرد COBOD چاپگر سه بعدی در تأسیسات پردازش مرکزی افزایش نفت Zuluf AH در ،ستان سعودی. زولوف یک میدان نفتی عظیم دریایی در ،ستان سعودی است. برای اینکه ایده ای از مقیاس پروژه به شما بدهم، JGC اخیرا بود اعطا شد قرارداد 2 میلیارد دلاری برای بخشی از سایت. گفته می شود که میدان حاوی 31 میلیارد بشکه معادل نفت (boe) و در حال حاضر 800000 بشکه در روز تولید می کند و هدف ساخت و ساز افزایش 600000 بشکه در روز است. با 64 میلیون دلار در روز در حال حاضر و احتمال 94 میلیون دلار بعد از آن، مقدار پول درگیر در اینجا خیره کننده است.

دوم، کمبود نیروی کار یک مسئله مهم است، به ویژه در کشورهای جهان اول. در حالی که سایر صنایع ممکن است بسیار کم پرداخت کنند و کمبود نیروی کار خود را ایجاد کنند، صنعت ساختمان اغلب مایل به پرداخت خوب است اما همچنان برای یافتن کارگران برای آنچه که اکنون به ،وان نیروی کار سخت تلقی می شود تلاش می کند. بسیاری مشاغل اداری را ترجیح می دهند که منجر به شکاف در نیروی کار برای کارهای ساختم، می شود.

سوم، میزان ساخت‌وساز در زیرساخت‌های انرژی بسیار زیاد است، اغلب در مناطق دورافتاده قرار دارد که اقتصاد چاپ سه‌بعدی ساخت‌وساز به‌ویژه مطلوب است. این به آینده ای اشاره می کند که در آن فرصتی برای توسعه یک چاپگر سه بعدی ساخت و ساز عمومی وجود دارد که در کل عملکرد خوبی داشته باشد. علاوه بر این، ایجاد یک چاپگر سه بعدی ساختم، و مواد برای زیرساخت های انرژی یا قطعات تونل خاص می تواند به بازار بسیار سودآوری به ارزش میلیاردها منجر شود.

مش، خبرنامه الکترونیکی ما شوید

به نظر می رسد JGC و آرامکو با دقت گزینه های خود را با چاپ سه بعدی بررسی می کنند. با این حال، مشارکت آنها به تنهایی به فرصت های بازار بزرگ برای چاپ سه بعدی ساخت و ساز اشاره می کند. این ابتکار واحد سه فرصت متمایز را به طور همزمان نشان می دهد.

اولاً، شرکت های بزرگ مهندسی، نفت و گاز به خودی خود مانند یک اقتصاد هستند. غول هایی مانند Bechtel، China Railway، Vinci و Bouygues در بزرگترین پروژه های جهان زندگی می کنند، که اغلب در زمینه های خاصی مانند پل ها، جاده های عوارضی یا زیرساخت ها تخصص دارند. نفوذ به یکی از این شرکت ها و کار عمیق در آن می تواند منجر به ،ب و کار میلیون ها نفر از پروژه های بی شمار در سراسر جهان شود. برای این شرکت ها، یک چاپگر ساختم، نیازی به انجام همه کارها ندارد. اگر بتواند یک ساختار خاص را به طور موثر چاپ کند، می تواند به تنهایی برای این منظور به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرد.